Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. W naszej szkole zarejestrowanej w programie Mały Mistrz już odbywają się zajęcia oparte o programowe wytyczne, nauczyciele przeprowadzają testy sprawnościowe uczniów. Proponowany Program bazuje na opracowanym i realizowanym od 3 lat przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego programie „Sprawny Dolnoślązaczek” w pełni odpowiada celom i treściom nowej podstawy programowej.
Zabawa w teatr
Dnia 21.10.2014 r. uczniowie klasy IIa postanowili zmienić się w prawdziwych aktorów. Przebrali się w różne kostiumy i przygotowali rekwizyty. W grupach stworzyli kolorowe zaproszenia na przedstawienie pamiętając o wszystkich elementach, jakie muszą się znaleźć w zaproszeniu. Następnie każda grupa przedstawiła swoje zaproszenie i przygotowała krótką inscenizację wybranej przez siebie bajki. Zabawa w teatr wszystkim bardzo się podobała. Uczniowie doskonale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w klasowych inscenizacjach.
Gminne konkursy ekologiczne - wyniki
We wtorek, 21 października komisja konkursowa powołana spośród członków klubu EKOSŁOWAK działającego przy Liceum Ogólnokształcącym w Grodzisku Wielkopolskim w składzie: Maja Rzepecka, Anna Reich, Anna Paluch, Daria Łajs, Julia Brychcy oraz opiekun Katarzyna Nowak - Pierszalska, wyłoniła laureatów oraz wyróżnionych w tegorocznych konkursach ekologicznych. W konkursie na ekologiczną zakładkę do książki I miejsce zajął Stanisław Borowski z klasy II Szkoły Podstawowej w Kąkolewie, II miejsce zajął Dawid Adamczewski z klasy I Szkoły Podstawowej ZS w Ptaszkowie, III miejsce komisja przyznała Patrycji Dalaszyńskiej z klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim. Wyróżnienia przyznano: Robertowi Kaczmarkowi z klasy II Szkoły Podstawowej w Słocinie, Wiktorii Mańkowskiej z klasy I Szkoły Podstawowej w Grąblewie, Wiktorowi Hamrolowi z klasy I H oraz Emilii Stefańskiej z klasy III A Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, Amelii Mieńko z klasy I Szkoły Podstawowej ZS w Ptaszkowie i Małgorzacie Sternal z klasy III Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim. W konkursie na hasło promujące potrzebę segregacji śmieci I miejsce zajął Nikodem Matuszewski z klas IV Szkoły Podstawowej nr 4, Miejsce II zdobyła Monika Cenajek z Klasy V Zespołu Szkół w Ptaszkowie. III miejsce komisja przyznała Julii Mądrej uczennicy klasy IV b Szkoły Podstawowej w Kąkolewie. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Zuzanna Dymna z klasy IV Zespołu Szkół w Ptaszkowie, Julia Barska z klasy VI Szkoły Podstawowej w Grąblewie, Marcel Maciejewski z klasy VI C Szkoły Podstawowej nr 1, Martyna Kubicka i Kaja Palicka z klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim. Nagrody i wyróżnienia laureaci konkursów otrzymają podczas Wieczoru Ekologicznego, który odbędzie się w piątek, 24 października w CK RONDO w Grodzisku Wielkopolskim. Gratulujemy nagrodzonym.
Pasowanie na ucznia
Dnia 17 października o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyła sie uroczystość pasowania na uczniów klasy I. Pasowaniem objęte były dwie klasy pierwsze: Ia i Ib. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk Szymański, radny Rady Miejskiej Józef Gawron oraz rodzice dzieci, które pod kierunkiem wychowawczyń Izabeli Brzezieckiej – Napierała i Jadwigi Hoffman przygotowały inscenizację pt. „Jaś i Małgosia idą do szkoły”. Wiersze przeplatane były piosenkami. Klasa Ib pięknie zagrała na flażoletach fragment utworu „Mały pastuszek”. Jaś i Małgosia oraz ich przyjaciele z klasy Ia i Ib zdali egzamin na ucznia celująco. Dyrektor Karol Hoffman mógł zatem przystąpić do dokonania aktu pasowania. Dzieci były bardzo przejęte. Potem zajął głos Burmistrz Henryk Szymański, który w bardzo ciepłych słowach zwrócił się do dzieci, a potem rozdał im upominki. Rodzice wręczyli „rożki obfitości” każdemu dziecku. W imieniu Rodziców wychowawczynie zaprosiły do klas wszystkich uczestników na słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Rodzice zorganizowali dla swych pociech dodatkowe atrakcje: małe paczuszki z niespodzianką oraz ogromny tort ze świetlnymi racami. Wprowadziło to wszystkich w bajkową atmosferę. Dziękujemy Wam Rodzice za obecność, za pomoc, za starania, które uświetniły dzieciom tę wspaniałą uroczystość. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 15 października 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią i chórkiem szkolnym pod batutą p. Katarzyny Budy przygotowali program, w którym w humorystyczny i żartobliwy sposób ukazali pracę nauczyciela oraz cechy jakimi się odznacza. Uczniowie zaprosili też swoich nauczycieli i pracowników szkoły do wysłuchania koncertu życzeń dedykując im wiersze i piosenki. Na zakończenie złożyli serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud włożony w ich edukację oraz wychowanie, za ogromną cierpliwość i okazywane serce i dowody sympatii. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej społeczności złożyli panu dyrektorowi, nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły również serdeczne życzenia, wręczyli kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Drużynowe mistrzostwa gminy szkół podstawowych w Tenisie Stołowym
11 października 2014 r. w Szkole Podstawowej w Kąkolewie rozegrano turniej tenisa stołowego o drużynowe mistrzostwo gminy szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt z naszej szkoły brały udziała Patrycja Kaminiczna i Wiktoria Mańkowska, które zajęły II miejsce, wśród chłopców szkołę reprezentowali Bartosz Nowak i Krystian Pośledni, którzy uplasowali się na II miejscu. Gratulujemy.
Podsumowanie ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
W środę, 8 października br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się podsumowanie wyników konkursów przeprowadzonych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” edycja 2014. W ramach tegorocznej kampanii odbyło się pięć konkursów indywidualnych - dwa dla uczniów szkół podstawowych i trzy dla gimnazjalistów. W konkursach plastyczno - literackich uczniowie mieli za zadanie namalować lub opisać w jaki sposób spędzają wolny czas, a w konkursie ulotkowym – odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących narciarstwa. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły – Kaja Palicka. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez fundację. Dodatkowo, za swoje zaangażowanie i osiągnięty sukces uczniów nagrodził Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, wręczając każdemu z laureatów bon na zakup łyżew. Gratulujemy sukcesu.
Rada Rodziców
Moduł Rada Rodziców został zmodyfikowany
Filmy
Moduł Filmy został zmodyfikowany
Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W sobotę 27 września 2014 r. o godzinie 10.00 reprezentacje szkół podstawowych wzięły udział w Mistrzostwach Gminy w Biegach Przełajowych. Każdy zespół składał się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Dominiak, Martyna Kandulska, Anastazja Baumann, Patrycja Kaminiczna, Wiktoria Mańkowska, Hubert Wróbel, Kacper Gabryelski, Piotr Migdałek, Nikodem Matuszewski, Rafał Jagat i Bartosz Nowak. Uczestrnicy zawodów mieli do pokonania w biegu sztafetowym po 800 metrów każdy Nasi uczniowie zajęli II miejsce i zostali vice Mistrzami Gminy. Gratulujemy sportowej postawy.
Edukacja ekologiczna uczniów
24 września 2014 r. uczniowie klasy VI naszej szkoły w ramach edukacji ekologicznej poznali proces oczyszczania zanieczyszczeń wody podczas wycieczki do Oczyszczalni Ścieków w Grodzisku Wlkp. Wyjście zostało poprzedzone cyklem lekcji związanych tematycznie z wodą , jej ochroną, sposobami oszczędzania oraz zanieczyszczeniami i jej skutkami dla środowiska. Celem wycieczki było poznanie kolejnych etapów procesu oczyszczania ścieków. Podczas pobytu na Oczyszczalni uczniowie zapoznali się z działaniem urządzeń służących do mechanicznego oczyszczania ścieków oraz procesami zachodzącymi podczas etapów oczyszczania biologicznego, w tym, funkcją złóż biologicznych - mikroorganizmami, które powodują rozkład zawartych w ściekach zanieczyszczeń organicznych, poznali nowoczesne urządzenia, dowiedzieli się też, na czym polega gospodarka osadami. Mogli również zobaczyć i poznać funkcjonowanie tzw. centrum dowodzenia zajmującego się sterowaniem i kontrolowaniem pracy obiektów oczyszczalni. Podczas wycieczki uczniowie robili notatki i wypełniali karty pracy. Zajęcia na oczyszczalni ścieków uwrażliwiły ich na potrzebę ochrony środowiska, na konieczność ochrony wody - źródła życia na Ziemi. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Spotkania z rodzicami
Moduł Spotkania z rodzicami został zmodyfikowany
Ubezpieczenie NNW uczniów
Informuję, iż umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej na terenie szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju, jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta może być zawierana wyłącznie z woli rodziców. Obligatoryjny pozostaje jedynie wymóg ubezpieczania dzieci i młodzieży szkolnej od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia przy organizacji wycieczek i imprez zagranicznych. Rada Rodziców szkoły podjęła decyzję o kontynuowaniu ubezpieczenia w firmie CONCORDIA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Spotkanie z rodzicami.
Informuję, iż w piątek 12 września o godzinie 16.30 odbędzie sie spotkanie z rodzicami. W programie spotkania: informacje ogólne dotyczące nowego roku szkolnego, wybór ubaezpieczyciele, wybór klasowych i szkolnej Rady Rodziców. Następnie spotkanie z wychowawcami. Zapraszamy.
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015
W dniu 1 września 2014 r. o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Na spotkaniu obecni byli uczniowie oddziałów przedszkolnych i pierwszoklasiści, a także pozostali uczniowie szkoły. Wśród gości byli rodzice oraz Burmistrz Grodziska Wlkp., Pan Henryk Szymański i radny Rady Miejskiej Józef Gawron. Po okolicznościowych wystąpieniach Dyrektora szkoły i Burmistrza Grodziska Wlkp., uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. W tym roku do szkoły uczęszczać będzie 34 dzieci do oddziałów przedszkolnych, 42 uczniów do klas I. Razem w szkole uczyć się będzie 211 uczniów. Na zakończenie117-letni dzwon oznajmił początek nowego roku szkolnego 2014/2015. Zdjęcia z inauguracji w zakładce Album fotograficzny.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Informuję, iż rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w poniedziałek 1 września 2014 r. o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkoły. Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 10.30 w Klasztorze. Poniżej zamieszczamy plan dowozu w dniu rozpoczęcia roku szkolnego: Zdrój, Kąkolewska - 6.25, Czarna Wieś, wysypisko - 6.35, Zdrój, stadnina koni - 6.45, Zdrój, wieś - 6.45, Chrustowo - 6.55, Ujazd Huby - 7.00, Młyniewo - 7.10, ul. Dolna, Strumykowa 7.15. Dla uczniów dojezdnych do chwili uroczystości rozpoczęcia roku zostaną zorganizowane zajęcia świetlicowe. Zapraszamy.
Spotkanie dla rodziców i uczniów klas I
Informujemy, iż w dniu 25 sierpnia 2014 r.(poniedziałek) o godzinie 16.00 odbędzie sie spotkanie informacyjno - integracyjne dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami klas I naszej szkoły. Zapraszamy.
Spotkanie dla rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych
Informuję, iż w dniu 25 sierpnia 2014 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00 (zmiana ranna) i 18.00 (zmiana popołudniowa) odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami i dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy.
Archiwum Aktualności