• Ratujemy i uczymy się ratować

• Dnia 28 maja reprezentacja naszej szkoły brała udział w XV Gminnym Konkursie " Ratujemy i Uczymy Ratować". Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wydarzenie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy organizatorom i gratulujemy uczestnikom.

• Musical "Piękna i Bestia".

• Uczniowie klasy 4a i 4b gościli w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Obejrzeli najbardziej magiczny musical wszech czasów pt. "Piękna i Bestia". Wszyscy byli pod wrażeniem baśniowego spektaklu oraz wspaniałej gry aktorów. Owacje dla artystów i twórców nie miały końca!

• Konkurs Piosenki Bel Canto

• W dniu 21.05.2024 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury Rondo odbył się XVIII Konkurs Piosenki Bel Canto. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa w Słocinie. W przesłuchaniach wzięło udział 15 uczestniczek z klas I- III szkoły podstawowej z gminy Grodzisk Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice z kl. III b: Antonina Zarivna i Gabriela Napieralska. Jury konkursu przyznało 3 miejsca i wyróżnienia. Gabrysia pięknie zaprezentowała swoją piosenkę: "Moja klasa III a” i tym samym zakwalifikowała się do ścisłej czołówki wyśpiewując III miejsce. Gratulujemy występu naszym uczennicom.

• XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• W dniach 8-15 maja 2024 roku odbył się XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który składał się z różnorodnych wydarzeń, związanych z hasłem przewodnim "Biblioteka – miejsce na czasie".Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 1-3 na zajęcia biblioteczne. Dzieci dowiedziały się różnych wiadomości na temat działalności bibliotek, rozwiązywały quizy, testy i zadania związane z biblioteką. Najlepszą atrakcją była praca z okularami ClassVR. Podczas zajęć uczniowie mogli wybrać się w wirtualną podróż by móc zobaczyć i poznać biblioteki na całym świecie. To były ciekawe lekcje biblioteczne. Zakup okularów ClassVR sfinansowano za pomocą środków w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

• Wycieczka do Wrocławia

• W miniony piątek 10 maja uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami spędzili fascynujący dzień we Wrocławiu. Zwiedzili Stare Miasto uczestnicząc w interaktywnej grze miejskiej. Poznali historię Wrocławia, jego zabytki oraz zaznajomili się z krasnoludkami. Następnym punktem programu był spacer po ZOO i Oceanarium. Zwierzęta zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.Na pożegnanie uczniowie obejrzeli imponujący koncert fontanny multimedialnej przy Hali Stulecia.