W środę, 9 października uczniowie klay IIIb odwiedzili ,,Instytut Zdrowia i Urody’’ prowadzony przez Panią Lucynę Cecuła. Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, gdyż okazało się, że nie wszystkie miały możliwość być wcześniej w takim miejscu. Podczas pobytu w salonie dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą kosmetyczki. Ten zawód to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure. Pani Lucyna podkreśliła, że dbanie o własną higienę to nie tylko powinność dziewczynek, ale również chłopców. Wyjaśniła nam, do czego służą poszczególne sprzęty i jak się je używa. Odpowiedziała na wszystkie pytania, które dzieci jej zadawały. Atmosfera była miła i bardzo sympatyczna. Dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe klientki, miały na koniec wykonany makijaż (z podkreśleniem, iż małe dzieci, na co dzień nie mogą wykonywać makijażu), natomiast chłopcy jak prawdziwi dżentelmeni zostali wystylizowani przez Panią Magdę. Każdy wyszedł uśmiechnięty i zadowolony. Dzieci były zachwycone wizytą i każda z dziewczynek, chcę zostać w przyszłości kosmetyczką:) Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i tak miłe przyjęcie.
Poznajemy zawody - kosmetyczka
- 12
Poznajemy zawody - weterynarz
W dniu 23 września uczniowie z klasy III b wybrali się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego przy ul. Kąkolewskiej. Celem wycieczki było poznanie pracy weterynarza oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Dzieci zapoznały się z wyglądem gabinetu weterynarza, wszystkimi pomieszczeniami oraz dowiedziały się, na czym polega jego praca. Dzieci poznały urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt. Poznały urządzenie do badania takie jak USG, zdjęcia rentgenowskie, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Przesympatyczna Pani Hania zapewniła dzieciom dodatkową atrakcję, którą był uroczy kot syberyjski. Mogliśmy zobaczyć jak obcina mu pazurki i go strzyże. Dzięki wizycie wiemy lepiej, czym zajmuje się weterynarz, jak cenna jest jego praca i komu służy. Za wizytę serdecznie dziękujemy !
15
80 rocznica utworzenia obozu przejściowego w Młyniewie
Wspominając 80. rocznicę utworzenia obozu przejściowego w Młyniewie uczniowie klasy ósmej naszej szkoły odwiedzili to miejsce pamięci. Poznali historię obozu oraz funkcję jaką spełniał w czasie II wojny światowej. Dowiedzieli się o szacunkowej liczbie osób, które przeszły przez obóz i zapoznali się z planem budynków. Mogli również wejść na wieżę wartowniczą.
Wycieczka do Biskupina
- 10
Co roku we wrześniu Muzeum w Biskupinie staje się miejscem festynu archeologicznego, na który zjeżdżają tysiące gości z całej Polski i Europy. Dnia 16 września dla uczniów klasy V a, IV a i III b została zorganizowana jednodniowa wycieczka. Interesujące były różnorodne pokazy i degustacje dawnych potraw. Można było obejrzeć stoiska z wikliną, miodem, papierem czerpanym i różnorodną biżuterią. Gospodarze festynu witali nas w strojach z dawnych epok i tworzyli niepowtarzalną atmosferę. Można było przez chwilę poczuć się mieszkańcem średniowiecznej osady, gdzie wyrabia się chleb, zbiera miód, tka ubrania, wyrabia narzędzia u kowala lub stolarza albo piecze w prymitywnych piecach. Pod osadą biskupińską natomiast rozgrywano walki rycerskie oraz przedstawiano układy taneczne do tańców średniowiecznych. Wyjazd był bardzo udany i czas minął nam niespostrzeżenie, a nawet go trochę zabrakło na skorzystanie ze wszystkich atrakcji.
Uwaga rodzice/ opiekunowie.
W dniu 12 września 2019 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzcami. Jednym z punktów zebrania będą wybory do klasowych rad i szkolnej Rady Rodziców. Zapraszamy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
Uwaga. Przed wyjęciem do kościoła zbiórka w szkole o godzinie 8.00
Spotkanie organizacyjne.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które od września 2019 roku będą uczęszczać do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim - 22 sierpnia 2019 roku, godz. 17.00, sala 01.
Absolwent szkoły 2019.
W poniedziałek 17 czerwca w Ratuszu odbyło się spotkanie Burmistrza z Absolwentami Roku 2019. Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan pogratulował wszystkim "najlepszym z najlepszych" konsekwentnego realizowania wyznaczanych sobie celów, a ich rodzicom podziękował za wspieranie swoich dzieci, życząc wszystkim dalszych sukcesów. Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Józefem Gawronem wręczyli uczniom pamiątkowe pióra z dedykacją, a rodzicom listy gratulacyjne. Absolwentką Naszej szkoły została Martyna Dominiak.
Półkolonie letnie 2019 - program
mLegitymacja
mLegitymacja to dokładnie to samo, co „zwykła, papierowa” legitymacja szkolna, to bezpieczne narzędzie, dzięki któremu uczniowie potwierdzą przysługujące im uprawnienia za pomocą telefonu komórkowego. mLegitymacja, jest częścią aplikacji mObywatel, zawierająca te same dane, które można znaleźć na tradycyjnych legitymacjach. Można z niej korzystać w tych samych sytuacjach, co w przypadku fizycznych dokumentów. Oznacza to, że mLegitymacją można potwierdzić status ucznia podczas kontroli biletów czy zakładania karty w bibliotece. Służy również do otrzymania zniżki przy kupowaniu biletów do kina czy autobusowych. Mobilna legitymacja będzie mogła być wydana uczniowi, któremu uprzednio wydano legitymację szkolną. Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z okresem ważności wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej (przedłużenie ważności wspomnianych legitymacji wymagało będzie ponownego wydania mLegitymacji).
mLegitymacja będzie unieważniana przez szkołę w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi papierowej legitymacji szkolnej. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja.
Aby uzyskać dostęp do mlegitymacji trzeba dostarczyć wypełniony druk wniosku na mlegitymacje do sekretariatu szkoły razem ze zdjęciem w pliku cyfrowym (zdjęcie może być wysłane meilem w formacie jpeg).
Uwaga rodzice/uczniowie
Wycieczka do Wrocławia.
W czwartek 7 czerwca wyruszyliśmy bardzo wcześnie, dzięki czemu już o 11.00 byliśmy we Wrocławiu. Wyjazd udał się wyśmienicie! Dzieci wróciły przepełnione wrażeniami. Wrocław przywitał nas dobrą na zwiedzanie pogodą, bez deszczu i nie za gorąco. Dzięki zdyscyplinowaniu grupy i sprawności kierowcy, podróż przebiegała szybko i bez zakłóceń. Wycieczkę rozpoczęliśmy od słynnego wrocławskiego ZOO. Jego zwiedzanie rozpoczęliśmy od rewelacyjnego Afrykarium. Tam podziwialiśmy płaszczki, żółwia Stefana, krowy morskie, krokodyle, wielobarwne rybki oraz hipopotamy, które jak twierdził pan przewodnik są najgroźniejszymi zwierzętami Afryki. Wielkie akwaria powodowały iluzję przebywania w głębinach. Oglądaliśmy karmienia niektórych zwierząt, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Następnie zobaczyliśmy Halę Stulecia – jeden z nielicznych w Polsce obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Na jej tle obejrzeliśmy pokaz fontann. Potem poszliśmy do ogrodu japońskiego, w którym podobały nam się piękne okazy bonsai oraz ogromne pomarańczowe karpie. Na koniec wybraliśmy się do Kolejkowa, które mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Odwiedzając ten miniaturowy świat, zobaczyliśmy najciekawsze makiety z Wrocławia całego Dolnego Śląska m.in. Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego Rynku, obserwatorium na Śnieżce, Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu, schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich. Twórcy miniatury dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie maleńkich mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. W Kolejkowie zobaczyliśmy również życie na wsi, towarzyszyliśmy turystom podczas górskiej wyprawy, wzięliśmy udział w akcji ratunkowej, wcieliliśmy się w rolę leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców czy plażowiczów. Była to niesamowita przygoda, a pani przewodnik zapewniła nas o trwających nowych projektach, które niebawem ujrzą światło dzienne, także jesteśmy pewni, że w niedługim czasie odwiedzimy raz jeszcze to magiczne miejsce.
28
VIII Wielkopolski Konkurs Chórów Śpiewająca Wielkopolska 2019
Dnia 8.06.2019 w Sali koncertowej POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu odbył się VIII Wielkopolski Konkurs Chórów Śpiewająca Wielkopolska 2019. Jury w składzie: prof zw. dr hab. Leon Zaborowski, dr Maciej Grosz, dr hab. Tomasz Dzięcioł profesor Akademii Muzycznej przyznał naszemu chórowi Dyplom Złoty. Chór nasz zaprezentował 4 utwory: Wyczaruję Ci bajkę, Kukułeczka Kuka, Kum i Kuma (utwór wykonany a'cappella), Bębenek po której to prezentacji otrzymaliśmy bardzo duże uznanie od widowni i jury. Akompaniatorem naszym był Pan Andrzej Bielerzewski.
7
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Informujemy, iż zakończenie roku szkolnego nastąpi w dniu 19 czerwca o godzinie 9.00 dla dzieci i uczniów klas 0 - VII, natomiast uroczystość związana z ukończeniem szkoły przez uczniów klasy VIII odbędzie się w tym dniu o godzinie 15.30 w świetlicy szkolnej.
Uwaga rodzice/uczniowie
Międzynarodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych
1 czerwca 2019 roku, na terenie Obiektów Sportowo - Rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się XIII edycja Międzynarodowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. To wielkie święto sportu, tolerancji i wzajemnego wsparcia organizowane jest w naszym mieście od 1995 roku. W zawodach udział wzięło 180 sportowców, wśród nich uczniowie Naszej szkoły. Podczas Igrzysk, każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w dwóch dyscyplinach. Do wyboru mieli: skok w dal, skok wzwyż, w zależności od stopnia niepełnosprawności bieg na 50, 100 lub 200 metrów, sztafetę, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, rzut do kosza oraz wyścig kolarski na czas na odcinku 300 metrów. Międzynarodowe igrzyska uświetniły swoim występem Grodziska Orkiestra Dęta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i medali.
25
Uwaga rodzice/opiekunowie
Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci, które od września będą uczniami klas I Naszej szkoły na spotkanie organizacyjne w dniu 6 czerwca 2019 r. o godzinie 17.00 do świetlicy szkolnej.
Uwaga rodzice/opiekunowie - ferie letnie.
Szanowni Państwo, informuję, iż jutro tj. 31.05.2019 r. mija termin zgłoszenie udziału dziecka w półkoloniach letnich (złożenie karty kwalifikacyjnej). Spowodowane jest to koniecznością dopełnienia rejestracji wypoczynku letniego organizowanego w szkole w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Po tym terminie karty nie będą już przyjmowane. Jeśli ktoś z państwa nie zdąży dokonać wpłaty za obiady, proszę do jutra dostarczyć tylko kartę kwalifikacyjną dziecka, a dowód wpłaty zaraz po dokonaniu wpłaty, nie później niż do 10 czerwca. Sprawę proszę potraktować jako pilną.
VI Gminny Konkurs Matematyczny
W środę, 29 maja w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny „Jeden z pięciu” o tytuł „Mistrza Matematyki” pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W spotkaniu, mającym na celu popularyzowanie matematyki wzięło udział 18 uczniów z klas VII – VIII ze szkół podstawowych z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski. Po wylosowaniu miejsc i wysłuchaniu zasad rywalizacji, uczniowie przystąpili do pierwszego etapu konkursu. Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Pięciu z najwyższymi wynikami, przechodziło do drugiego etapu. Tu uczestnicy nie rozwiązywali testu, tylko ustnie udzielali odpowiedzi na losowe pytania. Trzy błędne odpowiedzi eliminowały z dalszej gry. Zabawa trwała tak długo, aż został tylko jeden. W tym roku po 74 pytaniach tytuł „Mistrza Matematyki” zdobyła - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2, Aleksandra Rzeźnik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulacje mistrzyni i wszystkim uczestnikom złożył Burmistrz Piotr Hojan i Dyrektor Szkoły Karol Hoffman, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i życzyli dalszych sukcesów w nauce. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali : Matylda Szady, Agata Migdałek i Paweł Nowak.
10
Wycieczka do Torunia
24 maja 2019 r. uczniowie klasy 4b przebywali na wycieczce w Toruniu. Po obejrzeniu seansu w Planetarium zwiedzili wspaniałą toruńską starówkę. Podziwiali Rynek Staromiejski, mierzyli odchylenia Krzywej Wieży, odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika, spacerowali po Piernikowej Alei Gwiazd, zaprzyjaźnili się ze statuetką pieska Filusia, osiołka z brązu oraz zobaczyli pomnik Mikołaja Kopernika i Flisaka. Po obiedzie był czas na zakupy pamiątek oraz oczywiście toruńskich pierników. Po południu uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników w Piernikarni. Wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń wrócili domu.
22
Pakiet powitalny Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności