• Pedagog specjalny - Anna Piskorz

• Pedagog specjalny jest dostępny, aby wspierać uczniów w osiąganiu sukcesów edukacyjnych i pomagać im w radzeniu sobie z wyzwaniami.

Godziny w jakich jest dostępny pedagog specjalny:
          Wtorek 8:55- 9:40, 10:45-11:30
          Czwartek 8:00-8:45, 10:45-11:30
          Piątek 12:55-13:40

Zadania pedagoga specjalnego:
          - Przeprowadzanie badań i diagnozowanie potrzeb edukacyjnych oraz możliwości uczniów, aby określić ich mocne strony, zainteresowania i przyczyny trudności w nauce. - Rozwiązywanie problemów dydaktycznych i wychowawczych uczniów.
          - Określanie specjalistycznego sprzętu i materiałów dydaktycznych, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb uczniów.
          - Współpraca przy tworzeniu Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych i ocenie funkcjonowania ucznia.
          - Pomaganie w identyfikacji przyczyn niepowodzeń edukacyjnych oraz wspieranie nauczycieli i specjalistów.
          - Dostosowywanie metod pracy do indywidualnych potrzeb uczniów.
          - Wybór odpowiednich metod i materiałów dydaktycznych.
          - Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Uczeń może udać się do pedagoga specjalnego:
          - Gdy napotyka trudności w nauce – aby uzyskać pomoc w zrozumieniu i przezwyciężeniu barier edukacyjnych.
          - W przypadku problemów emocjonalnych lub społecznych – jeśli czuje się przytłoczony, zestresowany lub ma problemy z rówieśnikami.
          - Gdy potrzebuje wsparcia w związku z jakąś niepełnosprawnością lub specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          - Jeżeli potrzebuje porady dotyczącej swojego rozwoju edukacyjnego i zawodowego.
          - Gdy doświadcza kryzysu osobistego lub rodzinnego.
          - Gdy uczniowie lub ich rodzice mają wątpliwości lub pytania odnośnie do funkcjonowania w szkole i potrzebują porady.