20 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs "OMNIBUS Nauk Ścisłych", w którym wzięły udział drużyny z 6 szkol. Wydarzenie uroczyście otworzył dyrektor szkoły, witając wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości.
Konkurs składał się z 3 emocjonujących rund. W pierwszej uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte, sprawdzające ich wiedzę z zakresu nauk ścisłych. W drugiej rundzie uczestnicy zadawali sobie nawzajem pytania otwarte- na tym etapie trzy drużyny odpadły z dalszej rywalizacji. Kolejnym wyzwaniem było przeprowadzenie doświadczeń chemicznych oraz ich zaprezentowanie przed jury co wymagało nie tylko wiedzy, ale również umiejętności praktycznych i współpracy w zespole. Do finałowej trzeciej rundy przeszły trzy drużyny, które zdobyły najwięcej punktów. Zmierzyły sie one z kolejną serią pytań otwartych, walcząc o zwycięstwo do samego końca.
Na zakończenie konkursu nagrody wręczył burmistrz, gratulując wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy i zaangażowania. Konkurs był nie tylko świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także doskonałą zabawą pełną emocji i zdrowej rywalizacji.
Miejsce I zajęła Szkola Podstawowa nr 4
Miejsce II zajęła Szkola Podstawowa nr 2
Miejsce III zajęła Szkola Podstawowa w Kąkolewie.