• Zakończenie projektu Koder Junior - zajęcia wyjazdowe

          • Celem projektu Koder Junior było rozwijanie u uczniów umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, wdrażania elementów nauki programowania w edukacji wczesnoszkolnej. W czasie zajęć młodzi programiści nie tylko rozwijali umiejętności matematyczne, pobudzali wyobraźnię i kreatywność, ale także uczyli się współpracy w grupie i w parach, wspólnie wykonując zadania. Uczniowie klasy III a, III b oraz IV, którzy uczestniczyli w projekcie Koder Junior Szkoła Mistrzów Programowania, 27 listopada zrealizowali ostatnie zadanie – zajęcia wyjazdowe do Laboratorium Szkoły Przyszłości w Poznaniu. Młodzi programiści doskonale radzili sobie z powierzonym im zadaniem. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, co widać na załączonych zdjęciach.

          • Wycieczka do "Art. Zagrody ''

          • Dnia 26 listopada uczniowie klasy II a i III b udali się do „ Art. Zagrody” w Dymaczewie Starym. Gospodarze, włącznie z dwoma milusińskimi kotami, powitali nas miło i serdecznie. Trzy grupy dzieci w tym samym czasie wykonywały inne czynności. Pierwsza grupa uczyła się w kuchni robić pierniki. Druga grupa w pracowni plastycznej wykonywała dzwoneczki z gliny. Trzecia grupa robiła w stolarni drewniane mikołaje. Po skończonej pracy zjedliśmy przygotowane przez gospodarzy pyszne zapiekanki.

            ,,Art.  Zagroda'' to miejsce wyjątkowe, w którym  uczniowie spędzili twórczy, integracyjny czas. Dzieci wracały zachwycone z własnym rękodziełem.

          • Poznajemy szkoły i instytucje.

          • W miniony piątek 22 listopada 2019 r. ósmoklasiści naszej szkoły w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych (język polski, chemia, język angielski, matematyka, historia) w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wlkp. Uzyskali również informację o kierunkach kształcenia w LO oraz zwiedzili szkołę. W tym samym dniu młodzież zwiedziła także Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodzisku Wlkp. oraz zapoznała się ze specyfiką pracy specjalistów tam pracujących. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

             

          • Europejski Uniwersytet Latający

          • W miniony czwartek 22 listopada w naszej szkole mieliśmy święto Unii Europejskiej. W ramach ogólnopolskiego projektu gościł u nas Europejski Uniwersytet Latający. Uczniowie klas siódmych i ósmej brali udział w spotkaniu przybliżającym im tematykę europejską. Projekt organizowany został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Przedstawicieli Komisji Europejskiej w Polsce i Team Europe. Uczniowie przedstawili swoją wiedzę na temat UE – Zuzanna Skrzypczak przygotowała prezentację o strukturach unijnych oraz omówiła projekty zrealizowane w naszej gminie dzięki funduszom unijnym. Następnie odbyły się warsztaty, które prowadził animator Tomasz Racławski. Uczniowie zastanawiali się nad wizją UE za dziesięć lat i prezentowali wypracowane plakaty. Po nich ekspert unijny dr Arkadiusz Domagała z Uniwersytetu Wrocławskiego omawiał fakty i mity dotyczące przyszłości UE. Na zakończenie pani Judyta Wolniaczyk scharakteryzowała działalność Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Poznań. W spotkaniu brali udział również zaproszeni goście: wiceburmistrz pan Marcin Brudło, radna pani Karolina Nadobnik i przewodnicząca Rady Rodziców pani Róża Mańkowska. Warto wspomnieć, że w ramach projektu szkoła otrzymała dużą ilość materiałów edukacyjnych dotyczących funkcjonowania UE.  Spotkanie poprzedziły zajęcia o tematyce europejskiej realizowane  w ramach lekcji historii.

          • Dzień Życzliwości

          • Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości, o który zadbał Samorząd Uczniowski. Dzień ten był pełen radości, zadowolenia, wdzięczności i miłych słów. Przedstawiciele SU rozdawali wszystkim "buźki" z cytatami i milymi pozdrowieniami. Prócz tego, każdy pracownik szkoły oraz uczniowie mogli zabrać z gazetki szkolnej uśmiech lub karteczkę z miłym słowem z tej wyjątkowej okazji. Marzymy, by w naszej szkole było coraz więcej możliwości do tak życzliwych momentów 🙂

          • Inscenizacja II części "Dziadów" Adama Mickiewicza

          • Dnia 21 listopada 2019 r. uczniowie klas VIIa i VII b  pod opieką nauczycieli M. Walkowiak i B. Pałygi w tajemniczej scenerii odczytali i wcielili się w rolę bohaterów II część "Dziadów" A. Mickiewicza. Klimat panujący podczas tej niecodziennej i popołudniowej lekcji był niesamowity.Pojawiły się postacie z utworu, czyli duchy zmarłych przodków, przywołane do cmentarnej kaplicy. Inscenizacja odbyła się w ramach realizacji projektu czytelniczego. Widzowie w skupieniu słuchali czytających i oglądali widowisko, które przybliżyło im staropolski obrzęd zaduszkowy i wprawiło w refleksyjny nastrój. Takie zajęcia pozwoliły uczniom na lepsze zrozumienie treści i wczucie się w nastrój lektury.

          • Poznajemy zawody - lekarz

          • 20 listopada odwiedziła naszą klasę 2a pani Anna Śron z zawodu lekarz, a prywatnie mama Maksymiliana. Pani doktor w bardzo ciekawy sposób opowiedziała, na czym polega praca lekarza, pokazała w dużym powiększeniu jak wyglądają bakterie i wirusy. Przedstawiła sposoby zapobiegania różnym chorobom. Uzmysłowiła nam, jak ważne jest właściwe odżywianie  i przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Spotkanie połączone było też z prezentacją różnych przyrządów lekarskich takich jak: otoskop, stetoskop czy ciśnieniomierz. Ponadto niektóre dzieci poddały się badaniu otoskopem oraz mogły zbadać swoich kolegów i koleżanki. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali dyplomy dzielnego pacjenta oraz zdrowe co nieco. Dzięki takiemu spotkaniu już żadne dziecko nie powinno się obawiać wizyty w gabinecie lekarskim. Pani Doktor bardzo dziękujemy z przybycie, a cenne rady zapewne zostaną na długo w pamięci uczniów. 

             

          • Festiwal zawodów

          • W środę 20 listopada uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w otwartych drzwiach w Zespole Szkól Technicznych w Grodzisku Wlkp. oraz w kolejnej  edycji Festiwalu Zawodów.  W tym szczególnym dniu ósmoklasiści mogli zdobyć Paszporty oraz zapoznać się ze specyfiką pracy potencjalnych pracodawców nie tylko z powiatu grodziskiego.

          • "Muzyka na językach".

          • Dnia 14 listopada uczennice z naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie "Muzyka na językach", którego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych  w Grodzisku Wielkopolskim. Konkurs w tym roku był bogaty w różnorodność językową, a poziom był niezwykle wysoki. Uczestnicy konkursu mieli możliwość pokazać swój talent jako soliści oraz zespół wokalny. Nasza uczennica Oliwia Drgas z klasy VIIB zdobyła wyróżnienie w kategorii solista , natomiast Katrina Lach, Kinga Rejman i Sara Adamczak  uzyskały wyróżnienie w kategorii zespół wokalny. Bardzo serdecznie gratulujemy.

          • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny 'Bóbr".

          • W dniach 13-15 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Uczestnicy podzieleni byli na następujące grupy: Skrzat (klasy I-III), Benjamin (klasy IV-VI), Junior (klasy VII-VIII). Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Tegoroczny Bóbr został objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy im jak najlepszych wyników.

          • Święto Niepodległości

          • 12 listopada odchodziliśmy 101 lecie Niepodległości Polski. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas VI z wychowawcami i chór szkolny.

          • Konkurs wiedzy o grzybach.

          • W środę 6 listopada odbył się konkurs pt.„GRZYBOBRANIE OCH! WSPANIALE ALE… „dla uczniów klas VI szkół podstawowych – etap powiatowy. Organizatorem konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Wielkopolskim. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się olbrzymią wiedzą związaną z grzybami. Nasza uczennica Maria Pałyga zajęła 3 miejsce. Gratulujemy.

          • Konkurs historyczny

          • Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie historycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Drużyna w składzie: Julia Adamczak, Wiktor Ciorga i Oskar Łagocki zajęła II miejsce. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy obejmujący okres dziejów Polski lat 1914-1924, a następnie musieli samodzielnie stworzyć grę planszową o tematyce historycznej. W świetnej atmosferze połączyli zmagania z dobrą zabawą. Drużynie gratulujemy!

             

          • Żywa lekcja historii

          • W czwartek 31 października 2019 roku uczniowie  mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii. Przez krótki czas świetlica szkolna zamieniła się w salę rekonstrukcyjną, wystawową ze sprzętem wojskowym. Żywą lekcję historii poprowadziła grupa rekonstrukcyjna Arkona.Uczniowie z fascynacją i dużym zainteresowaniem słuchali pasjonatów historii, dowiedzieli się o wielu ciekawostkach historycznych. Zaprezentowany został pojedynek na szable, ochotnicy mieli okazję przymierzyć stroje, obejrzeć zbroję. Pod koniec najuważniejsi uczestnicy „żywej lekcji” otrzymali monety z tamtego okresu. Ciekawa i humorystyczna opowieść, kontakt z uczniami, którzy odgrywali w spotkaniu różne role, pozostawiły w zebranych niezapomniane wrażenie, że historia to niekończąca się opowieść, którą warto poznać.

          • Halloween

          • Na dzisiejszej lekcji angielskiego w klasie 1 a panował Halloweenowy klimat. Dzieci wykonały piękne dynie, uczestniczyły w zabawach, poznawały słownictwo związane z Halloween i rozwiązywały zagadki tematyczne. Było też odrobinę słodyczy."Trick od treat?" Zdecydowanie zapadnie im w pamięci.

          • Wycieczka do Porażyna

          • Dzieci z klasy III B i ,,0’’ brały udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez pana Marcina w Nadleśnictwie w Porażynie. Dzieci poznały pracę leśniczego, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy z życia zwierząt i lasu, oglądały eksponaty i brały aktywny udział lekcji. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu.

            Dziękujemy bardzo za niezwykłą lekcję przyrody !

             

          • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

          • Dnia 22 listopada b.r. w CK ,,Rondo’’ odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz  zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły.  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

            Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

          • Badanie przesiewowe słuchu - "Hej słyszysz ?

          • W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły wzięli udział w regionalnym programie zdrowotnym - "Badanie przesiewowe słuchu u młodzieży klas szóstych szkoły podstawowej - Hej słyszysz ?" realizowanym przez Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego w Poznaniu. Po badaniach zorganizowany został wykład dotyczący programu oraz fizjologii, patologii i higieny aparatu słuchowego skierowany do uczniów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
      • epuap: /SP4Grodzisk/SkrytkaESP
      • sekretariat - 612271275
        dyrektor szkoły - 612271276
        wicedyrektor szkoły - 612271277
      • ul. Środkowa 56

        62-065 Grodzisk Wielkopolski
        Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych