• Wyniki szkolnego konkursu jesiennego organizowanego przez Samorząd Uczniowski:

• Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu jesiennego organizowanego przez Samorząd Uczniowski:

Z  klasy "0" wyróżnienie otrzymuje Emanuel Banach

klasy 1-3

• 1 miejsce: Agata Kotowska - IIb
            • 2 miejsce: Wiktoria Flis - Ib
            • 3 miejsce: Maja  Miller - IIb

Wyróżnienie otrzymują

• Zuzanna Szczygieł - Ia
            • Mikołaj Biały - IIIa

klasy 4-8

• 1 miejsce: Nina Kaczmarek - VIIa
            • 2 miejsce: Bartosz Nadobnik - Va
            • 3 miejsce: Amelia Adamczak  - IVa

Wyróżnienie otrzymują:

• Liliana Flaum - IVb
            • Nikodem Janecki - Va

Wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ogromne zainteresowanie oraz zaangażowanie.

• Rocznica odzyskania niepodległości.

• W 102 rocznicę odzyskanie niepodległości uczniowie szkoły przygotowali uroczystą akademię patriotyczną, przybliżając temat tak odległy w czasie, ale jakże ważny dla każdego Polaka. Utwory muzyczne i poetyckie zaprezentowane przez uczniów pozwoliły zrozumieć, jaki to był trudny okres dla Polaków – tych dorosłych, ale i dzieci. Chwała bohaterom tamtych lat !

• Jesienny las

• 5 listopada uczniowie klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. O tej porze roku las jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaike najróżniejszych barw i odcieni. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Tego dnia uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody, poznali warstwową budowę lasu, roślinność i zwierzęta występujące w jego warstwach. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa liściaste i iglaste oraz ich owoce. Udało się nam znaleźć podgrzybki i kurki, ale równocześnie rozpoznawaliśmy niektóre grzyby trujące. Przy pomocy lupy próbowaliśmy odkryć różne tajemnice lasu, przyglądaliśmy się jak zbudowane są liście, gałązki, fragmenty mchu, kora drzew, szyszki itp. Czasem udało się nam usłyszeć śpiew ptaków. Pełni wiedzy o lesie, zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci zawsze jest aktualne. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Bajkowe postacie rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Z tej okazji klasa 3 a wykonała galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest również okazją, by spędzić czas w gronie najbliższych czytając wspólnie bajki.

• Uwaga rodzice/opiekunowie

• Informuję, iż od środy 04 listopada do piątku 06 listopada 2020 r. w szkole nie będzie obiadów. Więcej informacji udzielają Stołowki Gminne 612271299