• Konkurs matematyczny KANGUR

• W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 28.05.2020 r.

• Nauka zdalna od 25 marca 2020

• Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od środy 25 marca rozpoczynamy realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego, I i II etapu edukacyjnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Poniżej zamieszczam kilka ogólnych informacji.

Informacje_dla_rodzicow_-_nauka_zdalna.pdf

• Uwaga rodzice/opiekunowie

• W związku z wcześniejszymi zapowiedziami i wejściem w życie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ) z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję Państwa, że od środy 25 marca rozpoczynamy tzw. "naukę zdalną" z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w celu realizacji podstaw programowych. Jak będziemy realizować zadania szkoły, poinformuję Państwa szczegółowo w dniu jutrzejszym. Dziś zwracam się z apelem, aby każdy rodzic/opiekun prawny dziecka miał dostęp do dziennika elektronicznego Librus Synergia. Jak wynika z moich obserwacji nie wszyscy rodzice logowali się do systemu. Będzie to główny kanał przepływu informacji ze szkoły do rodziców. Dlatego proszę o niezwłoczne zalogowanie się od Librusa i odczytywanie zamieszczanych tam informacji. Jeśli nie pamiętacie Państwo danych do logowania proszę o kontakt ze szkołą 44-45-683. Sprawę proszę potraktować jako pilną.

• Uwaga rodzice/opiekunowie

• Szanowni Państwo, informuję, iż od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dniach 12 i 13 marca rodzice uczniów, którzy nie mogą zapewnić opieki dla swoich dzieci mogą wyjątkowo skorzystać z opieki świetlicy szkolnej w godzinach 7.00 – 15.00.  To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W tych dniach sekretariat szkoły będzie czynny w zwykłych godzinach pracy, tj. od 7.00 do 15.00. Zapowiadane zapisy do klasy I odbędą się zgodnie z przewidzianym harmonogramem. Od poniedziałku codziennie w godzinach od 9.00 do 12.00 nauczyciele będą dostępni dla uczniów poprzez system Librus Synergia lub inne narządza komunikacji elektronicznej. Również zajęcia nauki pływania dla uczniów klas III zostają na ten czas zawieszone. Rekomenduję rodzicom aby nie posyłali dzieci na inne zajęcia pozaszkolne przez najbliższe dwa tygodnie. Pod poniższym linkiem    zamieszczam informacje MEN. MEN - informacje dla rodziców i uczniów

• Dzień Kobiet

• Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu oraz wiele radości życiowej !

• Zajęcia profilaktyczne

• Luty był miesiącem intensywnych działań naszej szkoły w upowszechnianiu praw i obowiązków uczniów oraz eliminowaniu wszelkich postaci agresji w szkole, poza nią, a także miesiącem zajęć z zakresu profilaktyki. 18 lutego odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 5a i 5b. Zajęcia prowadzone były przez przedstawicieli KPP w Grodzisku Wlkp. Głównym tematem było bezpieczeństwo. Podczas spotkania omówiono zagrożenia związane z hejtem oraz światem cyfrowym. Omówiono niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu i sposoby unikania zagrożeń w sieci.

Dla uczniów z klas 7a, 7b, 8 przygotowano zajęcia warsztatowe z wychowawcą i wychowankiem Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wlkp. Zaproszeni goście opowiedzieli o tym jak wygląda życie w Zakładzie Poprawczym. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, następnie zadawali pytania. Była to bardzo trudna, ale zarazem pouczająca lekcja dla wszystkich.

• Rekolekcje wielkopostne

• W dniach 09.03.2020 r. (poniedziałek) oraz 10.03.2020 r. (wtorek) odbędą się w szkole rekolekcje wielkopostne. W tych dniach nie będzie zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Zajęcia rekolekcyjne odbywać się będą w godzinach 08.00 -11.30. Świetlica będzie czynna według stałego porządku dnia. Dowóz uczniów do szkoły odbędzie się według tygodniowego rozkładu jazdy, natomiast odwóz będzie tylko jeden dziennie, o godzinie 11.30.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

• W sobotę 29 lutego w Wielichowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Gminy dziewcząt w piłce ręcznej z udziałem reprezentacji naszej szkoły. Dziewczęta rywalizowały z drużynami z Wielichowa, Rakoniewice oraz Konojadu.W naszych meczach padły następujące wyniki:

SP4 Grodzisk Wlkp.- SP Rakoniewice. 3-2

SP4 Grodzisk Wlkp.- SP Wielichowo 5-2

SP4 Grodzisk Wlkp. - SP Konojadu 0-8

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Konojad

2. SP 4 Grodzisk Wlkp.

3. SP Rakoniewice

4. SP Wielichowo.

Nasza szkołę na turnieju reprezentowały: Olga Lechna, Weronika Patalas, Natalia Jazurek, Kinga Rejman,  Karolina Borowiak, Urszula Śmieszek, Paulina Kaczmarek, Małgorzata Kandulska, Karolina Golczak, Małgorzata Sternal, Alicja Nowak.

• Mistrzostwa Gminy w Piłce Recznej Dziewcząt

• W piątek 25 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Młodzieży Szkolnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 szkół z gminy Grodzisk Wlkp. Reprezentacja Naszej szkoły wygrała 4 i zremisowała w jednym meczu zdobywając I miejsce i prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych. Gratulujemy.