• Warsztaty Self Leporello

• Dzieci z klas V a i V b naszej szkoły wzięły udział w ciekawych warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Wlkp. Zajęcia prowadziła pani Anna Kaszuba-Dębska, artystka malarka, graficzka, ilustratorka i projektantka książek.  Na każdego uczestnika czekało przygotowane stanowisko pracy w postaci odpowiednich materiałów papierniczych. Pani Anna wyjaśniła, czym jest technika leporello, po czym każdy tworzył swój autoportret z wycinanych liter, a następnie collage. Po pełnej zapału pracy powstały małe dzieła, które odzwierciedlały dzisiejsze spojrzenie na siebie każdego z dzieci.

• Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

• W dniu 23 września w Kąkolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 szkół podstawowych z gminy Grodzisk Wielkopolski. Uczniowie naszej szkoły w kategorii dzieci zajęli : II miejsce dziewczęta i III miejsce chłopcy. Natomiast w kategorii młodzieży III miejsce przypadło drużynie i dziewczat i chłopców. Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy!

• Wycieczka do Wolsztyna.

• Dnia 28 września klasa 8a udała się pociągiem na wycieczkę integracyjną do Wolsztyna do Fala Parku na Bowling. Wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności koordynacji i celności przy ogromnym dopingu pozostałych graczy. Uczniowie z nauczycielami spędzili czas w cudownej i wesołej atmosferze. Dopełnieniem wycieczki był wspólny spacer w parku miejskim przy jeziorze oraz smaczny i ciepły poczęstunek.

• Dzień Jabłka

• Dnia 28 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jabłka. Propagowaliśmy w ten sposób zdrowe odżywianie. Zarząd Samorządu Uczniowskiego zachęcał do częstszego spożywania tego smacznego owocu, który jest bogaty w witaminy i wartości odżywcze. Cieszyło nas tak duże zaangażowanie uczniów i nauczycieli.

• Wycieczka do Poznania

• Dnia 20 września 2021 r. uczniowie klas 5a i 6a uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Poznania. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Rogalowego Muzeum Poznania  (żywego centrum poznańskiej tradycji i kultury) i udział w warsztatach nie tylko pieczenia tego pysznego przysmaku, ale także w tworzeniu widokówek z widokiem ratusza. Za pomocą piasku i pędzelka dzieci wykonały piękne kartki pocztowe. W kameralnej atmosferze uczniowie mieli możliwość także uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem – Wujem Biniem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały także możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali Certyfikaty Rogalowego Czeladnika i skosztowali rogali świętomarcińskich. Zaopatrzeni w smaczne "pamiątki" z muzeum udaliśmy się na spacer ulicami miasta, podczas którego dzieci rozwiązywały zagadki związane ze stolicą Wielkopolski. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wiadomości i wielu niezapomnianych wrażeń. Udowodniła też, że wiedzę można zdobywać w różny sposób. Jednym z nich jest właśnie wycieczka edukacyjna.

• Informacja - początek nowego roku szkolnego - 01.09.2021 r.

• Drodzy Rodzice, Opiekunowie. Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do nauki w systemie stacjonarnym. Szkoła jest przygotowana na ich powrót zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, dysponujemy odpowiednimi procedurami bezpieczeństwa. Uczniowie będą wchodzić do szkoły czterema wejściami, gdzie będą dezynfekować ręce, do czasu zajęcia miejsca w swojej sali lekcyjnej zobowiązani będą zasłaniać usta i nos, zróżnicowano miejsca i czas spędzania przerw międzylekcyjnych. Uczniowie, pracownicy oraz inne osoby z objawami zakażenia górnych dróg oddechowych oraz z podwyższoną temperaturą nie będą mogły wejść na teren szkoły. Pracownicy szkoły dokładają wszelkich starań aby Państwa dzieci w Naszej szkole były bezpieczne.