W piątek, 28 października 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji konkursu pt. „Uzależnia mnie tylko sport”. Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w kampanii, udział wzięło 24 uczniów. Poziom prac był bardzo wysoki. Nagrodę główną otrzymali: Nadia Braun z klasy 8a oraz Jessica Borowczak z klasy 8a. Wyróżnienia otrzymali: Maja Chełkowska z klasy 8a oraz Filip Jagodzik z klasy 7. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom. Dziękujemy Organizatorom i do zobaczenia za rok.
Konkursu plastyczny pt. „Uzależnia mnie tylko sport”.
- 6
Urząd Miejski zaprasza na Grodzisk Games Day.
Konkurs plastyczny pt: "Szlakiem Grodziskiej Wiosny Ludów".
Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki dla klas I-III.
26 października 2022r. biblioteka szkolna ogłosiła wyniki konkursu „NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI” dla klas I-III. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i włożyli w przygotowanie prac wiele serca i cierpliwości. Jury konkursowe miało niełatwe zadanie.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
29
Zapraszamy dzieci z klas I - III do udziału w konkursie plastycznym
Pasowanie na ucznia klasy I
Dnia 24 października b.r. w CK ,,Rondo’’ odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia !
54
Certyfikat CODE WEEK 2022.
Code Week 2022 w klasach I-II.
Uczniowie klas I-II również aktywnie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Kodowania - Code Week. W trakcie tego tygodnia z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach promujących idee kodowania. W związku z tym zorganizowane zostały gry i zabawy edukacyjne dla naszych najmłodszych uczniów. Były to kolorowanki związane z kodowaniem oraz programowanie z Ozobotami. Ozobot to: "Maleńki robot - doskonały do nauki logicznego myślenia".
Uczniowie klas I po raz pierwszy wzięli udział w takim wydarzeniu i zapewne nie ostatni, gdyż wykazali ogromne zainteresowanie tematyką programowania i kodowania.
Wszelkie aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz z pewnością wpłynęły na wspieranie ich wszechstronnego rozwoju.
284
Code Week 2022 w naszej szkole - klasy III.
Europejski Tydzień Kodowania, inaczej Code Week, to inicjatywa promująca naukę programowania i umiejętności cyfrowych wśród osób w każdym wieku! Biorą w niej udział państwa europejskie (i nie tylko!), które uczestniczą w przyjacielskiej rywalizacji o zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z nauką programowania. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, uczy i bawi.
W okresie od 8-23 października 2022 roku w naszej szkole w ramach zajęć z informatyki podejmowaliśmy różne aktywności. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników. Inspirowaliśmy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, rozwijaliśmy nowe pomysły.
Klasy 3a i 3b zostały zgłoszone do programu i kodowały w Scratchu. Było wiele pozytywnych emocji i radości.
295
Wycieczka do Poznania
20 października 2022r. klasa 8b wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Poznania. Uczniowie udali się z wizytą do Muzeum Archeologicznego. Zwiedzili wystawy pt. "Śmierć i życie w starożytnym Egipcie" oraz "Tu powstała Polska". Następnym punktem wycieczki był seans filmowy w kinie. Uczniowie obejrzeli hit ostatnich miesięcy "Top Gun: Maverick" w języku angielskim.
20
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkoły składam najlepsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów zawodowych. Niech Państwa praca na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze owoce oraz daje satysfakcję z realizowanej misji, jaką niewątpliwie jest troska o wychowanie i wykształcenie dzieci i młodzieży. Życzę wieku sukcesów, radości, uznania i szacunku wychowanków, rodziców oraz całej społeczności szkolnej.
Dyrektor szkoły
Karol Hoffman
Wycieczka do Poznania. Przejazd "Bimbą"
10 października 2022 r. uczniowie klas: 5a, 5b i 6b uczestniczyli w ciekawej wycieczce do Poznania, stolicy Wielkopolski. Główną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie miasta zabytkowym tramwajem - „ Bimbą”. O ustalonej porze tramwaj podjechał wraz z umundurowanym przewodnikiem. Na siedzeniach czekały już na uczniów paczki z tajemniczymi przedmiotami, które pomogły im w odkrywaniu Poznania. Trasa wycieczki wiodła przeznajważniejsze atrakcje turystyczne w mieście takie jak: Katedra na Ostrowie Tumskim, Zamek Cesarski i Dzielnica Cesarska, Plac Wolności i ul. 27 Grudnia, ul. Święty Marcin, Malta, Most Rocha. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie w swobodnej atmosferze uczniowie obejrzeli film „King. Mój przyjaciel lew”. Podczas seansu były momenty pełne śmiechu i takie, które wzbudzały wzruszenie. Wycieczka było dla uczniów miłą odskocznią od codziennych obowiązków szkolnych
21
Gmina Grodzisk Wlkp. zaprasza na:
PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH.
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i upowszechnianie czytelnictwa. Hasło tegorocznych obchodów to: „Czytanie dla pokoju". W haśle czytania dla globalnego pokoju i harmonii mieści wiele wątków interpretacyjnych, np.:
• popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny (i w ogóle agresji), jej skutki w wymiarze materialnym, społecznym i losów jednostek;
• rola literatury i szeroko pojmowanego oczytania w kształtowaniu postaw tolerancji, lepszego rozumienia procesów społecznych, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu, a także wartości harmonijnego rozwoju w perspektywie lokalnej i globalnej;
• wykorzystanie literatury do kształtowania empatii dla ofiar działań wojennych, pokazywania znaczenia ich wspierania na poziomie swoich indywidualnych, jednostkowych możliwości w życiu codziennym.
Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wiele działań mających na celu :
• promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
• zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
• propagowanie zainteresowania książką,
• rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
• podnoszenie poziomu czytelnictwa,
• integrację środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Święta Bibliotek Szkolnych.
Międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający czytelnictwo "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"
Biblioteka Szkolna SP4 po raz kolejny dołączyła do międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Tegoroczna edycja (IV) pod kryptonimem "PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE" stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
7 października w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy sobie z nimi radzić. Przygotowania do ŚDTM trwały kilka dni. Uczniowie na lekcjach matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia i ćwiczyli sprawność rachunkową. W piątek na lekcjach matematyki uczniowie klas IV-VIII, rozwiązywali związane z tym tematem zadania i zagadki, szukali poprawnej drogi, układali domino a brakującego wyniku szukali w klasie, odczytując kody QR. Uczniowie klas V-VIII za podanie poprawnego pięciocyfrowego kodu otrzymywali bon, zwolnienie z jednej dowolnej kartkówki z matematyki. W tym roku klasy Va,VB i VIIIa uzyskały takie zwolnienie. Obchody wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. W tej całej powadze związanej ze znajomością tabliczki mnożenia towarzyszyło nam sporo śmiechu i zabawy.
99
Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2022 r.
14 października - Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu w szkole mogą odbywać się zajęci opiekuńcze. Jeżeli Państwa dziecko w tym dniu będzie przebywać w szkole, proszę o poinformowanie wychowawcy do środy 12.10.2022 r.
Wycieczka do Wrocławia
W dniach 05-06 X uczniowie klas VIA i VIIA wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.
Dzień pierwszy poświęcony był zwiedzaniu najciekawszych atrakcji miasta. Zaczęliśmy od podziwiania Rotundy Panoramy Racławickiej, a potem ruszyliśmy na nadbrzeże Odry. Przez Most Pokoju przeszliśmy na Ostrów Tumski, gdzie znajdują się pałace Kurii wrocławskiej i Katedra Św. Jana Chrzciciela. Tam z wieży katedry podziwialiśmy piękną jesienną panoramę Wrocławia. Spacerowaliśmy niezwykle urokliwymi uliczkami pamiętającymi czasy średniowiecza. Kręte uliczki doprowadziły nas do kawiarni Artystycznej, gdzie dawniej mieściło się więzienie - jedno z najstarszych w Polsce. Ciekawym miejscem na Rynku są Jatki, gdzie znajdują się jedyne na świecie rzeźby poświęcone zwierzętom rzeźnym. Obejrzeliśmy fasadę kościoła Św. Elżbiety i stanęliśmy przed najsłynniejszymi we Wrocławiu kamieniczkami - Jasiem i Małgosią. Domki te od wieków stoją na Rynku, trzymając się za “ręce”. Szukaliśmy też krasnali, aby zrobić im pamiątkowe zdjęcia. Po zakwaterowaniu i chwili odpoczynku wyruszyliśmy tramwajem na nocną przejażdżkę, gdzie miejscem docelowym była Hala Stulecia i multimedialny koncert fontann.
Drugiego dnia po pysznym śniadaniu wyruszyliśmy do Sky Tower, aby tam wjechać windą na 49 piętro drapacza chmur i podziwiać z góry piękno Wrocławia. Następnie autokarem wyruszyliśmy w podróż do Wałbrzycha – miasta u podnóży tajemniczych Gór Sowich. Zwiedzaliśmy Zamek Książ, który jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce, usytuowanym na wysokim skalistym urwisku. Następnie spacerkiem dotarliśmy do Palmiarni, w której rośnie ponad 100 gatunków egzotycznych roślin sprowadzonych z Ameryki, Azji, południowej Europy i Australii.
W pamięci uczniów pozostaną wspomnienia i niezapomniane wrażenia z pobytu w pięknym oraz malowniczym Wrocławiu. Wycieczka była bardzo udana. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Poznaliśmy niezwykły klimat miasta i mieliśmy możliwość obcowania z wrocławską kulturą i historią
29
Międzyszkolny konkurs na kroki w aplikacji PHO3NIX KIDS
Nasza szkoła została zarejestrowana w programie. Teraz wystarczy przystąpić do programu poprzez instalację na telefonie aplikacji mobilnej zgodnie z instrukcją zamieszczoną poniżej: Instrukcja_Rejestracji_Ucznia_Pho3nix_Kids.pdf
Wycieczka klasy VIIIa
Dnia 3.10 uczniowie klasy VIII A uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Najpierw wzięli udział w lekcji z filmem, oglądając film pt. "Nerve", w którym relacje międzyludzkie, kwestie prawdy oraz kanony dobra i piękna występowały pod wpływem instancji polubień, udostępnień i kliknięć. Jest to film z ważnym przesłaniem i przestrogą, a to wszystko skryte pod niezwykle ciekawą historią. Następnym punktem programu była wizyta w Muzeum Czekolady, podczas której uczniowie mieli okazję poznać historię i proces powstawania czekolady. W trakcie warsztatów uczestnicy degustowali ziarna kakao, a także różne rodzaje, najlepszych na świecie belgijskich czekolad. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem było wykonanie własnej tabliczki czekolady. Był to bardzo dobrze i miło spędzony czas.
16
Archiwum Aktualności