Dnia 22.09.2023r. odbyło się pierwsze spotkanie uczniów klas I w bibliotece szkolnej. Miało ono na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Czytanie jest skuteczną i przyjazną metodą wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka i najskuteczniejszą strategią wychowawczą. Przynosi dużo radości i pozostawia miłe wspomnienia, chroni od uzależnienia od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.
Uczniowie podczas pierwszej wizyty zapoznali się z regulaminem biblioteki i czytelni. Wysłuchali fragment książki G. Kasdepki "Bezu-bezu i spółka", rozwiązywali zagadki i liczne quizy związane z biblioteką i literaturą dziecięcą.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali dyplom "Przyjaciela Książek" oraz wyprawkę czytelnika dla pierwszaka – „ABC Empatii" lub "ABC Ekonomii" - książki sponsorowane przez samorząd województwa wielkopolskiego. Za sprawą specjalnie przygotowanej dla pierwszoklasistów książek autorzy pokazują wartość pracy, zarabiania i wspierania. Udowadniają, że uważność na drugiego człowieka nie wymaga wysiłku.
Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do kolejnych wizyt w bibliotece.
Pierwsza wizyta uczniów klas I w bibliotece szkolnej
- 15
Wycieczka do Trójmiasta i Malborka
Uczniowie klas VIA, VIIA, VIIB i VIIIA wybrali się w dniach 20 – 22 września br. na trzydniową wycieczkę szkolną do Trójmiasta. Wyjazd pozwolił uczniom na zapoznanie się z historią, zabytkami kultury i środowiskiem przyrodniczym Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Nasza przygoda rozpoczęła się w Gdyni, gdzie zwiedzaliśmy okręt ORP Błyskawica. Tam poznaliśmy wyposażenie pokładu okrętu od rufy aż do dziobu – przyjrzeliśmy się artylerii okrętowej, miotaczom i wyrzutniom bomb głębinowych oraz torped, a po zejściu pod pokład: pomieszczeniom marynarskimi, kotłowni i maszynowni. Natomiast w Sopocie przeszliśmy się po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Każdego zaś wieczoru odbywaliśmy spacer po plaży w Rewie. Następnego dnia wyruszyliśmy autokarem do Gdańska, gdzie zwiedziliśmy miasto z przewodnikiem. Uczniowie obejrzeli wówczas najważniejsze zabytki: słynny Żuraw Gdański, port na Motławie, Zieloną Bramę, Dwór Artusa, fontannę Neptuna, Ratusz Starego Miasta i kamienice przy ulicach Długiej i Mariackiej. Wszystkich zachwycił Kościół Mariacki i jego najważniejsze zabytki: zegar z XV wieku z kalendarium, planetarium i teatr figur, późnogotycki, dębowy ołtarz główny, figura Pięknej Madonny Gdańskiej, płyty nagrobne zasłużonych obywateli Gdańska, którzy pochowani są pod bazyliką. Kolejnym miejscem wycieczki był Półwysep Westerplatte – miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej. Spacer po półwyspie pozwolił nam zobaczyć ruiny koszar oraz pomnik Obrońców Wybrzeża. Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku. Ów zabytek jest najpotężniejszą twierdzą średniowiecznej Europy. Ten malowniczo usytuowany nad Nogatem kompleks trzech zamków, przez 150 lat był stolicą państwa krzyżackiego. Po pożegnaniu się z Malborkiem uczestnicy wycieczki udali się w podróż powrotną do domu. Podczas wyjazdu uczniowie poznali ciekawe miejsca w Polsce, zabytki i historię naszego kraju. Z pewnością wrócili zadowoleni, z nowymi doświadczeniami i wiadomościami, wzbogacili swoja wiedzę oraz spędzili czas w gronie kolegów i koleżanek.
18
Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych Gminy Grodzisk Wlkp.
We wtorek 19 września w Kąkolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych Gminy Grodzisk Wlkp. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy trzykrotnie stawali na podium zawodów. Największy sukces osiągnęła drużyna dziewcząt z klas 7 i 8, która zwyciężyła w zawodach i zdobyła złote medale oraz pamiątkową statuetkę.
6
„Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024”
Szanowni Państwo,
Wystartował konkurs pn. „Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024”, którego organizatorem jest Gmina Grodzisk Wielkopolski. Celem Konkursu jest pobudzenie aktywności, wyzwolenie potencjału społecznego, zainspirowanie mieszkańców oraz lokalnych organizacji pozarządowych do działania na rzecz dobra wspólnego w przestrzeni publicznej gminy Grodzisk Wielkopolski oraz wykształcenie poczucia wpływu na najbliższe otoczenie, stanowiące miejsce zamieszkania.Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestników Konkursu projektu inicjatywy społecznej o charakterze inwestycyjnym polegającym na budowie nowej infrastruktury lub modernizacji, rozbudowie istniejącej infrastruktury.
Koszt planowanej inwestycji musi się mieścić w kwocie pomiędzy 4 000,00 a 40 000,00 zł brutto.
Zgłaszany projekt powinien być pomysłem i odpowiedzią na zaobserwowane lokalne potrzeby mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski, w szczególności:- zagospodarowania lokalnej przestrzeni publicznej, poprawy jej estetyki, czystości, funkcjonalności,
- ochrony i poszerzania wiedzy o środowisku naturalnym,
- poprawy jakości życia mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski.
Projekty mogą składać: osoby fizyczne – mieszkańcy gminy Grodzisk Wielkopolski, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski, które posiadają wpis do właściwego rejestru lub ewidencji,
Wypełniony formularz można złożyć: w wersji pisemnej w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Stary Rynek 1, przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Stary Rynek 1, 62-065 Grodzisk Wielkopolski z dopiskiem „Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2024”, wysłać na adres mailowy: j.kalinska@grodzisk.wlkp.pl.
Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym Regulaminie
Na wszystkie pytania odpowiedzi udziela pani Joanna Kalińska, tel. 61 445 30 65, tel. kom.: 532 728 094, mail: j.kalinska@grodzisk.wlkp.pl lub osobiście ul. Przemysłowa 7/1, codziennie od 8.00 do 14.00.Zalacznik_nr_2_do_Regulaminu_Formularz_projektu_2024.docx
Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0
Jak pokazują badania, poziom stresu u uczniów i uczennic w Polsce jest bardzo wysoki. Z tego powodu, w tym roku szkolnym dołączyliśmy do Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0. Nasza szkoła otrzyma pakiet materiałów, z którego będziemy czerpać wiedzę i wykorzystywać narzędzia, by niwelować poziom stresu, motywować środowisko szkolne do wspólnego działała. Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie. W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Zebranie z rodzicami
Zapraszamy rodziców uczniów szkoły na pierwsze zebranie, które odbędzie się we wtorek 12 września 2023 r. Harmonogram spotkań z wychowawcami jest następujący: klasy I - III - godzina 16.30, klasy IV - VI - godzina 17.00, klasy VII - VIII - godzina 17.30. W programie spotkania, m. in. wybór Klasowych Rad Rodziców i przedstawicieli do Szkolnej Rady Rodziców, wyniki diagnozy skuteczności szkolnego programu wychowawczo - profilaktycznego, informacja nauczycieli o wymaganiach edukacyjnych. Zapraszamy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
Dziś uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. W obecności rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości, pracowników szkoły uczniowie klasy IIIb z wychowawcą zaprezentowali montaż słowno - muzyczny na pożegnanie wakacji. W trakcie spotkania burmistrz Grodziska p. Piotr Hojan razem z przewodniczącym rady miejskiej p. Józefem Gawronem wręczyli uczniom szkoły nagrody za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w minionym roku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami, podczas których uczniowie zapoznali się z organizacją nowego roku szkolnego. Wszystkim uczniom życzymy dużo wiary w siebie i swoje możliwości oraz wszechstronnego rozwoju.
30
"Szkoły pełne talentów" - akcja sklepu Lidl.
Dnia 1 września rusza kolejna akcja ,,Szkoły Pełne Talentów”. Podczas pierwszej edycji udało nam się zebrać prawie 8000 Talenciaków dzięki którym nasza szkoła wzbogaciła się o sprzęt sportowy oraz artykuły plastyczne. Liczymy, że tym razem uda nam się zebrać ich jeszcze więcej. Pierwsze 10 szkół które zarejestruje się i przekroczą próg 1000 Talenciaków na koncie otrzyma wyjątkową nagrodę! Nie zwlekajmy! Wszystkich uczniów, rodziców, członków rodziny i przyjaciół szkoły prosimy o wsparcie naszej szkoły w akcji. Razem możemy więcej💪.
Archiwum Aktualności