W czwartek 20 lutego w naszej szkole w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Warcabach Klasycznych. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, łącznie blisko 100 uczestników. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W Igrzyskach Dzieci naszą szkołę reprezentowali: Jan Skrzypczak, Nikodem Antosz, Jakub Cecuła, Maciej Nadobnik, Martyna Stachowska, Maria Pałyga, Amelia Wabińska, Amelia Nowak. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej reprezentowali nas: Alicja Nowak, Małgorzata Sternal, Urszula Śmieszek, Mariol Kubiak, Bartosz Stachowski, Dominik Walkowiak, Piotr Kadźiński i Jakub Sobczyk. W kategorii Igrzysk Dzieci Chłopców uczniowie naszej szkoły zajęli: I miejsce Jan Skrzypczak, II miejsce Nikodem Antosz, IV miejsce Jakub Cecuła. W kategorii Igrzysk Młodzieży Dziewcząt zwyciężyła uczennica naszej szkoły Alicja Nowak. Jan Skrzypczak, Alicja Nowak oraz Nikodem Antosz wywalczyli prawo reprezentowania naszej gminy na etapie powiatowym. Gratulujemy.
Mistrzostwa Gminy w Warcabach Klasycznych.
- 15
Bal Karnawałowy
- 13
We wtorek 18 lutego młodsze klasy bawiły się na balu karnawałowym. Wśród bawiących się barwnych postaci można było zauważyć księżniczki, wróżki, biedronki, rycerzy, policjantów, piratów, misie i wiele innych ciekawych kreacji. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Wycieczka do Jump Areny w Poznaniu
- 14
Dnia 11.02 br. dzieci z klasy I A, III B oraz IV pojechały na energiczną wycieczkę do Jump Areny w Poznaniu. Jest to ogromna sala trampolin oraz basenów piankowych. Uczniowie aktywnie spędzili czas na skakaniu oraz różnych ćwiczeniach gimnastycznych. Park trampolin był wspaniałą atrakcją, która sprawiła, że uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy. Po licznych akrobacjach dzieci wraz z opiekunami wróciły do szkoły. Mamy nadzieje, że wyjazd do Jump Areny zostanie powtórzony, ponieważ jest to doskonała zabawa i świetna okazja do spędzenia czasu na sportowo.
Dzień Babci i Dziadka
- 14
Dnia 24 stycznia dzieci z grupy ,, 0’’ wystąpiły w przedstawieniu, które dedykowały swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, bardzo ważny nie tylko dla dzieci, ale również dla samych Dziadków. Mali artyści przygotowali najpiękniejsze życzenia, płynące prosto z serca, życzenia wyrażone poprzez taniec, wiersz i piosenkę. Po części artystycznej dzieci odśpiewały gromkie sto lat, złożyły życzenia obdarowując ich upominkami.
Biblioteczny Klubu Kodowania.
Zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat na zajęcia z cyklu „Kodowanie w Bibliotece” w ramach Bibliotecznego Klubu Kodowania. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 15.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kolejowej 12. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy osobiście w bibliotece lub telefonicznie nr tel. 612271288. Początek zajęć 17 lutego 2020 r. Kodowanie nazywane jest "trzecim językiem", który warto znać oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.
Warsztaty rysunku 3D
Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku od 7 lat na warsztaty rysunku 3D. Zajęcia to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, wspaniała zabawa oraz okazja do nieograniczonej twórczości. Przy pomocy długopisów 3D dzieci nauczą się rysować przestrzenne obrazy, a także będą miały doskonałą okazję by rozwijać własną wyobraźnie, ćwiczyć cierpliwość i uczyć się koncentracji i planowania. Na zajęciach zaprojektujemy i stworzymy trójwymiarowe dzieła naszych marzeń. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek o godz. 15.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kolejowej 12. Zapisy dzieci osobiście w Bibliotece lub pod nr tel. 612271288 (ilość miejsc ograniczona). Koszt zajęć 30 zł/miesiąc. Początek zajęć 18 lutego 2020 r. Jeżeli macie bogatą wyobraźnię oraz lubicie zajęcia plastyczne zapraszamy do Biblioteki.
Szanowni Rodzice/Opiekunowie
Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 5 marca br. Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.dla-dzieci.spes.org.pl bazy danych. Szczegółowe informacje znajdują się na tej stronie i w załączonych materiałach.
Gminny Konkurs Wiedzy o Grodzisku Wielkopolskim
Z okazji zbliżającej się 75. rocznicy wyzwolenia naszego miasta odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Grodzisku Wlkp. Organizatorem konkursu była w tym roku Szkoła Podstawowa nr 2. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych i rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę na temat historii naszego miasta, jego zabytków i legend. Pytania były bardzo szczegółowe i uczestnicy musieli wykazać się bardzo dokładną znajomością dziejów naszego miasta. W obu kategoriach nasi reprezentanci byli bezkonkurencyjni. W grupie młodszej I miejsce zajął Radosław Mańkowski z kl. VI b, a II miejsce Maria Pałyga również z kl. VI b. Jednocześnie wygrali kategorię drużynową. W grupie starszej I miejsce zajął Wiktor Ciorga z kl. VIII, a II miejsce Zuzanna Skrzypczak z kl. VII a. Tym samym zwyciężyli w kategorii drużynowej dając naszej szkole przywilej organizowania konkursu w przyszłym roku. Patronat nad konkursem objął burmistrz Piotr Hojan, który osobiście wręczył zwycięzcom cenne nagrody. Laureatom gratulujemy sukcesów!
4
Podsumowanie I półrocza 2019/2020
W ostatni dzień przed feriami zimowymi podsumowaliśmy mijające półrocze. Uczniowie, który uzyskali bardzo dobre oceny oraz wzorową i bardzo dobrą ocenę zachowania otrzymali dziś pamiątkowe dyplomy. Ponadto nagrodzeni zostali uczniowie ze 100% frekwencją oraz najlepsi czytelnicy. Gratulujemy wszystkim uczniom wyników i życzymy udanych i bezpiecznych ferii.
20
"Razem na Święta"
Feryjny Halowy Turniej Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn".
Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych klas 2 - 8 do udziału w Feryjnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn". Miejsce Grodziska Hala Sportowa ul.Żwirki i Wigury 2A. Termin 3 i 4 lutego 2020 roku w godz. 9-15. Poniedziałek - 3 lutego br.- godz.9 - 12 klasy 2 i 3 szkół podstawowych- godz.12-15 klasy 7- 8 szkół podstawowych. Wtorek - 4 lutego br. - godz. 9-15 klasy 4-6 szkół podstawowych. Drużyna składa się od 5 do 8 zawodników. Zapisy na GHS w dniu turnieju przed jego rozpoczęciem. Na obiekcie obowiązuje obuwie sportowe.
Międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.
Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Bajkowe lekcje biblioteczne
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przez kilka dni brały udział w zajęciach w bibliotece szkolnej, podczas których wysłuchały fragmentów książek oraz piosenek najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postaci i tytuły książek, z których pochodzą. Kolorowe stroje i barwna scenografia autorstwa pani Basi, przeniosła ich w bajkowy świat, gdzie zawsze dobro zwycięża a zło zostaje ukarane. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek i przyjmując na siebie różne role, prawidłowo odczytały symbole – rekwizyty pochodzące z baśni: Pinokio (nos, czapka), Czerwony Kapturek (koszyczek, kapturek), Królowa Śniegu (peleryna ze śniegowymi gwiazdkami), Baba Jaga (miotła, kot), Dziewczynka z zapałkami (zapałki, chusta), Kot w butach(kapelusz, buty). Uczniowie klasy IIIB przygotowali i przedstawili bajkę Królewna Śnieżka. Uczniowie klasy VB uczestniczyli w baśniowej lekcji-spotkanie z królewną Wandą, Spotkania w bibliotece były doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z bogatego zbioru naszej biblioteki szkolnej.
34
Dzień Babci i Dziadka
17 stycznia 2020r. w Centrum Kultury Rondo zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie uczniów klasy 2a. To był szczególny dzień, w którym dzieci mogły wyrazić wdzięczność za ich trud i oddanie. Z tej okazji dzieci przygotowały inscenizację wzbogaconą licznymi piosenkami oraz gatunkami tańca. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli też wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Po występach uczniowie obdarowali swoich bliskich drobnymi upominki. W dalszej części nadszedł czas na słodki poczęstunek, przygotowany pięknie przez rodziców oraz zabawy prowadzone przez animatorów. Na zakończenie dziadkowie otrzymali portrety swoich wnucząt. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe, rozpromienione twarze babć i dziadków oraz serdeczne słowa i gesty ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
34
Pomoc ze strony Rady Rodziców.
Dzięki inicjatywie i aktywności Rady Rodziców, po raz kolejny szkoła otrzymała nieocenione wsparcie w postaci wielofunkcyjnej kolumny głośnikowej wyposażonej w dwa mikrofony bezprzewodowe. Do kolumny można podłączyć dodatkowo wszystkie obecnie stosowane nośniki pamięci: kart SD, USB, poprzez bluetooth każde inne urządzenie. Z uwagi na mobilność kolumny i wewnętrzny akumulator może być wykorzystana w salach lekcyjnych, na boisku, placu apelowym, itp. W imieniu uczniów i nauczycieli przysyłam serdeczne podziękowania. Na każdym urządzeniu przekazanym szkole przez Radę Rodziców widnieć będzie wyłonione w drodze konkursu graficzne logo.
Warsztaty z doradztwa zawodowego.
W miniony piątek 10 stycznia 2020 r. uczniowie klas VII a, VII b oraz VIII uczestniczyli w ramach projektu z doradztwa zawodowego w warsztatach. Zajęcia prowadzili specjaliści z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Poznania. Uczniowie klas VII z uwagi na to, że przygodę z doradztwem zaczynają, mieli przyjemność zapoznać się z tematyką. Dla najstarszych uczniów szkoły warsztaty były podsumowaniem zmagań z doradztwem. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem, a nasi uczniowie aktywnie i kreatywnie w nich uczestniczyli. Dziękujemy za miło spędzony czas.
2
Kurs nauki jazdy na łyżwach
Informujmy, iż w okresie ferii zimowych w godzinach od 9.00 do 14.00 na lodowisku miejskim prowadzona będzie nauka jazdy na łyżwach pod opieką instruktora dla uczniów klas I – VIII. Zajęcia prowadzone będą w małych 10-12 osobowych grupach. Uczniowie posiadający kask ochronny i łyżwy proszeni są o zabranie ich na lodowisko. Warunkiem udziału uczniów w zajęciach jest wypełnienie odpowiednich zgód przez rodziców do dnia 13 stycznia 2020 r. Po otrzymaniu harmonogramu spotkań z podziałem na grupy przekażemy je zainteresowanym uczniom i rodzicom. Za doprowadzenie dzieci na zajęcia w wyznaczone dni i odbiór po ich zakończeniu odpowiedzialni są rodzice.
Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego.
23 grudnia 2019 roku, w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Akty nadania wręczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan. Stopień nauczyciela mianowanego naszej szkoły otrzymały Panie Małgorzata Walkowiak i Natalia Żok - Klorek. Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego pogratulował nauczycielom dbałości i zaangażowania w nieustanny rozwój, życząc dalszych sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z pełnionej misji.
Wycieczka do Gniezna
16 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 5b zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, w której wnętrzu znajdują się Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające życiorys św. Wojciecha, srebrny relikwiarz świętego oraz dwa gotyckie portale. Z zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyli w lekcji historii. Po wizycie w Katedrze uczniowie pojechali do Fabryki Bombek, w której oglądali proces tworzenia ozdób świątecznych, otrzymali bombkę z imieniem oraz uczestniczyli w warsztatach zdobienia bombek. Dodatkową atrakcją była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie uczniowie obejrzeli szopkę betlejemską z żywymi zwierzętami, bawili się na świeżym powietrzu, upiekli kiełbaski na ognisku oraz zostali obdarowani stroikami świątecznymi. Wycieczka była bardzo udana.
23
Finał konkursu plastycznego "Mój rodzic i ja - jak być dobrym dzieckiem i dobrym rodzicem - informacja Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim
Pod ponizszym linkiem zamieszczamy prezentację prac plastycznych dzieci biorących udział w konkursie.
Archiwum Aktualności