Prace plastyczne uczniów klasy 2a - "Dzień Ziemi"
- 11
Konkurs - "Bądź eko logiczny"
Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – międzynarodowe, ekologiczne święto, przypominające o ochronie środowiska. W tym roku uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bądź eko logiczny”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na nowe ekologiczne zagrożenie jakim stają się jednorazowe rękawiczki i maseczki które są nam w czasie pandemii bardzo potrzebne. Uczniowie wykonali tematyczne plakaty zachęcające do odpowiedniej segregacji tych odpadów.
5
Dzień Ziemi - życzenia uczniów.
Światowy Dzień Ziemi co roku obchodzimy 22 kwietnia. W tym roku święto to wypada w czwartek. Motywem przewodnim jest hasło "Przywróć naszą Ziemię", a wiele wydarzeń, ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywa się online.
Dzień Ziemi - szkolny konkurs ekologiczny
21 marca odbył się szkolny konkurs ekologiczny. W klasach 0-3 tematem był "Ekoludek" w klasch IV-VII praca plastyczna pt."Jestem Eko" Celem konkursu było promowanie i propagowanie nawyków proekologicznych, zachęcenie do zainteresowania się tematyką ochrony środowiska oraz kształcenie wyobraźni i doskonalenie umiejętności plastycznych. Przesłano razem 15 prac. Prace oceniane były pod względem zgodności z tematyką, pomysłowością, techniką wykonania oraz estetyką pracy. Zostały przyznane trzy miejsca w klasach 0-III i trzy miejsca a klasach IV-VIII oraz jedno wyróżnienie w tej grupie wiekowej.
W klasach 0-III - 1.Patryk Chełkowski 2a 2. Michał Gomułka 2a 3. Sara Klingsporn 3a, w klasch IV-VIII - 1. Jessica Borowczak 6a 2. Filip Antas 7b 3. Filip Kocąka 7a. wyróżnienie Liliana Flaum 4b .Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział i gratuluję!
1
Lista dzieci przyjętych do klasy I na rok szkolny 2021/2022
Uwaga rodzice, opiekunowie.
Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają dzieci z oddziału przedszkolnego.
Dzień Patrona Szkoły
Tradycyjnie 13 kwietnia każdego roku obchodzimy naszej szkole Dzień Patrona i wspominamy postać kpt. Józefa Rejdycha. W tym roku również uczniowie mieli okazję w różny sposób uczcić jego pamięć.
Po raz pierwszy miał miejsce ,,Bieg Patrona im. kpt Józefa Rejdycha”. W związku z sytuacją pandemiczną tegoroczna edycja biegu odbyła się w formacie rywalizacji online. Uczniowie mieli za zadanie pokonanie dystansu 2000 metrów (dla ułatwienia zaokrąglony został w ten sposób dystans 1940, będący symbolem daty zbrodni katyńskiej). W czasie biegu uczestnicy z wykorzystaniem aplikacji dokonywali pomiaru czasu oraz pokonanego dystansu. W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Dziewczęta klasy IV: Amelia Adamczak
Dziewczęta klasy V-VI : Jessica Borowczak
Dziewczęta klasy VII-VIII : Sandra Borowczak
Chłopcy klasy V-VI: Kacper Lisiewicz
Chłopcy klasy VII-VIII : Adrian Lisiewicz
Tradycję Biegu Patrona chcielibyśmy podtrzymać w kolejnych latach.
Prócz tego każdej klasie wychowawcy przeprowadzili lekcje o życiu i działalności kpt. Rejdycha, a następnie uczniowie mogli wykazać się zdobytą wiedzą w quizie, który przeprowadzony został w klasach V-VIII.
Tytuły Klasowych Mistrzów Wiedzy o Patronie zdobyli odpowiednio:Kl. V a – Nicola Stachowiak
Kl. VI a – Bartosz Walkowiak
Kl. VI b – Zofia Klupś
Kl. VII a - Nina Kaczmarek
Kl. VII b – Hubert Kawala
Kl. VIII a – Karolina Bartkowiak
Kl. VIII b - Julia Adamczak
Również najmłodsi uczniowie upamiętnili ten dzień rozmowami o patronie szkoły i zdobywali kolejne informacje na jego temat.
Dyrekcja szkoły zapaliła znicze w miejscach pamięci ofiar zbrodni katyńskiej w Grodzisku Wielkopolskim oraz pod tablica pamiatkowa w szkole.
Wierzymy, że kolejne święto spędzimy wszyscy wspólnie w murach naszej szkoły.
1
Uwaga rodzice.
Szanowni Państwo, informuję, iż po długich staraniach na konto szkoły wpłynęły Państwa wpłaty z udział dzieci w wyjeździe organizowanym przez Fundację Euroweek. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne proszę wszystkie zainteresowane osoby o przesłanie imienia i nazwiska właściciela konta bankowego oraz jego numer na adres mailowy szkoły: sp4@edugrodzisk.pl
Wesołych Świąt
Światowy Dzień Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Chcemy, aby był on wyjątkowy. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac naszych uczniów. Link poniżej.
Wielkanoc tuż, tuż.
Przygotowujemy się do Świąt Wielkiej Nocy. Omówiliśmy polskie tradycje wielkanocne oraz symbolikę produktów zgromadzonych w wielkanocnym koszyczku. Poznaliśmy różne sposoby ozdabiania wielkanocnych jaj, sami też wykonaliśmy różne prace plastyczne związane z tematyką Wielkanocy. Co ciekawe, odwiedził nas Wielkanocny Zajączek i wprowadził nas w świąteczny nastrój. Życzymy Wam dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie. Pogodnych, radosnych Świąt pełnych wiary, nadziei i miłości. Do szybkiego zobaczenia. Pozdrawiamy uczniowie klasy I B.
27
Szkolny konkurs ortograficzny.
30 marca 2021r. odbył się w wersji online etap szkolny konkursu ortograficznego. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV-VII. Ortograficzne zmagania cieszą się zawsze dużą popularnością i zainteresowaniem. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział 20 uczniów, którzy mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów: I miejsce – Maria Pałyga kl. VII b, II miejsce – Filip Polifka kl.V, III miejsce – Aleksandra Kowalska kl.VII a. Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 12 kwietnia w Grąblewie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Niebo złote ci otworzę”.
Dnia 25 marca br odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Niebo złote ci otworzę”. Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. Naszą Szkołę reprezentowali Uczniowie: Maria Pałyga, Radosław Mańkowski z klasy VII b oraz Nina Kaczmarek z klasy VII a. Z radością informujemy, że w kategorii szkół podstawowych: III miejsce zajęła Maria Pałyga, a wyróżnienie otrzymał Radosław Mańkowski. Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Międzynarodowy Dzień Teatru
W sztuce Williama Shakespeare ,,Jak wam się podoba’’ czytamy:,, Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają. Każdy tam aktor niejedną gra rolę’’. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 odegrali już niejedną rolę na niejednej scenie. W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru obchodzonego 27 marca uczniowie klasy 5a - Filip Jagodzik, Nadia Łagocka, Stefan Kruś, Anna Kapela i Karolina NIjaka przygotowali własne pacynki i kukiełki, a także mini spektakle.
1
Wiosenne wiersze nadesłane przez uczniów klasy 6b
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa.
21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia chętni uczniowie wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział w akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Data ta jest symboliczna, ponieważ przypada na 21. dzień 3. miesiąca w roku, to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach jest odpowiedzialny za powstanie tej wady genetycznej. Inna nazwa tego zaburzenia to – trisomia 21. Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku, a od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje ONZ. Uczniowie szkoły bardzo licznie włączyli się w światową akcję. Dzieci wraz ze swoimi rodzinami chętnie prezentowały swoje kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowane chromosomy. Każdy z nas ma marzenia, cele, pasje, wszyscy potrzebujemy tolerancji, akceptacji i szacunku. Solidaryzujemy się, przełamujemy stereotypy i oswajajmy się z odmiennością. Różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy chromosom…
Konkurs z okazji Dnia św. Patryka
Dzień św. Patryka obchodzony jest corocznie 17 marca na cześć patrona Irlandii. Z okazji tego święta uczniowie wzięli udział w szkolnych konkursach. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie portretu skrzata Leprechaun'a, starsi koledzy i koleżanki z klas IV-VI zaprojektowali i wykonali kapelusze, natomiast najstarsi uczniowie z klas VII-VIII rywalizowali w quizie. Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a nadesłane prace są wspaniałe. Dziękujemy za zaangażowanie. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w szkole. Wkrótce podamy termin. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac konkursowych.Wyniki konkursówKlasy 1-3 :I miejsce Aleks Konieczny 3b,II miejsce Hubert Polifka 1aIII miejsce Pola Grześkowiak 1b oraz Maciej Adamczak 2aKlasy 4-6I miejsce Filip Jagodzik 5aII miejsce Jessica Borowczak 6aIII miejsce Nina Majewska 5a oraz Zofia Klupś 6bKlasy 7-8I miejsce Amelia Nowak 7aII miejsce Hubert Kawala 7bIII miejsce Radosław Mańkowski 7b oraz Mateusz Glapa 8b.
To już wiosna ...
Witamy Wiosnę
21marca rozpoczyna się astronomiczna wiosna. Dlatego w naszej szkole uczniowie klas 1-3 żegnali zimę i witali wiosnę już w piątek. Jak co roku ten dzień był bardzo kolorowy. Królował kolor zielony, żółty i piękne kwieciste wianki na głowach. Jak mówi przysłowie: „W marcu jak w garncu”, tak i w dzisiejszy dzień było trochę słońca, śniegu ale atmosfera była gorąca. Tego dnia nie zabrakło wiosennych piosenek, wierszy, Marzanny i prac plastycznych. Uczniowie z całego serca, używając swoich plastycznych umiejętności żegnali zimę ,,Hu, hu, ha odejdź zimo mroźna!”.
56
Europejski Dzień Mózgu.
18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Jego celem jest propagowanie wiedzy o funkcjonowaniu naszego układu nerwowego oraz zawracanie uwagi na konieczność stałego dbania o jego kondycję. Uczniowie klasy 3 b poznali tajniki najważniejszego centrum dowodzenia. Zadbali dzisiaj szczególnie o jego kondycję oraz sami ułożyli wiersze z morałem dla społeczności szkolnej. Pamiętajmy o treningu mózgu nie tylko w jego dniu.
Archiwum Aktualności