• Informacja dla rodziców

• Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo ! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania. Więcej informacji w ulotce poniżej.

Klub_Mlodego_Programisty_online.pdf

• Komunikat Dyrektora Szkoły

• Informują, iż za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim na czas od 11 do 15 maja 2020 r. Zarządzenie dyrektora oraz pełna treść komunikatu wraz z uzasadnieniem znajdują się w załącznikach poniżej.

Komunikat_nr_2.pdf

Zarzadzenie_Nr_7.pdf

• Dzień Europy

• Dzień Europy - 9 maja jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Wszyscy jesteśmy Polakami, ale jesteśmy także Europejczykami. Nasz kraj jest częścią Europy i członkiem Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali prace pt. „Ja – Europejczyk”. Wszystkim uczniom bardo dziękujemy.

• Komunikat Dyrektora Szkoły

• Informują, iż za zgodą organu prowadzącego zawieszam zajęcia w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim  na czas od 6 do 8 maja 2020 r. Zarządzenie dyrektora oraz pełna treść komunikatu wraz z uzasadnieniem znajdują się w załącznikach poniżej.

Zarzadzenie_Nr_5.pdf

Komunikat_nr_1.pdf

• Witaj majowa jutrzenko ...

• W najbliższych dniach obchodzić będziemy Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 maja. Uczniowie naszej szkoły wykonali w ramach zajęć plastycznych kotyliony i flagi państwowe.Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

• Projektujemy maseczki ochronne

• Uczniowie w tym tygodniu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamienili się w małych projektantów i wykonali zabawne maseczki ochronne. Dzieci rozwijały w ten sposób swoją kreatywność. Czy rozpoznajecie kto ukrył się za maseczką?

• Propozycje szkolnej biblioteki dla uczniów i rodziców !

• Czytać - by nieco zapomnieć o życiu w zamknięciu i ochronie przed koronawirusem - trzeba. Zapraszam   do zapoznania się z legendami naszego miasta. W tym tygodniu zapoznamy się z najstarszą legendą  Grodziska -o Ojcu Bernardzie z Wąbrzeźna. grodzisk.wlkp.pl/legendy-i-miejsca-z-nimi-zwiazane. W czasie, kiedy nie możemy odwiedzać bibliotek z  pomocą przychodzą nam Wolne Lektury - cyfrowa biblioteka, w której znajduje się już 5571 darmowych utworów i ponad 600 audiobooków. Z Wolnych Lektur literaturę pobierać można w kilku formach - plikach PDF, MOBI, EPUB oraz MP3. Oznacza to, że poezję i prozę czytać można na ekranie komputera i na czytnikach, słuchać także na telefonach komórkowych i w samochodzie. https://wolnelektury.pl/

Wychodząc  naprzeciw oczekiwaniom naszych  najmłodszych uczniów, informuję o  możliwości  wypożyczania książek z naszej biblioteki, po uprzednim zgłoszeniu . W tym celu proszę o przesłanie tytułów  lub serii książek na moje nazwisko w dzienniku Librus do czwartku 30.04.2020. W poniedziałek 04.05.2020  w godzinach od 9 do 10 w szkole  wydam  książki rodzicom.

Wierszyk dla naszych czytelników. Pozdrawiam Anna Jakubowska

• Święto Polskiej Muzyki i Plastyki.

• W dniu 15 maja będziemy obchodzić Święto Muzyki i Plastyki. Zachęcamy Wszystkich uczniów do udziału  w wydarzeniu i wykonaniu pracy konkursowej.  Zadanie polega na tym, aby  zagrać lub/i zaśpiewać w języku polskim swoją ulubioną piosenkę. Jeżeli chcesz możesz w zamian wykonać pracę plastyczną o tej tematyce. Drodzy Uczniowie pokażcie Wszystkim jak ważna jest dla Was muzyka i plastyka. Nagrajcie filmik lub zróbcie zdjęcie i wyślijcie na adres czworka1@wp.pl lub k.buda@spgrodzisk.onmicrosoft.com. Na prace czekamy do 12.05.2020 r. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Zachęcamy!!! #zostanwdomu

• Dzień Europy - Święto Unii Europejskiej - 9 maja 2020

• Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o UE. W tym roku obchody z pewnością będą wyglądać inaczej. Dlatego proponujemy i zachęcamy wszystkich naszych uczniów do wykonania zadania. Temat pracy: „Ja - Europejczyk”. Technika pracy: dowolna (rysunek, plakat, prezentacja itp.). Prace prosimy wysyłać do dnia 7 maja 2020 r. na adres: a.stachowiak@spgrodzisk.onmicrosoft.com  lub czworka1@wp.pl

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

• Dnia 23 kwietnia corocznie obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji świetlica szkolna zorganizowała sesję fotograficzną „Moja ulubiona książka - pochwal się swoją książką!”. Brali w niej udział zainteresowani uczniowie zachęcając w ten sposób innych uczniów do czytania książek.

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi (Earth Day) corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto świata. W tym roku tematem przewodnim jest: "Działania na rzecz ochrony klimatu", a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.