• Tytuł Eko - Szkoła 2021 dla naszej Czwórki

          • Koniec roku szkolnego to czas podsumowań pracy szkoły, uczniów i nauczycieli. Przez cały rok 2020/2021 społeczność naszej szkoły realizowała rozmaite działania w ramach ogólnopolskiego projekcie „Eko-Szkoła”.„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia. Główne cele projektu „EKO-SZKOŁA” to:

            • Nadanie problemowi degradacji środowiska właściwej rangi w odbiorze społecznym oraz wywołanie dyskusji na temat jej skutków  dla przyszłych pokoleń;
            • Uświadomienie każdej osobie, że jej mądre decyzje i działania  w życiu codziennym, mają wpływ na stan środowiska przyrodniczego;
            • Poszerzanie wiedzy uczniów/przedszkolaków o tematy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji degradacji środowiska dla życia i zdrowia organizmów, które w nim występują;
            • Pobudzanie uczniów do aktywnego działania na rzecz środowiska, dzięki udziałowi w akcjach, imprezach i innych działaniach proekologicznych, co daje im poczucie posiadania osobistego wpływu na zmiany w stanie środowiska;
            • Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, aby poprzez zmiany własnych nawyków, przeciwdziałać degradacji środowiska w środowisku lokalnym, kraju,  a także i na świecie;

            Przez cały rok uczniowie naszej szkoły pod okiem nauczycieli realizowali zadania projektowe, które dały możliwość realizacji założonych celów. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli sprostowaliśmy wymaganiom Projektu i uzyskaliśmy tytuł EKO-SZKOŁA 2021. Już teraz zbieramy siły, aby w Nowym 2021/2022 roku przystąpić do III edycji tego Projektu.

                                                                                                               

                                                                                  Szkolny koordynator Projektu Dorota Bogaczyk

          • Rozstrzygnięcie konkursu z okazji Dnia Św. Patryka – „St. Patrick's Day”

          • 17.03.2021 roku, odbył się konkurs (online)z okazji Dnia Świętego Patryka. Uczniowie mieli okazje wykazać się wiedzą na temat Patrona Irlandii, a także tradycji, które towarzyszą Irlandczykom podczas świętowania tego dnia. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z tych uczniów została wyłoniona najlepsza czwórka.

          • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się wg następującego harmonogramu:

            1. Klasy 0 - III - godzina 8.00 - dziedziniec szkoły (w razie deszczu sale lekcyjne),

            2. Klasy IV - VII - godzina 9.15 - dziedziniec szkoły (w razie deszczu sale lekcyjne),

            3. Klasa VIII - godzina 10.30 - sala widowiskowa CK RONDO.

            Nadal obowiązują zasady sanitarne, tj. maseczki, dystans, dezynfekcja rąk.

            Rozkład jazdy autobusów szkolnych:

            PRZYWOZY

            OWP                                      godz. 7:00

            Ul. Morelowa                          godz. 7:05

            Czarna Wieś wysypisko         godz. 7:15

            Zdrój st. Koni                         godz. 7:20

            Zdrój wieś                              godz. 7:25

            Chrustowo                             godz. 7:35

            Ujazd Huby                             godz. 7:40

            Młyniewo                                godz. 7:50

            SP 4                                       godz. 8:00


            ODWOZY

            SP 4                                        godz. 10:15

            Zdrój od ul. Kąkolewskiej       godz. 10.25

            OWP                                       godz. 10:27

            ul. Morelowa                           godz. 10:30

            Czarna Wieś wysypisko         godz. 10:40

            Zdrój st. koni                          godz. 10.45

            Zdrój wieś                              godz. 10.50

            Chrustowo                              godz. 11:00

            Ujazd Huby                            godz. 11.05

            Młyniewo                                godz. 11.10

          • Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny „Maks Matematyczny X

          • Dnia 16 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w Internetowym i Interaktywnym Konkursie Matematycznym „Maks Matematyczny X”, który miał miejsce 8 października 2020 r.  Jednocześnie miło jest nam poinformować, że:  

            Nadia Braun zajęła 4 miejsce w województwie wielkopolskim w kategorii klas 6.  

            Filip Jagodzik zajął 5 miejsce w województwie wielkopolskim w kategorii klas 5.  

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

          • Z wizytą u Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

          • W środę, 23 czerwca Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego gościł grupę młodzieży z naszej szkoły, która zakończyła realizację projektu pod nazwą „Grodzisk Wielkopolski łączy tradycję z przyszłością”.

            Grupa uczniów z klas od V do VIII pod opieką pani Joanny Jaśkowiak realizowała projekt od listopada 2020 roku do czerwca 2021 roku. Na swoje działania uzyskali dofinansowanie w wysokości 3500 zł w ramach IV edycji programu Edukacja Inspiracja realizowanego przez Fundację Szkoła z Klasą oraz Fundację EFC.

            Młodzież: Zuzanna Skrzypczak, Julia Adamczak, Maria Pałyga, Aleksandra Dziamska, Kamil Wojda, Oskar Gatner, Maria Pałyga, Radosław Mańkowski, Filip Jagodzik nie tylko poznała dzieje miasta, spacerując ulicami Grodziska Wielkopolskiego i spotykając się z regionalistami oraz znawcami lokalnej historii, ale też między innymi opracowali i przeprowadzili wśród młodzieży ankietę o ich życiu w naszym mieście i oczekiwaniach młodych mieszkańców. Wzięli również udział w warsztatach, konkursach historycznych, zdobywając tytuły laureatów.

            Grupa stworzyła nawet grę planszową „Kostką po Grodzisku, w której sami opracowali zasady, wymyślili pytania, stworzyli szatę graficzną. Gra została wydana w ograniczonej ilości egzemplarzy.

            Burmistrz Piotr Hojan pogratulował młodzieży oraz Pani opiekun pomysłowości, chęci działania na rzecz promocji miasta oraz ciekawych pomysłów.

          • Turniej sprawnościowy 6 latków.

          • 18 czerwca 2021 w Szkole Podstawowej  im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie odbył się Turniej sprawnościowy 6 latków. Udział wzięły 6 latki z przedszkola gminnego im. Krasnala Hałabały , oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ptaszkowie, oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha , oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Grąblewie oraz oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kąkolewie. Dzieci zmagały się w 10 konkurencjach, walka była zawzięta. Uśmiechu i zabawy była co nie miara co widać na załączonych zdjęciach. Na koniec każda drużyna otrzymała pamiątkowy medal, upominek oraz puchar i dyplom dla każdej drużyny.

          • Szkolny konkurs kulinarny z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi,

          • Dnia 16 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród dla laureatów oraz uczniów wyróżnionych w szkolnym konkursie kulinarnym z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, który miał miejsce 14 marca.  Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.

          • Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik.

          • Dnia 16 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się wręczenie dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik. Konkurs odbył się online i był podzielony na trzy etapy, które trwały od października 2020 r. do marca 2021 r. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych uczniów oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w rozwiązywanie zadań.  Jednocześnie miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 4a - Lena Krupa została finalistką konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

          • XV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”.

          • W dniach 10-13 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Uczestnicy podzieleni byli na następujące grupy: Skrzat (klasy I-III), Benjamin (klasy IV-VI), Junior (klasy VII-VIII). Głównym celem konkursu był rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.  W dniach 16 i 21 czerwca 2021 r. odbyło się w naszej szkole wręczenie dyplomów uczestnikom konkursu. Uczniowie byli dumni ze swoich osiągnięć i chętnie wezmą udział w kolejnej edycji konkursu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.    

          • Wycieczka klasowa

          • Dzięki uprzejmości Państwa Chełkowskich, 21.06.2021 w poniedziałek rano klasa I oraz klasa 0 wraz z  wychowawcami, miała możliwość obejrzenia od środka pieczarkarni w Kobylnikach. Dzieci zostały oprowadzone po obiekcie, mogły  obserwować pracę ludzi oraz zobaczyć wspaniałą hodowlę ptaków egzotycznych. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani słodkim poczęstunkiem. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. Serdecznie dziękujemy właścicielom pieczarkarni.

          • Konkurs - „Dobrze być razem” – moje wspomnienia z pikniku rodzinnego w Czwórce.

          • 21 czerwca 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Radę Rodziców pt. „Dobrze być razem” – moje wspomnienia z pikniku rodzinnego w Czwórce. Celem konkursu było ukazanie wspomnień z pikników rodzinnych, które odbywały się w minionych latach.Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Róża Mańkowska pogratulowała uczestnikom i wręczyła nagrody. Dziękujemy Pani Przewodniczącej, a uczniom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Laureaci konkursu:

            Kategoria 0-3:

            I miejsce: Mikołaj Biały, kl. 3a

            II miejsce -  Zuzanna Szwebów, kl. 2b

            III miejsce – Wiktoria Chełkowska, kl. 3a

            Kategoria 4-8:

            I miejsce: Jessica Borowczak, kl. 6a

            II miejsce -  Amelia Adamczak, kl. 4a

            III miejsce – Filip Antas, kl. 7b

          • „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, pt.: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 21 czerwca 2021r. w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Z naszej szkoły 3 miejsce zajęła Maja Chełkowska z klasy 6a. Pozostali uczniowie, którzy wygrali eliminacje szkolne otrzymali upominki. Gratulujemy!

          • VII Gminny Konkurs Matematyczny „Jeden z Pięciu” o tytuł „Mistrza Matematyki”.

          • Dnia 16 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród z okazji VII Gminnego Konkursu Matematycznego „Jeden z Pięciu” o tytuł „Mistrza Matematyki”. Konkurs corocznie odbywa się pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Konkurs miał miejsce dnia 2 czerwca w formie online. W potyczkach wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół z naszej gminy. Celem konkursu było inspirowanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych,  pamięci, wyobraźni i logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności stosowania w praktyce zdobytej wiedzy matematycznej, inspirowanie uczniów do nauki matematyki, mobilizowanie młodzieży do samodzielnej i systematycznej pracy i promowanie młodzieży uzdolnionej matematycznie. Naszą szkołę reprezentowali Julia Adamczak, Kamil Wojda i Jan Skrzypczak. Do II etapu zakwalifikowali się: Julia Paul, Wojciech Grzanowski, Kamil Wojda, Jan Skrzypczak i Zofia Brudło, gdzie musieli udzielić odpowiedzi na 40 pytań. Tytuł Mistrza Matematyki w tym roku uzyskała Zofia Brudło ze Szkoły Podstawowej w Kąkolewie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów!

          • Wręczenie powierzenia stanowiska dyrektorom szkół podstawowych Gminy Grodzisk Wielkopolski.

          • W dniu 11 czerwca 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się uroczyste spotkanie w sprawie powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim.

            Dnia 31 maja br. przeprowadzono 2 konkursy na stanowisko dyrektora w/w szkół. W wyniku ich rozstrzygnięcia przez komisję konkursową,  Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego  Piotr Hojan - powierzył na pięcioletnią kadencję tj. od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r. stanowiska dyrektorów Pani Beacie Kalinowskiej - obecnej dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim oraz Panu Karolowi Hoffmanowi - dotychczasowemu dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim.

            Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego życzył dyrektorom szkół podstawowych wielu sukcesów w pracy na powierzonym stanowisku i osobistej satysfakcji z wykonywanych obowiązków. 

          • Szczepienie uczniów w wieku 12 - 18 lat

          • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

            Organizacja szczepień

            Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnychi powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

            Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Mapa punktów szczepień.

            Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

            Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

            • zgodę rodzica,
            • kwestionariusz,
            • kwalifikację lekarza,
            • szczepienie.

            Harmonogram szczepień po wakacjach

            Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

            • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
            • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
            • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

            Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

            Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

            Dlaczego warto się zaszczepić?

            Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

            Jak działa szczepionka?

            Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

            Źródło: MEiN

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
      • epuap: /SP4Grodzisk/SkrytkaESP
      • sekretariat - 612271275 dyrektor szkoły - 612271276 wicedyrektor szkoły - 612271277
      • ul. Środkowa 56 62-065 Grodzisk Wielkopolski Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych