W dniach 06 – 08 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Pragi. W trakcie bardzo intensywnego pobytu grupa zwiedziła piękną stolicę Republiki Czeskiej, miała także okazję przejść się ulicami Kutnej Hory, zwanej miastem srebra oraz uczestniczyć w godzinnym rejsie po Wełtawie. Do Pragi dotarliśmy w godzinach popołudniowych. Nasz pierwszy dzień pobytu w stolicy to przede wszystkim spacer po praskim rynku. Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy zwiedzać Pragę. Zaczęliśmy od dzielnicy zwanej Malá Strana pełnej pięknych barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, wąskich uliczek, zaułków i zabytkowych kościołów. Zobaczyliśmy tu między innymi: Praski Mostek Zakochanych, z tysiącem zapiętych na nim kłódek, symbolizujących wieczną miłość, słynny średniowieczny Most Karola łączący dzielnice Malá Strana i Staré Město, z charakterystycznymi barokowymi posągami, w tym figurą św. Jana Nepomucena (dotknięcie płaskorzeźby znajdującej się pod nią przynosi ponoć szczęście); dawną dzielnicę żydowską Josefov; praski Orloj, czyli średniowieczny zegar astronomiczny znajdujący się na południowej ścianie Ratusza Staromiejskiego. Punktem kulminacyjnym drugiego dnia był Zamek Królewski, będący największym kompleksem zamkowym na świecie. Należą do niego m.in.: gotycka katedra św. Wita, romańska bazylika św. Jerzego, stary zamek królewski, Złota Uliczka oraz ogrody królewskie z pałacem królowej Anny. Popłynęliśmy także w godzinny rejs po Wełtawie, mogąc zobaczyć Pragę z innej perspektywy. Zwiedzanie zakończyliśmy na placu Wacława – wielkomiejskiego bulwaru z mnóstwem sklepów, sklepików z pamiątkami i lokali gastronomicznych, gdzie mogliśmy coś zjeść i zrobić zakupy. Do hotelu powróciliśmy na obiadokolację. Trzeciego dnia musieliśmy pożegnać Pragę. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kutną Horę, w której mieliśmy okazję podziwiać niecodzienne konstelacje czaszek i kości w Kaplicy Czaszek oraz wyjątkowo piękne wnętrze Kościoła św. Barbary. W Kutnej Horze – mieście zwanym czeskimi Atenami – grupa mogła obejrzeć także m.in. gotycką Katedrę św. Barbary i Kościół św. Jakuba. Wycieczka była bardzo intensywna i pełna wrażeń. Duża w tym zasługa pana przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał nam o Pradze, jej niezwykłościach i tajemnicach. Wszyscy uczniowie wypoczęci i pełni wrażeń wrócili do Grodziska. Urok Pragi, piękna pogoda, która cały czas nam towarzyszyła, miła atmosfera sprawiły, że wycieczka do Pragi na długo pozostanie w naszej pamięci.
Wycieczka do Pragi.
- 34
Konferencja pt. „Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” .
Dnia 9 maja 2019 r. w CK Rondo w Grodzisku Wlkp. odbyła się konferencja pt. „Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” oraz finał konkursu dla uczniów pt. “Jesteśmy razem”. Organizatorem była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Grodzisku Wlkp. Konferencja i konkurs były objęte honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Po wykładach nastąpiło uroczyste wręczenie wyróżnień oraz nagród uczniom. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica Naszej szkoły Julia Drzewiecka. Uczestnicy przygotowali pomoce dydaktycznych wspierających rozwój uczniów ze SPE w szkołach. Julia samodzielnie wykonała liczmany matematyczne. Pomoce mogą być wykorzystane podczas terapii pedagogicznej, terapii logopedycznej, czy zajęć rewalidacyjnych lub socjoterapeutycznych. Serdecznie gratulujemy !
XVI Gminny Konkurs Ortograficzny
Dnia 10 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Grąblewie odbył się XVI Gminny Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej. Miał on za zadanie sprawdzić znajomość zasad ortograficznych, a także umiejętność praktycznego ich zastosowania. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Maria Pałyga z klasy Vb, Julia Adamczak z klasy VIb i Alicja Nowak z klasy VIIa. Uczniowie mieli do napisania test, dzięki któremu uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne. Po zakończeniu prac komisji konkursowej wyłoniono zwycięzców. W trójce najlepszych znalazła się Maria Pałyga, która zdobyła III miejsce. Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy!
Międzyszkolne Marsze z okazji Dnia Zwycięstwa
W sobotę 11 maja 2019 roku na terenie Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Zdroju odbyły się Międzyszkolne Marsze z okazji Dnia Zwycięstwa. W marszach udział wzięło 20 drużyn liczących po 4 osoby. Zespoły reprezentowały szkoły podstawowe z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski. Młodzież rywalizowała między sobą w strzelaniu z kbks-u, wiatrówki, rzucie granatem ćwiczebnym oraz w marszach na orientację. jak co roku, marsze były nie tylko sprawdzianem wiedzy i umiejętności, ale też ogromną przygodą i niezapomnianym doświadczeniem. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Grupa młodsza - drużynowo:I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim. Indywidualnie, w młodszej grupie wiekowej najlepsi okazali się: Kubicki Antoni, Czub Dawid, Szymańska Jagoda W grupie starszej, drużynowo trzy pierwsze pozycje zajęły reprezentacje: I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, Ii miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim. Indywidualnie zwycięskie pozycje zajęli kolejno:I miejsce - Kacper Stachowiak - uczeń Naszej szkoły, II miejsce - Piotr Migdałek, III miejsce - Mikołaj Gielnik. Najlepsze drużyny otrzymały Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, a zawodnicy okolicznościowe medale. W klasyfikacji indywidualnej nagrody ufundował Wojskowy Komendant Uzupełnień z Nowego Tomyśla.
Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Wschodniej Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2019
Dnia 11.05.2019 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się kolejny Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Wschodniej Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2019. Nasz chór w kat. C1 (czyli klasy 1-8) zdobył 96 pkt. i Złoty Dyplom. Jury w składzie: prof. Jolanta Szybalska- Matczak, prof. Agnieszka Sobczak, dr hab. Anna Tarnowska oceniało występy wszystkich uczestników. Zaprezentowałyśmy repertuar 15 minutowy gdzie wszystkie utwory zabrzmiały na dwa głosy: ,,Kukułeczka kuka”, ,,Wyczaruję Ci bajkę", ,,Kum i Kuma" - utwór a'cappella i ,,Bębenek". Wszystkim chórzystkom bardzo dziękuję za zaangażowanie i wkład pracy i niecierpliwie wyczekujemy kolejnego konkursu , który miejsce będzie miał tym razem w Poznaniu 8.06.2019, a będzie to konkurs chórów dla całej Wielkopolski.
3
Publikacja sprawozdania finansowego szkoły za rok 2018.
Zgodnie z § 34 ust. 9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim za rok 2018 zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim.
do pobrania: http://bip.grodzisk.wlkp.pl/m,634,sprawozdania-finansowe.html
15 lat w Unii Europejskiej
Polska jest Członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004. Została nim na mocy Traktatu akcesyjnego, podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach. Faktyczny proces integracji Polski rozpoczął się w Atenach 8 kwietnia 1994 roku z chwilą złożenia przez Polskę wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdzenia go przez wszystkie państwa członkowskie podczas konferencji w Essen 9–10 grudnia 1994 roku. Nawiązanie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a wówczas Wspólnotą Europejską nastąpiło 16 września 1988 roku. Rok później, 19 września 1989 roku w Warszawie, podczas pierwszej wizyty w Polsce Przewodniczącego Rady Ministrów Komisji WE podpisano negocjacje w sprawie umowy o handlu i współpracy handlowej i gospodarczej. Traktat akcesyjny podlegał zatwierdzeniu i przyjęciu absolutną większością głosów przez Parlament Europejski (9 kwietnia 2003 roku) oraz jednogłośnie przez Radę Unii Europejskiej (14 kwietnia 2003). Następnym etapem była ratyfikacja dokumentu przez wszystkie kraje członkowskie zgodnie z wymogami konstytucyjnymi obowiązującymi w każdym z tych państw (poza Irlandią). Traktat wszedł w życie po zakończeniu unijnej procedury ratyfikacyjnej. W Polsce proces jego przyjęcia odbywał się w formie ogólnonarodowego referendum w dniach 7-8 czerwca 2003.
Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie.
W związku z informacją ZNP o zawieszeniu strajku od soboty 27 kwietnia 2019 roku, informuję, iż od poniedziałku 29 kwietnia 2019 roku zajęcia w szkole odbywać się będą według obowiązującego tygodniowego planu lekcji. Przypominam również, iż zgodnie z przyjętym we wrześniu 2018 r. harmonogramem dni wolnych, dzień 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tym dniu szkoła będzie prowadzić zajęcia opiekuńcze. O chęci skorzystania z opieki szkoły proszę poinformować wychowawcę swego dziecka do wtorku 30 kwietnia 2019 r.
Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie. W związku z trwającym ogólnopolskim strajkiem nauczycieli informuję o dalszych utrudnieniach w funkcjonowaniu naszej Szkoły. Placówka jest otwarta, dyrektor w miarę swoich możliwości sprawuje opiekę nad dziećmi, które pojawiają się w szkole. O wszelkich decyzjach strajkujących, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie Szkoły, w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będę informować Państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji proszę o wyrozumiałość i uważne śledzenie strony internetowej Szkoły, na której będę zamieszczać bieżące informacje.
Uwaga rodzice/opiekunowie/uczniowie.
Szanowni rodzice, drodzy Uczniowie, informuję, iż dni w których odbędzie się egzamin ósmoklasisty (15-17.04.2019) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych (zgodnie z przyjętym we wrześniu 2018 r. harmonogramem dni wolnych). Zgodnie z informację Burmistrza Grodziska Wlkp., w szkołach w tych dniach, nie będą prowadzone zajęcia opiekuńcze. Egzaminy odbędą się od godziny 9.00. w poniedziałek 15.04 z języka polskiego (120 min.), we wtorek 16.04. z matematyki (100 min.) i w środę 17.04. z języka angielskiego (90 min.). Proszę aby uczniowie klasy VIII stawili się w szkole o godzinie 8.00. Na egzaminy zobowiązani są zaopatrzyć się w długopis z czarnym tuszem, a na egzamin z matematyki w linijkę. Dopuszcza się wniesienie na salę egzaminacyjną buteki wody (0,5 litra). Niedopuszczalne jest posiadanie przy sobie telefonu lub innych urządzeń elektronicznycych w czasie egzaminu. Autobus szkolny pojedzie wg następującego rozkładu: Zdrój - stadnina - 7.05, ul. Dolna, Strumykowa - 7.20, Chrustowo - 7.35, Kobylniki - 7.50. Odwóz ok. godziny 11.30. Od 18 do 23 kwietnia będzie trwała wiosenna przerwa świąteczna.
Uwaga rodzice/opiekunowie
Informuję, iż 15 kwietnia 2019 r. rozpoczynamy w Naszej szkole rekrutację do klasy I szkoły podstawowej. Postępowanie rekrutacyjne będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem ustalonym w Zarządzeniu nr 9/2019 Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego z dnia 31.01.2019 r. Niebędne dokumenty: wniosek, zarządzenie burmistrza, zgoda na przetwarzanie danych osobowych i obowiazek informacyjny do pobrania poniżej oraz w sekretariacie.
Wniosek_o_przyj_cie_dziecka_do_szkoly_2019.pdf
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.
W związku z trwającym ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, informuję o utrudnieniach w funkcjonowaniu Naszej Szkoły. Placówka jest otwarta, dyrektor w miarę swoich możliwości sprawuje opiekę nad dziećmi, które pojawiają się w szkole. O wszelkich decyzjach strajkujących, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie Szkoły, w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będę informować Państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji proszę o wyrozumiałość i uważne śledzenie strony internetowej Szkoły, na której będę zamieszczać bieżące informacje.
Drodzy rodzice !
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolskim protestem w placówkach oświatowych informuję o możliwości wystąpienia od tego dnia, aż do odwołania, utrudnień w funkcjonowaniu naszej Szkoły. W Szkole Podstawowej Nr 4 w referendum strajkowym 100% pracowników pedagogicznych wypowiedziało się za przystąpieniem do akcji protestacyjnej. W przypadku rozpoczęcia przez nich strajku niemożliwe będzie przeprowadzenie zajęć dydaktycznych-wychowawczych. Szkoła będzie otwarta, dyrektor w miarę swoich możliwości zagwarantuje opiekę dzieciom, które pojawią się w szkole. O wszelkich decyzjach strajkujących, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie Szkoły, w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będę informować Państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji proszę o wyrozumiałość i uważne śledzenie strony internetowej Szkoły, na której będę zamieszczać bieżące informacje. Z poważaniem dyrektor szkoły Karol Hoffman.
I Gminnym Konkursie Recytatorskim "Patriotyzm w poezji".
Dnia 20 marca 2019 r. uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w I Gminnym Konkursie Recytatorskim "Patriotyzm w poezji". Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. Celem konkursu było między innymi uwrażliwienie na piękno literatury polskiej oraz pielęgnowanie postaw patriotycznych Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic w składzie: kategoria klas IV - VI szkoły podstawowej: Maria Pałyga, Zuzanna Skrzypczak, Maja Borowczak. Kategoria klas VII - VIII szkoły podstawowej: Martyna Maik, Matylda Szady, Martyna Dominiak. Laureaci zostali wyłonieni w drodze głosowania przeprowadzonego przez jury. Ogromnym sukcesem w tej rywalizacji może pochwalić się Zuzanna Skrzypczak, która zajęła II miejsce w kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej oraz Maja Borowczak, która za swoją interpretację utworu otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Drużynowe Biegi Przełajowe
W rozegranych dzisiaj Mistrzostwach Gminy w Drużynowych Biegach Przełajowych, uczniowie Naszej szkoły wystartowali we wszystkich 6 kategoriach (42 uczniów) i odnieśli znaczące sukcesy. W kategorii roczników 2003-2005 - dziewczęta I miejsce, w kategorii 2006-2007 - chłopcy I miejsce, dziewczęta II miejsce, w kategorii 2008 i młodsi - dziewczęta III miejsce. Indywidualnie w roczniku dziewcząt 2003-2005 - III miejsce zajęła Olga Lechna, w kategorii chłopców rocznik 2008 i młodszej III miejsce - Kacper Lisiewicz, a w kategorii chłopców roczników 2006-2007 - I miejsce Adrian Lisiewicz oraz III miejsce - Maciej Jajczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
V Gminnym Konkursie „ Matematyka + Przyroda = Sukces”.
Dnia 14 marca 2019 roku nasi uczniowie, Urszula Śmieszek i Piotr Kadziński uczestniczyli w V Gminnym Konkursie „ Matematyka + Przyroda = Sukces”. Organizatorem konkursu, w Światowy Dzień Liczby Pi, była Szkoła Podstawowa w Grąblewie. Celem konkursu było między innymi rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych i przyrodniczych uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test z matematyki i przyrody oraz musieli rozpoznać odgłosy zwierząt leśnych. Ogromnym sukcesem w tej rywalizacji może pochwalić się Urszula Śmieszek, która zajęła I miejsce w kategorii klas szóstych. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności