Uczniowie klas 4-8 także świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji informatyki uczniowie mieli okazję sprawdzić się w grze Mistrz Tabliczki Mnożenia w programie Scratch. W trakcie lekcji matematyki z kolei rozwiązywali Tabliczki Szczęścia, otrzymując miłe hasła po prawidłowym rozwiązaniu przykładów, wykonywali w grupach zadania związane z tabliczką mnożenia umieszczone na stacjach zadaniowych oraz rozwiązywali quizy. Dodatkowo w trakcie przerw wyznaczeni uczniowie w roli Egzaminatorów przepytywali chętnych uczniów i nauczycieli z wylosowanych wcześniej przykładów. Osoby, które zdały egzamin otrzymywały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń!
Światowy dzień Tabliczki Mnożenia w klasach 4 - 8.
- 32
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w klasach 1 - 3
15 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji klasy 1 i 2 rozwiązywały łamigłówki rozwijające logiczne myślenie. Klasy 3a i 3b utrwalały i sprawdzały swoją znajomość tabliczki mnożenia poprzez gry przeprowadzane przez koleżanki z klas 6a i 6b. Uczniowie w trakcie zabaw ruchowych musieli w krótkim czasie podać odpowiedzi na pytania związane z tabliczką mnożenia, jednocześnie skacząc na skakance lub grając w matematyczne kolanko. Była też gra sprawdzająca nie tylko znajomość tabliczki, ale i celność strzałów do bramki. Gry, zadania i łamigłówki wzbudziły w uczniach dużo pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody ŚDTM!
32
Mistrzostwa gminy w drużynowym tenisie stołowym.
W środę i w czwartek w Kąkolewie odbyły się Mistrzostwa gminy w drużynowym tenisie stołowym. Reprezentanci naszej szkoły pokazali się z bardzo dobrej strony. W rozgrywkach klas straszych chłopcy zdobyli 2 miejsce, dziewczęta natomiast zdobyły 3 miejsca. W kategoriach klas młodszych 3 miejsce wywalczyła drużyna chłopców.
7
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
Dziś z zadaniami sprawdzającymi logiczne myślenie podczas Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr zmierzyli się uczniowie klas 4-6. Trzymamy kciuki za wyniki i już dziś gratulujemy zaangażowania jakim wykazali się wszyscy uczestnicy!
4
Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Bibliotekę Szkolną
Rozdanie nagród w klasach 1-3 było wyjątkowym wydarzeniem, które wyróżniło uczniów za ich kreatywność i zaangażowanie w projekt „Zakładka dla przyjaciela”. Dzieci z klas młodszych miały okazję stworzyć zakładki do książek, które mogły wręczyć swoim kolegom jako drobny, ale piękny upominek. Każda zakładka była inna – kolorowa, pełna wzorów i osobistych akcentów, dzięki czemu prezentowała unikalny styl jej twórcy. Pomysł na stworzenie zakładek wzmocnił przyjaźnie między dziećmi, a także rozwijał ich zainteresowanie książkami. Wszystkie prace nagrodzono dyplomem i słodkim upominkiem, uczniowie z wyróżnionymi pracami otrzymali drobne upominki, które dodatkowo motywowały dzieci do dalszego rozwijania talentów plastycznych i wyobraźni.
Konkurs w klasach 4-8 pod hasłem „Tysiąc powodów, by odwiedzić bibliotekę” miał z kolei na celu zachęcenie starszych uczniów do przemyślenia, dlaczego warto korzystać z biblioteki i jakie skarby można tam odkryć. Uczniowie tworzyli plakaty, które miały wyrazić ich osobistą perspektywę na ten temat. Wśród prac pojawiły się inspirujące hasła, wspaniałe ilustracje oraz ciekawe argumenty za odwiedzaniem biblioteki, od dostępu do fascynujących książek po spokojne miejsce do nauki i spotkań z przyjaciółmi. Konkurs przyciągnął dużą uwagę, a niektóre plakaty były prawdziwymi dziełami sztuki – pełnymi kolorów, detali i pomysłowych kompozycji. Jury miało trudne zadanie, wybierając zwycięzców, ale w końcu wyróżniono kilka najbardziej kreatywnych i inspirujących prac, które staną się ozdobą szkolnej biblioteki.
Podsumowanie wydarzenia pokazuje, jak wiele radości i zaangażowania mogą przynieść uczniom szkolne konkursy. Takie projekty rozwijają ich wyobraźnię, uczą wyrażania siebie oraz promują wartościowe nawyki, jak przyjaźń, współpraca i miłość do książek.
9
WIECZORNE CZYTANIE „DZIADÓW” Adama Mickiewicza
W środę 13. listopada w naszej szkole odbyło się WIECZORNE CZYTANIE „DZIADÓW” Adama Mickiewicza. Główna część spotkania, czyli czytanie dramatu, wymagała dużego zaangażowania siódmoklasistów, którzy odpowiedzialnie podeszli do zadania: zadbali o odpowiednie stroje, dekorację oraz właściwą interpretację głosową utworu. Uczniowie w mistrzowski sposób wcielili się w swoje role, a odpowiednie ubiory i charakteryzacje oddały klimat dawnych czasów zawarty w utworze naszego narodowego wieszcza.
24
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr".
Dziś w pierwszym dniu Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr z zadaniami zmierzyli się uczniowie klas 7-8. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem nad rozwiązaniem zadań. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
4
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "Zdrowe życie i pierwsza pomoc"
Klasa 3a i 3b z sukcesem zakończyły drugi moduł projektu "Zdrowe życie i pierwsza pomoc”!
II moduł „Rusz się!” pozwolił uczniom nie tylko lepiej zrozumieć, jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna, ale także wzbogacił ich wiedzę o różnorodne formy ruchu.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, ucząc się o tym, jak ruch wpływa na dobre samopoczucie i zdrowie. Cieszymy się z ich postępów i już nie możemy się doczekać kolejnych etapów projektu!
28
CodeWeek 2024
W dniach 14-27 października 2024r. nasza szkoła brała udział w EU CodeWeek. Otrzymaliśmy podziękowania i certyfikat od organizatorów.
Jesienne Konkursy w Naszej Szkole
W tym roku jesień przyniosła nie tylko chłodniejsze dni i kolorowe liście, ale także niesamowitą kreatywność naszych uczniów. W ramach szkolnych konkursów, uczniowie mieli okazję pokazać swoje talenty i pasje. Konkurs na Najpiękniejszą Dynię Nie-Halloweenową wykonało ,aż 55 osób.Każda dynia była wyjątkowa, pokazując, że wyobraźnia uczniów nie ma granic. Były to prawdziwe dzieła sztuki, od malowanych po imwyklejane i rzeźbione. W kategorii klas 1-3 najlepsze dynie wykonali : I miejsce Julia Szczygieł kl.1A II miejsce Patryk Kaczmarek kl. 3 B III miejsce Zuzanna Ciftci kl.2 B, które wyróżniały się starannością i pomysłowością. Natomiast w klasach 4-8 prym wiedli tacy uczniowie jak : I miejsce Klaudia Kociemba kl. 5A II miejsce Oliwier Bielecki kl.4A III miejsce Beata Maciejewska 5A zachwycając jury swoją kreatywnością i zmysłem artystycznym. Z kolei Konkurs Jesienny Kolaż zgromadził 21 prac. Uczniowie stworzyli niesamowite kolaże, wykorzystując zdjęcia jesienne, liście, gałązki, owoce i inne elementy, które jesień ma do zaoferowania. Każdy kolaż to mała historia opowiedziana za pomocą darów natury. Zwycięzcy konkursu Jesienny Kolaż: - Kategoria klas 1-3 I miejsce Kajetan Janecki kl.2A II miejsce Hanna Rupa kl.1A III miejsce Maksymilian Polaczek kl.3A - Kategoria klas 4-8: I miejsce Sara Klingsporn II miejsce Maksymilian Śron 7A III miejsce Kajetan Śron 5B.
36
#EUCodeWeek 2024 - klasy 1-3
W ramach inicjatywy #EUCodeWeek od 14- 27 października 2024r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat kodowania i informatyki. Nasze zajęcia, zaplanowane w formie gier i zabaw, pozwoliły dzieciom przyswoić podstawowe pojęcia programistyczne w sposób lekki i przyjazny.
Dla najmłodszych,
pierwszoklasistów, największą atrakcją były zajęcia z robotami Ozobot, które świetnie łączą zabawę z nauką. Dzięki nim uczniowie mogli zrozumieć, jak działa kod i jak wprowadzić swoje pomysły w życie, programując ruchy robota. Z kolei starsi uczniowie rozwijali swoje umiejętności w Scratchu, co było ich pierwszym krokiem w stronę bardziej zaawansowanego programowania. Scratch dał im możliwość stworzenia własnych animacji i prostych gier, co wprowadziło ich w świat logicznego myślenia i sekwencji.
CodeWeek to wyjątkowa inicjatywa, która rozbudza w dzieciach zainteresowanie technologią i pokazuje, jak ważną rolę odgrywa programowanie we współczesnym świecie. Widząc ich entuzjazm, zaangażowanie i zapał do nauki, jesteśmy pełni optymizmu i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!
124
#EUCodeWeek 2024 - klasy 4-8
W dniach od 14-27 października 2024r. odbywał się #EUCodeWeek czyli Europejski Tydzień Kodowania - to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. W naszej szkole uczniowie klas 4-6 tworzyli swoje gry w programie Scratch. Starsi uczniowie poznali pojęcie algorytmu i uczyli się nowego dla nich języka programowania - Python.
35
Kreatywne Prace Jesienne
W tym tygodniu świetliczanie oraz członkowie klasy 2a wykonali prace plastyczne z zebranych liści jesiennych na wycieczce w parku miejskim. Natomiast młodzi artyści z klasy 2b stworzyli własne autorskie albumy drzew jesiennych oraz z papieru piękne dynie, które ozdobią korytarz szkolny. Jesień w pełni, a nasi młodzi i zdolni twórcy wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem w swoje projekty. Każda praca była wyjątkowa i pokazuje, jak różnorodne mogą być inspiracje czerpane z natury.
32
Pasowanie na ucznia
W czwartek 24 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym "Pasowaniu na ucznia". Podczas symbolicznego, jak i oficjalnego przyjęcia do grona uczniów, dzieci zadeklarowały chęć do nauki pisania, czytania i liczenia. Wykazały się również posiadanymi talentami wokalnymi, tanecznymi czy recytatorskimi. Na koniec złożyli zgodne zobowiązanie - być pilnymi w nauce, wzorowymi w zachowaniu i godnymi reprezentować dobre imię naszej szkoły".
Jeszcze raz życzymy wszystkim pierwszoklasistom powodzenia!
77
Wycieczka do Poznania - klasa 4a i 4b
Dnia 21 października klasy 4a i 4b wybrała się na wycieczkę do Poznania. W Muzeum Czekolady uczniowie samodzielnie wykonywali swoją słodką tabliczkę i degustowali pralinki. Następnie w Multikinie spędzili wzruszające chwile, oglądając film "Mój przyjaciel pingwin". To był dzień pełen wrażeń.
4
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 4-8 na plakat "Tysiąc powodów by czytać i odwiedzać bibliotekę"
Uczniowie na tropie darów jesieni w parku miejskim
Dnia 18 października 2024 roku, uczniowie klasy 2a, 2b oraz 3b wraz z opiekunami wyruszyli na pieszą wycieczkę do pobliskiego parku miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Celem wyprawy było poszukiwanie darów jesieni, poszerzanie wiedzy o przyrodzie oraz integracja uczniów.
Pogoda była wspaniała – słońce świeciło, a niebo było bezchmurne. Dzieci, wyposażone w koszyki, radośnie zbierały skarby natury. Młodzi przyrodnicy mieli okazję nauczyć się rozpoznawać drzewa po liściach oraz karmić kaczki. Obserwowali też jak liście na drzewach zmieniają kolory i opadają, tworząc kolorowy dywan.
Podczas spaceru na świeżym powietrzu uczestnicy wycieczki zjedli wspólne śniadanie, a następnie bawili się na placu zabaw. W dalszej części wycieczki dzieci odwiedziły park pod chmurką, gdzie podziwiały różnorodną roślinność oraz żubry i inne czekające tam na nich atrakcje. Na koniec wszyscy dotarli pod wiatrak, co było doskonałą okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Dzieci pełne entuzjazmu wróciły do szkoły, z zebranymi skarbami jesieni, które posłużą do wykonania pięknych prac plastycznych oraz zielników. Uśmiechy na twarzach młodych uczestników i śmiech świadczyły o ich radości i zadowoleniu z wycieczki.
98
Dzień Poczty Polskiej w świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Poczty Polskiej. Uczniowie mieli okazję poznać historię i znaczenie tego święta oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca listonosza i pani w okienku pocztowym. Dzieci były zafascynowane opowieściami o tym, jak listonosze pokonują kilometry, aby dostarczyć listy i paczki, a także jak wiele pracy wymaga obsługa klientów przy okienku.
Jednym z głównych punktów programu było samodzielne wykonanie kopert i kartek, które zostaną wysłane do różnych regionów Polski w ramach projektu #AktywnaŚwietlicaMiejscePełnePomysłów . Dzieci z zapałem przystąpiły do pracy, tworząc kolorowe i kreatywne kartki, które będą miłym zaskoczeniem dla odbiorców.
Podczas zajęć uczniowie pracowali z atlasami , przypasowując pocztówki do odpowiednich miast na mapie Polski. Była to doskonała okazja do nauki geografii i poszerzenia wiedzy o swoim kraju.
Nie zabrakło również zabaw związanych z tematyką pocztową. Dzieci bawiły się w listonoszy, ucząc się, jak prawidłowo wysyłać kartki i listy. Było to nie tylko edukacyjne, ale także świetna zabawa, która dostarczyła wiele radości. Na koniec dnia wszyscy uczestnicy mieli okazję zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce, co było doskonałym podsumowaniem tego wyjątkowego dnia.
Dzień Poczty Polskiej w świetlicy szkolnej był pełen nauki, zabawy i kreatywności, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, jak udane były te obchody.
47
Konkurs "Zakładka dla przyjaciela"
Ładna zakładka to nie tylko praktyczny gadżet przydatny w czytaniu, ale także przedmiot, który potrafi umilić kontakt z książką. Każdy miłośnik literatury ma swoją ulubioną zakładkę, na którą spogląda z radością, i która choć troszkę pociesza konieczność odłożenia książki „na później”.
Wiedząc, że nasi młodsi Czytelnicy są obdarzeni niesamowitą wyobraźnią i talentem plastycznym, zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym pt. “Zakładka dla przyjaciela”. Zadanie jest bardzo proste – wystarczy zaprojektować i wykonać fajną, miłą dla oka i oryginalną zakładkę do książki, którą potem z dumą będzie można przekładać strony ulubionej lektury.
Na konkurs można zgłosić maksymalnie jedną pracę wykonaną samodzielnie, która powinna mieć postać zakładki do książki i spełniać swoją użyteczną rolę. Kształt pracy i technika jest dowolna. Użyte materiały nie mogą brudzić i niszczyć książki.
Prace konkursowe należy składać od 21 października do 11 listopada 2024r. do Biblioteki Szkolnej.
Gorąco zapraszamy do konkursu!
Światowy Dzień Książek o Harrym Potterze
17 października to Światowy Dzień Książek o Harrym Potterze. Tego dnia uczniowie szkoły uczestniczyli w III Szkolnym Konkursie Wiedzy o Harrym Potterze. Miło nam ogłosić, że I miejsce zajęła Lena Krupa z klasy 8a, II miejsce Aleks Jezierski z klasy 5b i III miejsce Pola Grześkowiak z klasy 5b. Zwycięzcy już niedługo będą mierzyć się ze szkołami z całej Polski w Wielkim Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze o Puchar Szkół. Trzymamy mocno kciuki za naszą drużynę.
Archiwum Aktualności