Godziny otwarcia biblioteki

Czwartek - 08:00 – 12:00,

Piątek - 08:00 – 11:00.

Opiekun biblioteki –  Hanna Kubiak

ZASADY ZACHOWANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

PRZYCHODZĄC DO BIBLIOTEKI MUSICIE PAMIĘTAĆ O OBOWIĄZUJĄCYCH TUTAJ ZASADACH:

1. W bibliotece obowiązuje cisza.

2. Nie wnosimy tornistrów, plecaków, reklamówek ani kurtek.

3. Nie jemy i nie pijemy w wypożyczalni.

4. Książkę odkładamy zawsze na to samo miejsce.

5. Przed wypożyczeniem książki podajemy imię, nazwisko i klasę.

6. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić nauczyciela o pomoc w szukaniu danej książki lub zdobyciu potrzebnych informacji.

Biblioteka szkolna składa się z:

• Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (4 laptopy z dostępem do Internetu, 2 komputery stacjonarne z dostępem do internetu, drukarka 3D) połączonego z czytelnią z 12 miejscami
        • wypożyczalni z wolnym dostępem do półek (dla najmłodszych i tych starszych)
        • stanowiskiem komputera centralnego do obsługi czytelników, w którym bibliotekarz obsługuje swoich czytelników w progarmie e-librus (uczniowie i nauczyciele mogą wypożyczać książki online).

Każdego roku nauczyciel bibliotekarz organizuje różnorodne wydarzenia czytelnicze, konkursy czytelnicze, plastyczne dla poszczególnych poziomów klas oraz spotkania z autorami ciekawych książek.

Konkurs na najlepszego czytelnika roku szkolnego 2022/2023

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim.

Cele konkursu:

- Promocja czytelnictwa

- Utrwalanie nawyku obcowania z książką

- Podnoszenie kultury czytelniczej uczniów

- Zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowy

- Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i przekazywania zapamiętanych wiadomości

Zasady konkursu:

- Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły

- Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

a) klasy I – III

b) klasy IV – VIII

- Czas trwania konkursu – cały rok szkolny 2022/2023

- Ocenie konkursowej podlega aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek przez czytelnika, dbałość czytelnika o wypożyczone książki, kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki.

Konkurs trwa do 02.06.2023r. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę oraz dyplom. Rozdanie nagród laureatom konkursu, odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.