• Wycieczka do "Art. Zadrody".

     • Dnia 24 listopada uczniowie klasy II B i III B udali się do „ Art. Zagrody” w Dymaczewie Starym. Gospodarze, włącznie z dwoma milusińskimi kotami, powitali nas miło i serdecznie. Trzy grupy dzieci w tym samym czasie wykonywały inne czynności. Pierwsza grupa uczyła się w kuchni lukrować pierniki. Druga grupa w pracowni plastycznej wykonywała dzwoneczki z gliny. Trzecia grupa robiła w stolarni drewniane choinki. Po skończonej pracy zjedliśmy przygotowane przez gospodarzy pyszne zapiekanki. ,,Art.  Zagroda'' to miejsce wyjątkowe, w którym  uczniowie spędzili twórczy, integracyjny czas. Dzieci wracały zachwycone z własnym rękodziełem.

     • Dzień Misia.

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.W ramach obchodów tego miłego święta, dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały liczne prace plastyczne, a  uczennica  z klasy 4 przeczytała młodszym dzieciom  bajkę o Kubusiu Puchatku.  Odwiedziny u młodszych kolegów i koleżanek były bardzo udane i wywołały uśmiechy na twarzach uczniów klas pierwszych.Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, moda na misie nie przemija.

     • Pamiątkowe emblematy "Tarcze szkolne"

     • W dniu dzisiejszym Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Pani Hanna Kiljańska wręczyła pierwszoklasistom "tarcze szkolne" z wizerunkiem patrona szkoły. Emblematy te są dodatkiem do szkolnego stroju galowego, obowiązującego podczas uroczystości szkolnych.

     • Warsztaty przyrodnicze "DNA zabawy".

     • 26.10 uczniowie klasy 3a wcielili się w role laborantów. Uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez panią Anię, która zamieniła klasę w laboratorium. Dzieci przeprowadzały doswiadczenia dotyczące cieczy superlepkiej oraz cieczy nienewtonowskiej. W efekcie powstały dwa produkty - kolorowe slime. Celem warsztatów przyrodniczych "DNA zabawy" jest zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego eksperymentowania, poznawanie fizyki oraz chemii poprzez wywołanie pozytywnych emocji związanych z prowadzeniem doświadczeń i eksperymentów a także wspieranie postaw proekologicznych. 

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

     • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Uczniowie naszej szkoły przedstawili jak można okazać życzliwość. Wykonali prace plastyczne. Wśród prac znalazły się takie, które zostaną szczególnie nagrodzone. Wszyscy biorący udział otrzymają słodki upominek. Dziękujemy za włączenie się do obchodów tego dnia. Bądźmy życzliwi.

      W klasach 1-3:

      I miejsce zdobył Emanuela Banach – klasa 1a,

      II miejsce – Agata Kotowska – klasa 3b,

      III miejsce – Wojciech Kaczmarek – klasa 2b.

      W klasach 4-8:

      I miejsce – Sara Klingsporn – klasa 4b,

      II miejsce – Wiktoria Chełkowska – klasa 4a

      III miejsce - Maja Glapa - klasa 8b.

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS)

     • W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (MMBS), ustanowionego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego nasza biblioteka szkolna ogłosiła trzy konkursy o tematyce czytelniczej. Dla uczniów klas 1-3 konkurs na ilustrację do książki pt. „Ulubiony bohater literacki”, dla uczniów klas 4-6 konkurs na najciekawsze hasło reklamujące bibliotekę szkolną lub czytanie książek, a dla uczniów klas 7-8 konkurs na ciekawe zdjęcie z książką, w domu, w szkole czy w plenerze „Moja ukochana książka i ja”. Dnia 29.10.2021r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, do którego przystąpiło 20 uczniów naszej szkoły. Najliczniejsza grupa to uczniowie z klas 1-3. Ocenie podlegała pomysłowość, kreatywność przy realizacji projektu oraz estetyka wykonania. Dnia 15.11.2021r. nastąpiło rozdanie dyplomów, nagród książkowych oraz słodkich upominków. Wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i pomysłowości. Zapraszamy do udziały w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

     • Wycieczka do Cytadeli w Poznaniu.

     • 4 listopada klasy 8a i 8b wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Mimo niepogody wszystkim wyjazd bardzo się podobał. Uczniowie udali się do największego Parku w Poznaniu -  Cytadeli. To był akcent historyczny naszej wycieczki, na koniec udaliśmy się na lekcje wychowania fizycznego do Parku Trampolin.

     • Wycieczka śladami dawnych dziejów.

     • W dniu 4 listopada uczniowie klas V a i VI a udali się na wycieczkę przybliżającą dawne dzieje. Zwiedzili poznańską katedrę, w której podziemiach mieli okazję zobaczyć słynne baptysterium z X w. oraz lapidarium, a także weszli do krypt. W samej katedrze obejrzeli Złotą Kaplicę będącą miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz kaplicę, w której swój pomnik ma król Przemysł II. Potem udali się do Muzeum Archeologicznego i tam zwiedzili dwie wystawy: o starożytnym Egipcie oraz o początkach państwa polskiego. Miłym akcentem wyjazdu była również wizyta w kinie.

     • Gminny Konkurs Plastyczny „Das ist doch sehenswert”.

     • W Szkole Podstawowej w Ptaszkowie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Das ist doch sehenswert”. I miejsce w konkursie zdobyła uczennica klasy 8a naszej szkoły Nina Kaczmarek, a wyróżnienie Jessica Borowczak. Gratulujemy sukcesu.

     • Wycieczka do Zaurolandii

     • 26 października uczniowie klasy 7b pojechali na wycieczkę do parku dinozaurów Zaurolandia. Podczas spaceru w jesiennej scenerii podziwiali prehistoryczne gady, które majestatycznie przechadzały się wzdłuż linii brzegowej rogowskiego jeziora. Następnie uczniowie przystąpili do projektowania pamiątkowych koszulek, oczywiście z motywami dinozaurów. Po zabawie i zwiedzaniu uczniowie zebrali się wokół ogniska i piekli kiełbaski.

     • Europejski Tydzień Kodowania

     • W tym roku EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania odbył się w dniach 9-24 października. Nasza szkoła również brała udział w tym wydarzeniu i została wpisana na mapę europejskich działań z czterema inicjatywami. Uczniowie klas 1-8 uczyli się podstaw programowania z grą edukacyjną Scottie Go! oraz z samouczkami ze strony code.org, przygotowywali własne dyktanda graficzne, a także tworzyli trasy z quizami z wykorzystaniem robotów Ozobotów. Wszystkim uczestnikom #CodeWeek2021 dziękujemy za udział i zaangażowanie.

     • Warsztaty plastyczne w Barze Dworcowym.

     • Dnia 28 października uczniowie klasy II B zostali zaproszeni do Baru Dworcowego na warsztaty plastyczne, na których wykonywali jesienne prace. Uczniowie poznali walory odżywcze i zdrowotne dyni. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem.

     • ,,Rusz głową – zrób dzieło dyniowe nie HALLOWEENOWE !!!!".

     • W październiki przypada Dzień dyni. Z tej okazji 29.10.2021r. zorganizowaliśmy w naszej szkole plastyczny konkurs dyniowy: ,,Rusz głową – zrób dzieło dyniowe nie HALLOWEENOWE !!!!". Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej dzieci i rodziców przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, rozwijanie zdolności manualnych uczniów, umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych i zachęcenie rodziców do współpracy. Najważniejsze było to, że rodzice mogli spędzić aktywnie czas z dziećmi angażując również rodzeństwo do wspólnego tworzenia prac konkursowych. Dynie można było podziwiać na szkolnym korytarzu. W tym roku rodzice i dzieci wykazali się wielkim zaangażowaniem i udział w konkursie wzięła rekordowa liczba prac – powstało 67 dyń !  Komisja stanęła w obliczu bardzo trudnego zadania – musieli wybrać najlepsze spośród wszystkich. Po burzliwych obradach wyłoniono z klas I –III oraz klas IV - VIII podwójnych 3 zwycięzców. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Zwycięzcom, wyróżnionym, a także wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i zdolności manualnych i bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i tak liczny udział w konkursie. Składamy również najszczersze podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla uczniów. 

     • Konkurs plastyczny "Uzależnia mnie tylko sport".

     • W czwartek, 28 listopada 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji konkursu pt. „Uzależnia mnie tylko sport”. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w kampanii, udział wzięło 17 uczniów. Poziom prac był bardzo wysoki. Prace ocenione zostały pod kątem zgodności z regulaminem, czytelności przekazu, pomysłowości i kreatywności oraz poprawności merytorycznej. Nagrodę główną otrzymali: Nina Kaczmarek z klasy 8a oraz Filip Antas z klasy 8b. Wyróżnieni to: Jessica Borowczak ora Radosław Mańkowski. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów. Dziękujemy Organizatorom za zorganizowanie konkursu i do zobaczenia za rok.