• Wycieczka do Parku Rozrywki w Kościanie „Nenufar”

• 17 czerwca 2024 r. uczniowie klas 2a i 2b, wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Kościanie „Nenufar”. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Przygoda zaczęła się od spotkania na tratwie, którą popłynęliśmy w niezwykłą podróż. Dzieci ubrane w kapoki mogły spróbować swoich sił w wiosłowaniu, co sprawiało im dużą radość. Rejs tratwą był okazją do obserwacji przyrodniczych, np.: nenufarów, grążeli żółtych i pałek wodnych. Płynęliśmy też Tunelem Strachu, mijając po drodze Wyspę Wielkanocną z wielkimi głowami. Po dotarciu na „suchy ląd” dzieci miały okazję do poznania ważnych zabytków architektonicznych świata – w Parku Miniatur zobaczyły: kamienne posągi, poznały egipskie pismo, brały udział w wykopaliskach. Odwiedziliśmy park linowy, indiańską wioskę, zakręcony domek , park dmuchańców  oraz małpi tor przeszkód. Program wycieczki wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Dał możliwości wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością, a także umiejętnością współpracy.

Na koniec wycieczki dzieci czekała wspaniała zabawa z laserami. Dzięki tej niezwykle udanej wycieczce uczniowie obu klas drugich wrócili wzbogaceni o wiedzę historyczno-przyrodniczą. Wszyscy uczestnicy otrzymali medal z pasowania na „Pirata”.

• Spotkanie z dietetykiem

• 17 czerwca po raz drugi odwiedziła naszych uczniów dietetyk Agnieszka Osiewała, która zabrała uczniów klas 3 i 4 na zakupy. Uczniowie mieli określony budżet, za który musieli kupić produkty na cały dzień. Niewielu sprostało temu zadaniu. Okazało się, że trudno gospodarować domowym budżetem. Klasy 5 i 6 z zakupionych produktów mieli zaproponować posiłki na śniadanie, przekąski, obiad, kolację. Uczniowie mieli wiele ciekawych propozycji.

Klasy 7 i 8 zgłębiali wiedzę z zakresu diety sportowca, jak odpowiednio przygotować się do zawodów sportowych, zadbać o nawodnienie. Dowiedzieli się jaki posiłek zjeść przed aktywnością fizyczną, a jaki bezpośrednio po aktywności.

• Samorząd Uczniowski

• Z ogromną radością informujemy, że wybory do Samorządu Uczniowskiego zakończyły się sukcesem!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wystartowali w tych wyborach

To dowód na to, że jesteście prawdziwymi liderami i macie szansę wpłynąć na życie naszej szkoły!

Gratulujemy wszystkim wybranym osobom i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej społeczności szkolnej.

,, WYBRANI, ABY DZIAŁAĆ! "

• Cała Polska czyta dzieciom

• 13 czerwca w naszej szkole przywitaliśmy wyjątkowych gości – strażaków z PSP Grodzisk Wlkp., którzy odwiedzili naszych uczniów w ramach akcji #CałaPolskaczytadzieciom. Strażacy to nie tylko bohaterowie, którzy każdego dnia narażają swoje życie, aby ratować innych, ale także wspaniali ludzie, którzy z pasją angażują się w różne inicjatywy społeczne, takie jak ta dzisiejsza. Dzięki obecności tak wyjątkowym gościom, uczniowie mogli doświadczyć magii literatury i zrozumieć, jak ważne jest codzienne obcowanie z książkami. Takie zaangażowanie strażaków z pewnością zainspirowało naszych uczniów do sięgania po kolejne książki i rozwijania swojej wyobraźni.

Serdecznie dziękujemy strażakom za udział w dzisiejszej akcji. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana w przyszłości.

• "Śpiewające czwóreczki”

• W niedzielę 9 czerwca 2024 r. w godzinach popołudniowych przy pięknym słońcu odbyła się w Parku miejskim prezentacja dorobku szkół. Naszą szkolę SP4 reprezentował chór ,,Śpiewające czwóreczki” wykonując w ciągu 15 min 3 piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.

• Herstoria, czyli jak kobiety wpłynęły na dzieje

• Podsumowaliśmy realizowany przez naszą szkołę projekt "Herstoria, czyli jak kobiety wpłynęły na dzieje." Przypominamy, że znaleźliśmy się w gronie laureatów i otrzymaliśmy grant z Nowej Ery Projektanci Edukacji. Grupa uczestników zajęć rozwijających z historii zajmowała się przez ostatnie miesiące kobietami i ich wkładem w rozwój społeczeństw. Efektem jest wydana publikacja prezentująca nietuzinkowe kobiety, które w rozmaity sposób odcisnęły swój ślad w historii. Dziś członkowie grupy zaprezentowali swoje dzieło na forum szkolnym opowiadając o swojej pracy i zachęcając do zapoznania się z powstałą książeczką. Jednocześnie w ramach żywej lekcji historii przedstawiciele publiczności próbowali wczuć się w różne postaci i przedstawiali następnie swoje odczucia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Szkolnej, gdzie można zapoznać się bliżej z publikacją. Przypominamy również nasze konto na Instagramie @herstoria.projekt

• Dzień Dziecka

• 3 czerwca, nasza szkoła świętowała Dzień Dziecka w malowniczym Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju. Był to dzień pełen uśmiechów, radości i niezapomnianych wrażeń dla naszych uczniów. Zabawy sportowe rozpoczęły się z energią, a piłki fruwały w powietrzu podczas zabaw. Muzyka rozbrzmiewała, wprowadzając wszystkich w rytm tańca i śpiewu. Grill zadbał o to, by nikt nie był głodny, a aromatyczne kiełbaski rozpieszczały podniebienia. Strzelanie z wiatrówki dostarczyło dreszczyku emocji, a każdy mógł spróbować swoich sił na strzelnicy. Wóz strażacki zrobił wrażenie na wszystkich, a strażacy chętnie dzielili się swoją wiedzą. Recital Pana Macieja Wróblewskiego był muzyczną ucztą dla uszu. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Radzie Rodziców, Kołu Gospodyń Wiejskich Kobylniki, Panu Marcinowi Piechocie, państwowej Straży Pożarnej oraz Panu Wojtkowi Roszakowi za wsparcie, pyszne jedzenie, słodkości, muzykę i możliwość rywalizacji sportowej.

To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Dzień Dziecka był tak wyjątkowy!