• „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” - IV edycja.

• Uczniowie klasy 3b w bieżącym roku szkolnym realizują innowację pedagogiczną opartą na Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. „Czytam z klasą  – lekturki spod chmurki” - IV edycja  "Podróżowanie przez czytanie". Innowacja ma na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, jak również integrację zespołu klasowego.

Właśnie ukończyliśmy pierwszy moduł - Podróże po Polsce. Uczniowie wykonywali różne zadania do poznanej lektury " O Krakowskich psach i kleparskich kotach" B Tylickiej. Za wykonane zadanie otrzymaliśmy certyfikat ukończenia I modułu.

• Betlejem Poznańskie

• W dniu 15.12.2022 roku uczniowie klas 4a i 4b odwiedzili Betlejem Poznańskie przy Placu Wolności w Poznaniu. Wszyscy zostali wprawieni w wyjątkowy, gwiazdkowy nastrój. Podczas pobytu na Jarmarku uczniowie brali udział w występach artystycznych, zabawach z Elfami oraz przejażdżce karuzelami. Po zabawach i występach wszyscy wypili pyszne, gorące kakao. Na koniec odwiedziliśmy stoiska Jarmarku, gdzie można było zakupić świąteczne upominki. To był dzień pełen pięknych przeżyć. Zmarznięci, ale w cudownych nastrojach wróciliśmy do domów.

• Mistrzostwa Gminy w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców

• W dniach 7 i 8 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci odbyły się Mistrzostwa Gminy w Koszykówce. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Dziewczęta zajęły 3 miesiące, natomiast chłopcy po świetnej grze wywalczyli srebrne medale.

• "Mikołaj w oczach dzieci" 🎅

• W środę 8 grudnia 2022r. uczniowie z klas I-III, którzy wzięli udział w konkursie "Mikołaj w oczach dzieci" otrzymali dyplomy oraz nagrody. Prace konkursowe okazały się bardzo pomysłowe. Każdy Mikołaj wzbudził zachwyt jurorów, zaś wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudne.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i zaangażowania.

• Mikołajki w szkole

• 6 grudnia do naszej szkoły przybyli goście. Były to Panie Mikołajki z Rady Rodziców. Aby umilić i osłodzić dzień każdy uczeń oraz nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali słodki upominek. W tym dniu atrakcji nie brakowało, a wizyta wysłanników Świętego Mikołaja była miłą niespodzianką. Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za wspaniałe odwiedziny.

• "Dziady" Adama Mickiewicza cz. 2

• W środowy wieczór 30 listopada, uczniowie klasy VIIA wraz z nauczycielką języka polskiego spotkali się, aby wspólnie czytać i interpretować „Dziady” Adama Mickiewicza (cz. II). W tajemniczy nastrój uczestników wprowadziła specjalnie przygotowana na tę okoliczność klasa: symboliczna dekoracja, wyłączone światła, palące się świeczki, a także odpowiednie stroje. Młodzież z przejęciem czytała kolejne wersy dzieła naszego wieszcza narodowego. Ważną rolę spełniał chór, którego kwestie deklamowała cała grupa uczniów, co dodatkowo potęgowało nastrój grozy i tajemniczości.  Niewątpliwie taka właśnie forma zaprezentowania literatury bardziej przemawia do wyobraźni młodego czytelnika – odbiorcy. Dzięki temu uczniowie na długo zapamiętają treść dramatu  Adama Mickiewicza.