• Drodzy rodzice, opiekunowie, uczniowie

• Informuję, iż decyzją rządu z dnia 23 października 2020 r., od poniedziałku 26.10 do 8.11.2020 r. w klasach 4 - 8 nauczanie prowadzone będzie w sposób zdalny. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z tygodniowym planem lekcji, trwać będą od 30 do 45 minut z wykorzystaniem MS Teams. Obecnośc uczniów na zajęciach będzie odnotowywana. Dzieci młodsze z oddziału przedszkolnego oraz klas 1 - 3 będą uczyć się w systemie stacjonarnym w szkole zgodnie z obowiązującym planem zajęć. W dniach nauki szkolnej, w godzinach 8:00-16:00 wprowadzono obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki. Dowozy, dożywianie oraz świetlica - bez zmian.

• Konkurs Matematyczny - "Max Matematyczny".

• Dnia 8 października w naszej szkole po raz kolejny odbył się Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny "Maks Matematyczny". 17 uczniów zmierzyło się z dwoma zadaniami: dobrze znanym im z wcześniejszej edycji - "Suwak"- sprawdzającym wiedzę o cechach podzielności liczb i spostrzegawczość uczestników oraz nowym - "Słupek"- wymagającym umiejętności dodawania i odejmowania oraz kombinowania. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki uczestników!

• Arcymistrz Mnożenia

• W dniach 5-7.10.20 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w matematyczno-logicznym konkursie online Arcymistrz Mnożenia, organizowanym w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdego dnia 1 etapu uczestnicy logowali się na swoje konto i pobierali zestaw składający się z 6 zadań, składających się z łamigłówek matematyczno-logicznych, które wymagały od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb. Uczestnicy mieli 24 godziny (od momentu publikacji zadań) na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi. Bardzo miłą niespodzianką okazało się zdobycie w eliminacjach 1 miejsca w kategorii Alfa (dla uczniów klas IV i młodszych) przez naszą uczennicę z klasy IV, Lenę Krupę. Gratulujemy i trzymamy kciuki za równie dobry wynik w finale, który odbędzie się już 17 października. Życzymy powodzenia!

• Pasowanie na ucznia klasy I - 13.10.2020 r.

• Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły i zaproszonych gości zaprezentowali krótki program artystyczny świadczący o ich przygotowaniu do bycia pełnoprawnym uczniem naszej szkoły. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Uczniowie z rąk Burmistrza Grodzisk Wlkp., przewodniczącej Rady Rodziców otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!