• Misja szkoły

MISJA

„Bogactwo i sławę zdobywa się usilną pracą i nauką.

Nie dość jest wiedzieć – trzeba starać się swą wiedzę zużytkować;

Nie dość chcieć; trzeba czynić”.

Goethe

Szkoła zapewnia warunki umożliwiające wszechstronny rozwój ucznia twórczego, wrażli­wego, samodzielnego, otwartego na problemy regionu, kraju i Europy.

WIZJA

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Grodzisku Wlkp., jest szkołą nowoczesną, przyjazną,  innowacyjną,  przygotowującą absolwentów do samodzielnego funkcjonowania w otaczającym świecie,  nastawionych na osiąganie sukcesów.

Program szkoły ukierunkowany jest na ucznia, jego potrzeby, umożliwia mu wszechstronny rozwój osobowości.

Uczeń korzysta z najnowszych zdobyczy techniki informacyjnej i informatycznej, rozwija swoje zainteresowania i zdolności, pracuje metodami aktywnymi.

Nad jego rozwojem czuwa wykwalifikowana, kompetentna, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, stosująca nowoczesne metody nauczania i wychowania.

Rodzice są współautorami życia szkoły.

Szkoła umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim uczniom oraz uwzględnia w swoich działaniach potrzeby środowiska lokalnego.