Nawigacja

 • "Dzień Dyni"

  "Dzień Dyni"

  31 listopada obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Dyni". Była doskonałą okazją do zorganizowania konkursu na samodzielne wykonaną, zabawną dynię. Wybór okazał się bardzo trudny, ponieważ dynie wykonane przez uczniów przeobraziły się w prawdziwe arcydzieła. Najwięcej głosów zdobyła dynia - Wiktorii  z klasy VIII oraz Niny z klasy III.

  "Dzień Dyni" - Obrazek 1

 • Klub Szkolnego Wolontariatu

  Klub Szkolnego Wolontariatu

  W dzisiejsze popołudnie Klub Szkolnego Wolontariatu wraz z opiekunem wybrał się na grodziski cmentarz, aby zapalić znicze pamięci na posprzątanych przez nas pomnikach. Tym samym podsumowaliśmy akcję "Podziel się zniczem", dzięki której zebraliśmy sto czternaście zniczy oraz trzy własnoręcznie wykonane stroiki. Cieszymy się, że nasza zbiórka spotkała się z tak dużym odzewem wśród uczniów, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Za każde udostępnienie, przyniesiony znicz z całego serca dziękujemy zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach, które już niedługo.

  Klub Szkolnego Wolontariatu - Obrazek 1

 • Uwaga rodzice/opiekunowie

  Uwaga rodzice/opiekunowie

  Informuję, iż dzień 02 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (zgodnie z przyjętym we wrześniu 2018 r. harmonogramem dni wolnych). W tym dniu w szkole prowadzone będą zajęcia opiekuńcze. O chęci skorzystania z opieki szkoły w tym dniu proszę poinformować wychowawcę swego dziecka do środy 31.10.2018 r.

 • Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

  Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

  W dniu 17 października w Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w pilce nożnej halowej. Reprezentanci naszej szkoły po zaciętej walce odniesli trzy zwyciestwa i poniesli jedną porażkę. Dzięki takim wynikom zajęli drugie miejsce w turnieju.Gratulujemy.

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem

  Uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. Podczas spotkania czniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa, sięgania po środki uzależniające, udział w niebezpiecznych zabawach. Policjanci prowadzili rozmowy o cyberbezpieczeństwie, uwrażliwiali na bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach internetowych.

  Spotkanie z policjantem - Obrazek 1

 • Pasowanie na ucznia klasy I

  Pasowanie na ucznia klasy I

  We wtorkowe popołudnie 16 października 2018 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim. Do braci szkolnej przyjęto 38 uczniów z klas Ia i Ib. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Grodziska Wlkp., Henryk Szymański, radny Rady Miejskiej Józef Gawron, ksiądz proboszcz Roman Gajewski, przewodnicząca Rady Rodziców Karolina Nadobnik i zastępca przewodniczącej Róża Mańkowska. Licznie zgromadzoną publiczność tworzyli rodzice i dziadkowie uczniów. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Następnie odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania na ucznia. Tradycyjnie pierwszaki zostały obdarowane wieloma prezentami. Burmistrz podarował dzieciom długopisy z odpowiednią dedykacją oraz pinsy z herbem naszego miasta, rodzice – rożki obfitości. Wspólne spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli było też okazją do złożenia podziękowań panu Henrykowi Szymańskiemu za życzliwość, wieloletnią opiekę nad naszą szkołą i szereg działań, które ustawicznie wpływały na polepszenie warunków pracy i nauki oraz poziomu nauczania uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

 • Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Szachach.

  Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Szachach.

  W sobotnie przedpołudnie nasza szkoła była organizatorem Drużynowych Mistrzostw Gminy w Szachach. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych systemem "każdy z każdym". W kategorii uczniów starszych nasza drużyna zajęła II miejsce. Natomiast uczniowie młodsi zdobyli I miejsce i prawo reprezentowania gminy Grodzisk Wielkopolski na zawodach wojewódzkich. Gratulujemy sukcesu.

 • Konkursy "Zachowaj Trzeźwy Umysł" rozstrzygnięte.

  Konkursy "Zachowaj Trzeźwy Umysł" rozstrzygnięte.

  W  środę 10.10.2018 r. w Urzędzie Miejskim odbyło się wręczenie nagród dla laureatów ogólnopolskiego konkursu kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, który w gminie Grodzisk Wlkp.  koordynuje Wydział Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej w Grodzisku Wlkp., przy współpracy z Komendą Powiatową Policji. W tym roku były dwa konkursy do wyboru: pierwszy: literacki – napisanie listu „Napisz do nas list”,  drugi -  plastyczny – autoportret. Do konkursu zgłoszono kilka tysięcy prac. Z naszej szkoły wybrano dwóch laureatów. Są to uczennice klasy VII: Alicja Nowak oraz Alicja Losiak. Jest to wielki sukces naszych uczennic oraz wyróżnienie na skalę ogólnopolską. Uczennice otrzymały z rąk zastępcy Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pana Piotra Hojana nagrody oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku. 

  Konkursy "Zachowaj Trzeźwy Umysł" rozstrzygnięte. - Obrazek 1

 • KOLEJE WOLNOŚCI 1918-2018 – Podróże szlakami Powstania Wielkopolskiego

  KOLEJE WOLNOŚCI 1918-2018 – Podróże szlakami Powstania Wielkopolskiego

  Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjechały pociągi specjalne. W dniu 3 października 2018 r. uczniowie klasy VIII naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych połączonych z przejazdem Pociągiem Retro. Wczesnym rankiem pojechali do Wolsztyna darmowym pociągiem Kolei Wielkopolskich, by następnie wsiąść w zabytkowy skład złożony z parowozu i historycznych wagonów. Tam już czekali prowadzący wykłady rekonstruktorzy, którzy w żywy i barwny sposób przybliżyli uczestnikom historię Powstania Wielkopolskiego, wielkiego zrywu niepodległościowego zakończonego sukcesem. Uczniowie zapoznali się z uzbrojeniem, umundurowaniem i podstawowym wyposażeniem wojsk powstańczych. Dowiedzieli się o największych bitwach, ilości zdobytego sprzętu wojskowego i sposobie prowadzenia walk. Wielu mogło również wykazać się dobrą wiedzą o przebiegu powstania odpowiadając na różnorodne pytania. Przy okazji wszyscy mogli poczuć atmosferę sprzed stu lat siedząc na drewnianych ławkach wagonu, słysząc odgłosy lokomotywy, a przede wszystkim obserwując kłęby buchającej pary.

 • Nominacja dla Akademii Chóralnej

  Nominacja dla Akademii Chóralnej

  Miło nam poinformować, iż Akademia Chóralna - do której od lat należą uczniowie naszej szkoły prowadzeni przez nauczyciela muzyki Katarzynę Buda - została nominowana do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018 w kategorii Wydarzenie roku za koncerty w sezonie artystycznym 2017/18, spójny program rozwoju chórów w różnych kategoriach wiekowych.

 • Uwaga rodzice/opiekunowie

  Uwaga rodzice/opiekunowie

  Zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami szkoły we wtorek 11 września 2018 r. o godzinie 17.00. W programie zebrania: sprawy organizacyjne, zasady oceniania, program wychowawczo - profilaktyczny, wybory do rad klasowych i rady rodziców szkoły. Zapraszamy.

 • Witaj szkoło !

  Witaj szkoło !

  Nowy rok szkolny, nowa szkoła, nowi uczniowie i nowi nauczyciele. Tak w skrócie można powiedzieć o tym co uczniowie i rodzice zastali w szkole 3 września. W tym dniu odbyła się inauguracja  roku szkolnego 2018/2019, a także oddano do użytku nowy budynek. Mieści się w nim 6 sal lekcyjnych, toalety, szatnie, kotłownia. Każda sala wyposażona jest w najnowszy sprzęt multimedialny, a także szybki bezprzewodowy internet. W budynku będą się uczyć najstarsze klasy. Uczniowie mają też do dyspozycji nowoczesną pracownię przyrodniczą. Młodzież szkolna podczas spotkania zaprezentowała wiersze, piosenki i tańce. Na ręce burmistrza  i radnych rady miejskiej przekazano podziękowania za tak cenną dla szkoły inwestycję. Dzięki nowym salom lekcyjnym nie będzie w szkole zmianowości, a 305 uczniów będzie się uczyć w bardzo dobrych warunkach. Dziękujemy wszystkim rodzicom, gościom i przyjaciołom szkoły, którzy swoją obecnością sprawili, że było to święto całej społeczności. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

 • Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie

  Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie

  Informujemy, iż rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie sie w poniedziałek 3 września 2018 r. o godzinie 12.00. Program dnia jest następujący: zbiorka w szkole o godzinie 10.00, msza św. w kościele farnym o godzinie 10.45, godzina 12.00 inauguracja roku szkolnego połączona z oddaniem do użytku nowego budynku szkoły, ok. 12.45 spotkanie z wychowawcami. Zapraszamy. Harmonogram_dowozow

 • Uwaga rodzice/opiekunowie

  Uwaga rodzice/opiekunowie

  Informujemy, iż w dniu 27 sierpnia 2018 roku o godzinie 18.00 w sali 02 odbędzie się spotkanie wychowawcy z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego. Zapraszamy.

 • Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie/pracownicy szkoły.

  Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie/pracownicy szkoły.

  Informuję, iż do zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników, a także ochrony mienia, z dniem 3 września 2018 roku wprowadza sie w szkole szczególny nadzór nad pomieszczeniami szkoły / terenem wokół szkoły w postaci środków technicznych umożliwiających rejestrację obrazu (dalej: Monitoring). Uzgodniono warunki, odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony przechowywanych nagrań obrazu oraz danych osobowych uczniów ,pracowników i innych osób, których w wyniku tych nagrań można zidentyfikować. W zakładce monitoring umiszkony został obowiązek informacyjny - monitoring wizyjany oraz regulamin.

 • Półkolonie letnie w szkole

  Półkolonie letnie w szkole

  Od dnia 25.06.2018 r. do 06.07.2018 r. w naszej szkole trwały półkolonie letnie, w których udział wzięło 59 uczniów. Poniedziałek rozpoczęliśmy od spotkania z Policjantem, który przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa podczas półkolonii i całych wakacji. Wtorek spędziliśmy w Wigwamie w Zdroju. Młodsze dzieci brały udział w różnych zabawach sportowych, a starsze spędziły czas na strzelnicy. Kolejny dzień minął nam na rywalizacjach sportowych. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 200m, skok wzwyż, skok w dal. Koloniści mogli korzystać z Zielonej Sali oraz placu zabaw przy SP1. Chłopcy rozegrali towarzyski turniej piłki nożnej. Czwartkowy dzień spędziliśmy na OSiR w Grodzisku Wielkopolskim. Dzieci chętnie korzystały z akwenów wodnych. W piątek wyjechaliśmy do Kuźnicy Zbąskiej nad jezioro, gdzie miały miejsce pokazy ratownictwa wodnego i medycznego. Duże zainteresowanie wzbudził pies "Majek". Kilkoro dzieci miało możliwość przepłynięcia pontonem strażackim. Drugi tydzień półkolonii minął szybko, aktywnie i rekreacyjnie. W poniedziałek spędziliśmy czas na Orliku przy Gimnazjum, gdzie uczniowie rozegrali turniej w dwa ognie, piłkę nożną, rzut ringiem. Natomiast młodsze dzieci grały w pingponga, pokonywały tor przeszkód i głośno dopingowały rywalizującym drużynom. Drugiego dzień udaliśmy się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim. Tam Strażacy pokazali uczniom samochody pożarnicze i PSK, opowiadali o swojej służbie oraz odpowiadali na nurtujące pytania. Po zwiedzaniu jednostki dzieci przyjrzały się symulatorowi pożarów wewnętrznych. Kolejne dwa dni dzięki sprzyjającej pogodzie relaksowaliśmy się nad OSiR w Grodzisku Wielkopolskim. Większość dzieci z przyjemnością korzystała z akwenów wodnych, choć znaleźli się uczniowie, którzy wybrali aktywny wypoczynek- gra w piłkę siatkową. W ostatni dzień naszych tegorocznych półkolonii wyjechaliśmy do kina Kinepolis w Poznaniu na seanse pt.: "Wyszczekani" oraz "Kaczki z gęsiej paczki". Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  W piątek o 11.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W spotkaniu brali udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz burmistrz Henryk Szymański i przewodnicząca Rady Rodziców szkoły – Karolina Nadobnik. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Natomiast uczniowie z najwyższymi średnimi zostali nagrodzeni przez burmistrza Henryka Szymańskiego albumami o Grodzisku Wlkp., wydanymi z okazji 715 rocznicy uzyskania praw miejskich przez nasze miasto. Klasa IVa przygotowała  część artystyczną. Wystąpił również chór szkolny w „wakacyjnym” repertuarze. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie od swoich wychowawców otrzymali świadectwa promocyjne. Były życzenia i podziękowania. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.

 • Konkurs "Matematyka + Przyroda = Sukces".

  Konkurs "Matematyka + Przyroda = Sukces".

  Dnia 8.05.2018r.2016 roku w Szkole Podstawowej w Grąblewie odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy matematyczno-przyrodniczej „ Matematyka + Przyroda = Sukces”. zorganizowany dla szóstych i siódmych klas szkół podstawowych z terenu gminy Grodzisk Wlkp. pod patronatem Burmistrza Miasta Grodziska Wielkopolskiego. Uczestnicy musieli rozwiązać test z matematyki i przyrody, z którego mogli zdobyć  30 punktów. Uczniowie  Piotr Kadziński kl. VI  i Matylda Szady kl. VII , którzy reprezentowali naszą szkołę zajęli pierwsze miejsca w kategorii klas szóstych i pierwsze miejsce w kategorii klas siódmych. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody: smartwatche, miesięczny kurs języka angielskiego, przyrodnicze książki, kalendarz i wiele gadżetów. Nie zapomniano też o opiekunach, których praca zaowocowała naprawdę wysokim poziomem wiedzy wszystkich uczestników, nagradzając ich m.in. wizytą w salonie masażu, fitness, pływalni, gadżetami do dekoracji. Wszyscy uczniowie i ich opiekunowie uraczeni zostali słodkim poczęstunkiem. Gratulujemy zwycięzcom. 

  Konkurs "Matematyka + Przyroda = Sukces". - Obrazek 1

 • Zapraszamy rodziców/opiekunów i dzieci, które od września 2018 r. bedą wychowankami oddziału przedszkolnego oraz uczniami I klasy Naszej szkoły na spotkanie informacyjne, które odbędzie sie w dniu 6 czerwca (środa) 2018 r. o godzinie 17.00. W programie spotkania: prezentacja  przyszłych wychowawców klas (w świetlicy szkolnej) i pozostałych nauczycieli, uczących w oddziale przedszkolnym i klasie I, przypisanie dzieci klasy I do oddziałów, indywidualne spotkanie rodziców z przyszłymi wychowawcami. Omówienie zalet wprowadzanych podręczników. Zaznajomienie z nową podstawą programową. Pokaz niezbędników multimedialnych ściśle skorelowanych z podręcznikiem oraz wyprawki szkolnej. Zapraszamy.

 • Uwaga rodzice/opiekunowie

  Uwaga rodzice/opiekunowie

  Informuję, iż dzień 1 czerwca 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu we wspólpracy z Radą Rodziców zostaną zorganizowane zjęcia rekreacyjno - sportowe, które będą trawały do godziny 12.00. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
  ul. Środkowa 56
  62-065 Grodzisk Wielkopolski
 • (061)44-45-683

Galeria zdjęć