• Jasełka szkolne.

• W dniu 20 grudnia nasi uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie jasełkowe. Głównym przesłaniem było to, aby zaprosić Jezusa do swojego życia, nieważne kim się jest, skąd się pochodzi i czym zajmuje. Zaprezentowana inscenizacja obrazowo – muzyczna  nawiązywała do historii Adama i Ewy i genezy grzechu oraz zwiastowania i narodzin Jezusa, który po to przyszedł na świat, aby obmyć go z grzechu pierworodnego.

• Dzień Seniora

• Dnia 17 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Seniora. Z tej okazji uczniowie przygotowali i zaprezentowali inscenizację obrazowo - muzyczną, która nawiązywała do historii Adama i Ewy i genezy grzechu oraz zwiastowania i narodzin Jezusa, który po to przyszedł na świat, aby obmyć go z grzechu pierworodnego. Przesłaniem jasełek było to, aby zaprosić Jezusa do swojego życia, nieważne kim się jest, skąd się pochodzi i czym zajmuje. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte przez zaproszonych gości i nagrodzone gromkimi brawami.

• Hour of Code

• W tym roku Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, odbyła się w dniach 9-15 grudnia. Nasza szkoła również brała udział w tym wydarzeniu. Uczniowie uczyli się podstaw programowania z grą edukacyjną Scottie Go!, tworzyli programy w języku Scratch, pracowali z samouczkami Code Academy, przygotowywali trasy dla robotów Ozobotów, a także kodowali na papierze. Wszystkim uczestnikom The Hour of Code dziękujemy za udział i zaangażowanie.

• Uwaga rodzice/opiekunowie

• Informuję, iż dzień 02 i 03 stycznia 2020 r. są dni wolnym od zajęć dydaktycznych (zgodnie z przyjętym we wrześniu 2019 r. harmonogramem dni wolnych). W tych dniach w szkole prowadzone będą zajęcia opiekuńcze. O chęci skorzystania z opieki szkoły w tych dniach proszę poinformować wychowawcę swego dziecka do środy 18.12.2019 r.

• Konkurs Historyczny

• Z okazji Mikołajek nie tylko było mnóstwo zabaw, ale niektórzy uczniowie musieli intensywnie popracować głową. Nasza reprezentacja w składzie: Maria Pałyga kl. VI b, Urszula Śmieszek kl. VII a, Radosław Mańkowski kl. VI b i Kamil Wojda kl. VII b brała udział w Gminnym Konkursie Historycznym "Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Rozwiązywali test wiedzy o powstaniu, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń w Grodzisku Wlkp. Musieli wykazać się szczegółową znajomością biogramów grodziskich powstańców. Emocje wzrosły, gdy doszło do ustnej dogrywki. Ostatecznie w kategorii uczniów młodszych Radek Mańkowski zajął I miejsce, a Marysia Pałyga II. Zwycięzcy otrzymali piękne publikacje o tematyce historycznej, a wszyscy pozostali upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Dyskoteka Andrzejkowa

• Dnia 28 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się w naszej szkole wyczekiwana przez uczniów klas IV-VIII Dyskoteka Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Zabawę umiliły nam utwory Disco polo oraz muzyka współczesna, przy której Dzieci wraz z opiekunami mogły się doskonale bawić. Kultywując tradycję nie obyło się oczywiście bez wróżenia, przekłuwania serc oraz lania wosku. Miłym przerywnikiem podczas zabawy były konkursy oraz skosztowanie babeczek, w których każdy mógł znaleźć cytat lub wróżbę. Te wspaniałe chwile umiliła nam także Rada Rodziców, która ufundowała słodkości dla wszystkich uczniów. Bardzo dziękujemy!

• Matematyka praktycznie.

• W tym tygodniu uczniowie klas 6 po raz kolejny mieli okazję poznać zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Najpierw odkryli sposób obliczania prędkości, przy danej drodze i danym czasie. Następnie po wyznaczeniu przez wybranego ucznia trasy biegu, chętni uczniowie przebiegli ten dystans, a ich koledzy zmierzyli czas, w jakim go pokonali. Po zakończeniu biegów, uczniowie w grupach obliczali średnie prędkości z jakimi biegli uczestnicy. Następnie przedstawiciele grup zapisywali wyniki na tablicy, w celu ich sprawdzenia. Dodatkowo uczniowie mieli okazję do sprawdzenia i utrwalenia umiejętności zaokrąglania liczb. Praktyczne lekcje matematyki zawsze spotykają się z ogromnym entuzjazmem uczniów. Tak było i tym razem.