• Logopeda, pedagog specjalny - Karolina Bartkowiak – Glinka

Wtorek 07.50, 08.50

Godzina do dyspozycji wtorek 09.50

Zadania logopedy:

prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia mowy, prowadzenie zajęć logopedycznych i organizowanie zajęć indywidualnych i grupowych, diagnozowanie i leczenie zaburzeń mowy, wspieranie rozwoju komunikacyjnego, współpraca z rodzicami i nauczycielami, udzielanie porad i konsultacji dla rodziców i nauczycieli w zakresie stymulacji rozwoju mowy, działania profilaktyczne zapobieganie powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej, badania diagnostyczne.

Zadania pedagoga specjalnego:

edukacja i opieka nad uczniami, którzy mają trudności w nauce lub specjalne potrzeby edukacyjne.

Diagnozowanie problemów uczniów, opracowywanie planów terapeutycznych, wspieranie dziecka w procesie nauki, współpraca z zespołem i dokumentacja IPET/WOPFU, współpraca z nauczycielami, wychowawcami oraz rodzicami, wsparcie nauczycieli i dobór metod pracy, udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej uczniom i rodzicom, współpraca z podmiotami i instytucjami działającymi na rzecz dziecka i rodziców, zapewnianie wsparcia uczniom z różnymi potrzebami edukacyjnymi i tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi i naukowym osiągnięciom.