• Pomoce dydaktyczne

• Rodzice uczniów klasy 8, absolwentów roku szkolnego 2019/2020 przekazali na ręce wychowawcy bon upominkowy na zakup pomocy dydaktycznych do języka polskiego. Dziękujemy.

• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 i wręczenie świadectw.

• Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020 i wręczyliśmy uczniom świadectwa promocyjne oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Wszystko przebiegało inaczej niz dotychczas, obowiązywały rygory sanitarne. Wszyscy jednak cieszyli się ze spotkania po ponad trzech miesiącach jakie minęły od zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkołach. Dziękujemy z ten rok uczniom, rodzicom i nauczycielom. Wszyscy wykazali się cierpliwością, życzliwością, wsparciem, wzajemnym zrozumieniem aby sprostać wyzwaniom nowej rzeczywistości. Życzymy zasłużonego odpoczynku i udanych wakacji.

• #SuperKoderzy to my !

• Udało się ! Będziemy #SuperKoderami! Nasza szkoła rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. Dotychczas z programu skorzystało już 490 szkół w całej Polsce.  #SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8. W czasie cyklu zajęć uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.  #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.Uczniowie z naszej szkoły realizować będą ścieżkę Robo-matematycy.  Nie możemy się doczekać :)

• Ubierz książkę w zakładkę – zabawy dla dużych i małych

• „Ubierz książkę w zakładkę”, to  konkurs ogłoszony przez bibliotekę szkolną, w którym uczniowie mieli stworzyć wyjątkową i praktyczną zakładkę do książki. Taka nietuzinkowa zakładka do książki (samodzielnie wykonana) jest bardzo praktyczna, gdyż pozwala na kontynuowanie czytania książki od miejsca, w którym je przerwano. Często czytelnicy zaginają rogi strony, a tak robić się nie powinno. Dlatego, mając świadomość konieczności szanowania książek,  uczniowie rozwijali inwencję twórcza i sprawność manualną wykonując różnymi technikami wyjątkowe zakładki do książek. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie DZIĘKUJEMY  i GRATULUJEMY. Oto prace uczniów.

• Czy rozpoznajesz postaci z bajek ?

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, została ogłoszona propozycja zabawy w przebranie swojego najlepszego książkowego bohatera .  Udział wzięli uczniowie klas I- VII. A czy ktoś z Was rozpoznajecie postać z danej bajki ? Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział.