• Ukończenie szkoły przez klasy VIII.

• „Każdy koniec jest początkiem nowej historii”. W dniu 24 czerwca 2022 roku w sali widowiskowej CK Rondo odbyło się uroczyste ukończenie szkoły przez klasy 8 Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, sporcie, wykazali się postawą prospołeczną, bezinteresownym niesieniem pomocy. Absolwenci podziękowali wierszem i piosenką swoim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły. Pożegnania nadszedł czas... Drodzy Absolwenci gratulujemy Wam ukończenia szkoły i życzymy sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

• Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Grodzisk Wielkopolski

• W dniu 21 czerwca w godzinach 9.00 - 12.00 w naszej szkole (obwodzie wyborczym nr 3) odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Grodzisk Wielkopolski. Uprawnieni do głosowania mogli po raz pierwszy uczestniczyć w wyborach do tego gremium i oddać głos na swoich kandydatów (2 mandaty).

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Informacja dotycząca 24 czerwca 2022 roku.
            1. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkoły.
            2. Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
            3. Dowóz dzieci do szkoły i ze szkoły został dostosowany do potrzeb i jest następujący:

PRZYWOZY:

OWP - godz. 11:15
            ul. Morelowa - godz. 11:20
            SP2 - godz. 11:25

4. We czwartek 23.06.2022 o godzinach 9.00 (dla klas 1-4) i 10.30 (dla klas 5-8) odbędą się msze św. podsumowujące rok szkolny.
            5. Uroczystość ukończenia szkoły przez klasy 8 odbędzie się o godzinie 16.00 w  CK RONDO.

• Wycieczka do Trójmiasta

• W dniach 13-15.06.2022 roku klasy 8a i 8b wraz z opiekunami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Podczas pobytu zwiedzili: Stare Miasto Gdański, zabytki, spacerowali po pięknych uliczkach. Kolejnego dnia udali się do Muzeum II Wojny w Gdańsku, gdzie odbyli bardzo ciekawą lekcję historii. Kolejnym punktem był Sopot – spacer po MOLO, a na koniec Gdynia i zwiedzanie Daru Pomorza. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się do Zamku w Malborku. Uczniowie wraz z opiekunami zakwaterowani byli w Pensjonacie u Ireny we Władysławowie. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do domu.

• Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej".

• W środę 8 czerwca w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Cieszymy się, że w tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica naszej szkoły Maria Pałyga z kl. VIII b, która już w poprzednim roku uzyskała tytuł finalisty. Uroczystość odbyła się w Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które następnie uczestnicy mogli zwiedzić. Marysia wraz ze swoją opiekunką nauczycielką historii Joanną Jaśkowiak odebrały gratulacje i nagrody z rąk wielkopolskiego kuratora oświaty, dyrektora IPN oraz przedstawicieli poznańskiego ODN i urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego. Prócz tego z naszej szkoły tytuły finalistów konkursu uzyskali: Radosław Mańkowski kl. VIII b, Nadia Stefańska i Igor Pozdrowicz z kl. VII a oraz Mateusz Frankiewicz kl. VIII a. Wszystkim gratulujemy sukcesów i dużej wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego.

• Wycieczka do Torunia

• W dniach 30-31 maja 2022r. uczniowie klas:  IV a, IV b i V b uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Toruń jest jednym z najbogatszych w zabytki miast polskich położonym nad Wisłą. Z racji swojej wartości historycznej miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Program wycieczki był bogaty. Pierwszym punktem zwiedzania była Krzywa Wieża. Poznaliśmy  legendę związaną z tą „krzywą” budowlą i każdy z nas mógł poddać się „testowi prawości”. Według legendy równowagę, opierając się plecami o ścianę wieży, utrzyma tylko człowiek prawy, wierny i uczciwy.  Następnie uliczkami miasta Pani przewodnik zaprowadziła nas pod Dom Mikołaja Kopernika, do Bramy Klasztornej, zwiedziliśmy kościół św. Janów.  Spacerowaliśmy po rynku Starego Miasta, a tam: oglądaliśmy zabytkowe kamieniczki, piernikową aleję gwiazd, osiołka oraz zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Był też czas, aby zobaczyć Park Pamięci Narodowej . Jest to miejscem hołdu oddanego wszystkim Polakom, którzy w czasie II wojny światowej, w chwili najwyższej próby człowieczeństwa, zachowali się jak trzeba. Stanowi przestrzeń otwartą dla każdego, niezależnie od narodowości, wyznania, poglądów i języka.

Po zakwaterowaniu w hotelu był czas na rozmowy i zabawy integracyjne.

Kolejny dzień był również wypełniony ciekawymi zajęciami. Po śniadaniu udaliśmy się do Planetarium na seans „ Wirująca Ziemia” .  Następnie udaliśmy się  do Domu Mikołaja Kopernika. Wizyta w  tym miejscu  przybliżyła nam historię życia słynnego astronoma oraz jego dokonania.

Atrakcją wyjazdu były warsztaty, podczas których poznaliśmy historię wypieku pierników oraz mogliśmy własnoręcznie upiec toruńskie specjały. Każdy uczeń zabrał ze sobą piernikową pamiątkę.

Wycieczkę zakończyliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci w atrakcyjny sposób mogły poznawać podstawy fizyki, chemii, czy matematyki.

Dwudniowa wizyta w Toruniu dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, ciekawych informacji o tym uroczym mieście. Na pewno nie raz  wrócimy do tego miasta wspomnieniami.