Dnia 19.12.2016r uczniowie naszej szkoły obejrzeli się przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej, w wykonaniu uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wlkp. Podczas występu można było tradycyjnie zobaczyć: Maryję i Józefa, pasterzy, anioły, diabłów, śmierć, gwiazdę, trzech króli, heroda oraz dworzan. Podczas występu nie zabrakło pięknych kolęd i pastorałek, które wspólnie śpiewane były z naszymi uczniami. Występ został przyjęty z życzliwością, był wielkim przeżyciem zarówno dla samych aktorów jak i ich opiekunów oraz dla naszej społeczności. Uczniowie nagrodzili występ gości na stojąco, gromkimi brawami. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Jasełka w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wlkp.
Mikołajki w szkole.
Nie ma na świecie innego świętego, który byłby tak bardzo znany, kochany i z którego uroczystością łączyłoby się tyle wspaniałych oczekiwań i emocjonalnych przeżyć . Św. Mikołaj słynął z dobroci i cudów. Dziś, uczy nas jak dawać dobro innym, gdyż więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu. Rozdawać można nie tylko materialne rzeczy, ale i duchowe takie jak: uśmiech, dobre słowo, gesty pełne dobroci i zrozumienia. Dzięki takim postawom z pewnością sprawiamy, że ludzkie serce zaczyna się bardziej cieszyć, a świat wokół nas staje się piękniejszy. Św. Mikołaj w towarzystwie pomocniczek przybył również do naszej szkoły. Uczniowie czekając na lekcje niespodziewanie usłyszeli charakterystyczny głos Ho! Ho! Ho! Dźwięk magicznych dzwonków sprawił ogromna radość jak również strach u niektórych dzieci. Pan z długą siwą brodą, w czerwonym płaszczu z Panią Mikołajową i elfem z radością obdarował wszystkich grzecznych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły słodkimi prezentami i prosił, aby wszyscy zawsze byli grzeczni, posłuszni rodzicom i pilnie się uczyły przez cały rok. Dziękujemy Św. Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. Pomimo braku białego puchu i tym razem nas nie zawiódł. Serdecznie zapraszamy za rok! W Mikołajki najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali do Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie na imprezę edukacyjną z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pod tytułem „Święta miodowym piernikiem pachnące. Podczas pobytu uczniowie wzięli udział w warsztatach dekorowania pierników mających na celu przypomnienie tradycji wykonywania pierników i ich bogatej formy artystycznej, wynikającej z tradycji regionalnych, często też z fantazji i pomysłowości ich wytwórcy. Podziwiali również szopkę betlejemską z rzeźbami postaci naturalnej wielkości i żywymi zwierzętami. Mogli również zakupić pamiątki twórców ludowych związane z tradycją świąt Bożego Narodzenia. Starsi uczniowie udali się do Poznania do Parku Trampolin Jump Arena, gdzie mogli sprawdzić swoją aktywność fizyczną, poprzez dobrą zabawę w gronie swoich kolegów i opiekunów. Zabawa była wspamiała. Zdjęcia w zakładce album fotograficzny.
Barbórka w naszej szkole.
1 grudnia naszą szkołę odwiedzili górnicy: pani Dorota Łapa i pan Waldemar Wieczorek z Ośrodka Kopalń Grodzisk Wlkp. w Snowidowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I i II a wraz z wychowawcami. Przybyli goście w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom tajniki pracy górników . Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach przygotowanych przez górników. Na każdego ucznia czekały drobne upominki i łakocie. Największą „frajdę” sprawiło naszym uczniom wykonanie czapek górniczych (czako) z pomocą i pod okiem zaproszonych gości. Przybyli do naszej szkoły górnicy aktywnie włączyli się do akcji promującej czytelnictwo. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę pani Dorota przeczytała dzieciom legendę pt. „ Skarbnik- duch kopalni”. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło uczniom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały za przybycie, wręczyły laurkę i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.
Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej
Dnia 24.11.2016 o godz. 10:00 w Zespole Przedszkolno – Szkolno - Gimnazjalnym w Ruchocicach odbył się Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej. W jury zasiadali nauczyciele muzyki i języka polskiego. Przewodniczącą jury była p. Katarzyna Buda. Uczniowie w I etapie musieli zaprezentować się jak najlepiej w swojej macierzystej placówce, a tematem przewodnim była piosenka o Adamie Mickiewiczu lub temat: jesienny, natomiast recytatorzy musieli zaprezentować fragment ,,Pana Tadeusza" w dalszej części 3 najlepszych uczniów przechodziło do dalszego etapu. Z naszej szkoły najlepiej wypadły w Konkursie Poezji Śpiewanej duet: Patrycja Dalaszyńska i Oliwia Drygas z kl. IV a w konkursie recytatorskim Maja Borowczak z klasy IV. Do konkursu przystąpiło 6 szkół: Rakoniewice, Jabłonna, Łąkie, Ruchocice, Grodzisk Wlkp, Rostarzewo Konkurs podzielony był na 2 grupy: szkoły podstawowe i gimnazja., oraz Poezja Śpiewana i Konkurs Recytatorski. Uczennice stanęły na wysokości zadania gdyż na 7 uczennic dziewczynki zdobyły wyróżnienie , zaśpiewały piosenkę J. Piątkowskiego ,,Jesienny rock and roll" a Maja Borowczak fr. ,,Pana Tadeusza" nagrodzona została III miejscem. Po oficjalnym wręczeniu nagród, które odbyło się 25.11. 2016 w Dniu Patrona Szkoły uczennice wraz z opiekunem zostały zaproszone na spotkanie gdzie mogły wymienić się doświadczeniami i poznać koleżanki z innych szkół. Uczennice wróciły z dyplomami i nagrodami książkowymi. Uczennicom dziękujemy i gratulujemy !
Koncert pieśni i kolęd chórów biorących udział w Ogólnopolskim Programie Akademii Chóralnej.
Dnia 10.12.2016 o godz. 10.00 w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu na ul. Głogowskiej 90 odbył sie ostatni już w tym roku koncert pieśni i kolęd chórów biorących udział w Ogólnopolskim Programie Akademii Chóralnej. W Koncercie udział wzięły 3 chóry z naszego powiatu: Chór ze Szkoły w Ptaszkowie dyrygentem chóralnym jest Pani Monika Wielgosz, Chór Cantylena z SP1 pod batutą Pani Renaty Bosadzkiej oraz chór naszej szkoły, gdzie dyrygentem jest Pani Katarzyna Buda. Chór nasz zaprezentował 4 utwory, które wypadły znakomicie.:,,W listopadzie", ,,Tacy jak my", ,,Choinka" oraz ,,Gore gwiazda Jezusowi". Solistką była Oliwia Drgas a na trójkącie grała Patrycja Dalaszyńska. Obie uczennice są z kl. IV B. Spotkania chóralne są znakomitym sposobem na integrację i wymianę doświadczeń chórzystów. Po koncercie cały chór w znakomitych humorach wrócił do domu. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.
W naszej szkole realizowany jest „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” przyczyniając się do rozwijania kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W szkole organizowane są wydarzenia służące popularyzacji i promocji czytelnictwa -akcentujące wpływ czytania na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci. Szkoła pozyskuje fundusze ze sprzedaży makulatury na zakup lektur oraz książki wybrane przez uczniów zaakceptowane przez szkołę, którymi uczniowie są autentycznie zainteresowani. W ramach realizacji ww. programu uczniowie będą zachęcani przez nauczycieli i bibliotekarza do wypożyczania książek w celu pogłębiania w nich nawyku czytania i podtrzymywania zainteresowania czytaniem. Dotychczas odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi, którzy głośno czytali uczniom książki i tak: Sekretarz Miasta Grodziska Wlkp pan Artur Kalinowski w klasie IV czytał książkę Pinokio – w tym dniu rocznicy urodzin autora Carla Collodiego. Młodszy aspirant PSP Krzysztof Rzepa odwiedził najmłodszych naszych uczniów, przybliżając im pełną poświęcenia i odpowiedzialną służbę strażaków. Czytając książkę „ Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci poznały godną naśladowania postawę małego Wojtka ratującego z płonącego domu chłopca. Kolejnym gościem był pan Tomasz Kałek z Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp, który zainteresował uczniów klasy III opowieściami o Doktorze Dolittle i jego zwierzętach. Uczniowie klasy I poznali warzywa i ich wpływ na zdrowie, w wierszu „ Na straganie” czytanym przez bibliotekarza panią Anię. Przedstawiciele Polskiego Górnictwa Nafty i i Gazu reprezentujący stan górniczy, w kl. I i IIA zapoznali dzieci z „Legendą o skarbniku” i trudną pracą górników. Podczas prezentacji multimedialnej goście przedstawili sposób wydobywania gazu i sposoby jego wykorzystania. Na pamiątkę dzieci otrzymały czapki górnicze, które samodzielnie musiały złożyć. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Andrzejki w szkole.
W czwartek 24 listopada 2016 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VI. Podczas dyskoteki obowiązywały stroje bajkowo-baśniowe. Sala balowa w świetlicy szkolnej wprowadziła uczniów w bajkowy i wesoły nastrój. Za oprawę muzyczną podczas dyskoteki odpowiadał Dj, który zabawiał dzieci różnorodnymi utworami. Wszyscy przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Nawet panie nauczycieli zadbały o swój wizerunek wcielając się w bajkowe postacie. Nie zabrakło również wróżb, losowania fantów a także konkursu na najpiękniejszy strój baśniowy. Zwycięzcami konkursu zostali Hubert Wróbel z klasy VI w przebraniu Czerwonego Kapturka oraz Katrina Lach kl.V w przebraniu Kota. Zabawa była wyśmienita ! Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
„Szkoła Małego Inżyniera” - zagłosuj na Naszą szkołę od 15.11 do 20.12.2016 r.
Promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów wielkopolskich szkół podstawowych oraz gimnazjów to główny cel projektu „Szkoła Małego Inżyniera", który realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera, a do którego przystąpiła Nasza szkoła. W ramach projektu „Szkoła Małego Inżyniera” placówki oświatowe mogą uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy im wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów szkoły. W skład każdego z nich wchodzą: zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjny oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. Po przyjęciu wniosku oraz spełnieniu wymogów formalnych rozpoczyna się głosowanie on-line. Lista szkół, na które można oddać głos będzie aktywna od 15.11.2016. Zachęcajcie uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły do głosowania na Naszą Szkołę. Jeden użytkownik może oddać jeden głos dziennie. Pamiętajcie - każdy głos ma znaczenie! By oddać głos wystarczy kliknąć w wybraną szkołe a następnie wybrać ikonę "Oddaj głos". W tym momencie za pośrednictwem strony macie również możliwość zachęcenia znajomych do głosowania na Waszą placówkę poprzez udostępnienie wpisu na portalu społecznościowym Facebook. Po poprawnym oddaniu głosu pojawi się komunikat o jego przyjęciu. Liczba głosów oddanych na Naszą szkołę powinna wzrosnąć o jeden punkt. Głosowanie pod linkiem http://szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole
Konkurs "Wzorowa łazienka" - zgłosuj na Naszą szkołę.
Informujemy, iż Nasza szkoła przystąpiła do programu "Wzorowa łazienka". Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach oraz zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Ty również możesz pomóc swojej szkole, szkole swojego dziecka w spełnieniu marzeń o wzorowej łazience. Wystarczy, że oddasz głos na prace plastyczne umieszczone w galerii szkoły. Głosuj na naszą szkołę i zaproś do akcji znajomych. Główna wygrana to 30 tys. złotych na rermont łazienki, kolejne 200 szkół z największą liczbą głosów otrzyma roczny zestaw produktów DOMESTOS. Aby oddać głos skorzystaj z poniższego linka http://wzorowalazienka.pl/galeria/2439 Głosowanie traw do 30 listopada. Prosimy o codzienne głosowanie.
Uwaga - informacja Prezesa KRUS
W załaczniku publikujemy list Prezesa KRUS wystosowany do rolników, w którym informuje o fakcie objęcia ubezpieczeniem NNW każdego dziecka poniżej 16 roku życia w rodzinie osób ubezpieczonych w pełnym zakresie w KRUS List.pdf
Narodowe Święto Niepodległości w szkole
Dnia 09 listopada 2016 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawczyni pani Beaty Pałygi. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru po batutą pani Katarzyny Budy. Uczniowie naszej szkoły uważnie uczestniczyli w " lekcji historii" dotyczącej drogi, jaką musiała przebyć Polska, aby odzyskać wolność. Za pomocą symboli, pieśni i krótkiej inscenizacji pod tytułem „Szabla” została przedstawiona sytuacja Polaków pod zaborami, a także powstania, które świadczyły o wielkim patriotyzmie naszych rodaków. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Zebrana makulatura, będzie lektura.
W październiku 2016 r. – uczniowie naszej szkoły wspierani przez swoich rodziców, po raz kolejny zaangażowali się aktywnie w zbiórkę makulatury. Zbiórka na celu rozbudzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów i ograniczenia ich wyrębu z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych. Priorytetem akcji zbiórki makulatury oprócz aspektu ekologicznego jest pozyskiwanie funduszy na zakup lektur szkolnych. Zebraliśmy 1.583 kg, a kwotę 474,90 zł, przekazaliśmy na konto Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy do dalszej segregacji i zbierania makulatury.
Pielęgniarka szkolna.
W naszej szkole funkcję pielęgniarki szkolnej pełni pani Janina Kościelniak. Jest dyplomowaną pielęgniarką, ukończyła Liceum Medyczne w Rawiczu. Od 2010 roku w każdą środę i co drugi piątek w swoim gabinecie higieny szkolnej troszczy się o zdrowie naszych uczniów, realizując zadania, do których należą: planowanie i realizacja profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami, wykonanie testów przesiewowych w celu przygotowania do badania bilansowego: ocena rozwoju fizycznego (wzrost, masa ciała), badanie ostrości wzroku, wykrywanie wad postawy, pomiary ciśnienia tętniczego. Ponadto sprawowanie opieki nad uczniami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi, udzielanie pomocy przedlekarskiej w przypadku nagłych zachorowań i urazów, prowadzenie u uczniów szkół podstawowych (I - IV) fluoryzacji, współdziałanie w tworzeniu szkoły promującej zdrowie, współpraca z dyrektorem szkoły, pedagogiem, gronem pedagogicznym, realizowanie edukacji zdrowotnej dla uczniów i ich rodziców: zasady zdrowego żywienia, higiena osobista, higiena jamy ustnej, pierwsza pomoc pmedyczna, profilaktyka nowotworów – działania edukacyjne zmierzające do wyeliminowania bądź ograniczenia chorób nowotworowych, zdrowy styl życia – zwiększenie aktywności fizycznej, program antynikotynowy – wzrastanie w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz uświadomienie szkodliwości palenia tytoniu. Przygotowuje też uczniów do konkursów: o ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Gabinet szkolny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny np. do pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru ciepłoty ciała, apteczkę przenośną pierwszej pomocy przedmedycznej, tablice do badania wzroku oraz nowoczesną wagę elektroniczną do pomiaru masy ciała i wzrostu. Pani Janka swoim uśmiechem, życzliwością i fachowością zyskała zaufanie uczniów i pracowników szkoły.
Pasowanie na ucznia klasy I
Pasowanie na pierwszoklasistów w Naszej szkole odbyło się 25 października 2016 r. o godz. 17.00 Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli pod opieką wychowawczyni Pani Joanny Dalaszyńskiej. Ubrani w świąteczny strój galowy, wśród pięknie udekorowanej sali wystąpili uroczyście przed swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi: Panem Burmistrzem Henrykiem Szymańskim, Panem Radnym Józefem Gawronem, Panią Karoliną Nadobnik – Przewodniczącą Rady Rodziców. Dyrektor szkoły powitał gorąco rodziców, gości, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddał głos". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni klasy w imieniu uczniów zwróciła się do Dyrektora szkoły o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Po czym wychowawczyni wręczyła swoim pociechom pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie klasy IV życzyli sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście, którzy wręczyli dzieciom upominki. Pan Burmistrz przekazał długopisy i pinsy z herbem Grodziska Wlkp. Pani Przewodnicząca Rady Rodziców odznaki – tarcze szkolne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci i wręczyli im wyprawki szkolne oraz zorganizowali "słodkie" przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Znicze pamięci
Dnia 25.10. 2016 r. uczniowie klasy szóstej z wychowawczynią przed zbliżającym się świętem zmarłych udali się na ulicę Rakoniewicką przy, której znajduje się najstarszy cmentarz katolicki oraz pomnik poległych kosynierów z okresu Wiosny Ludów z 1848r. Naszym przewodnikiem był pan Dariusz Matuszewski, który bardzo chętnie przekazał nam swoją wiedzę o tym historycznym miejscu i wydarzeniach z nim związanych. Poznaliśmy też ciekawe legendy o kościółku i terenu wokół niego.Zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę za dusze zmarłych mieszkańców Grodziska oraz bezimiennych żołnierzach-kosynierach poległych za wolność Polski. Pragniemy osobiście zadbać o to, aby pamięć o bohaterach naszego miasta przetrwała dla następnych pokoleń. Takie lekcje uczą nas patriotyzmu, miłości do ziemi ojczystej i zainteresowania historią swojego regionu. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Uwaga rodzice/opiekunowie.
Informujemy, iż dzień 31 października 2016 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu w szkole czynna bedzie świetlica w godzinach 7.00 - 15.00. Prosze poinformować o wychowawców o chęci skorzystania z opieki szkoły nad swoim dzieckiem w tym dniu.
Zaproszenie na warsztaty malarsko - rysunkowe
Uwaga rodzice/opiekunowie.
Informuję, iż dzień 14.10.2016 r. (Dzień Edukacji Narodowej) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W tym dniu w szkole czynna będzie świetlica w godzinach 7.00-15.00. Proszę poinformować wychowawców o chęci skorzystania z opieki szkoły nad swoim dzieckiem w tym dniu.
Uwaga rodzice/opiekunowie.
Stołówki Gminne w Grodzisku Wlkp. w związku z licznymi Państwa pytaniami dotyczącymi wnoszenia opłat i zasad korzystania z posiłków przekazują wyciąg z „ Regulaminu zachowania się, kultury spożywania posiłków i zasad bezpieczeństwa w czasie przebywania osób żywiących się na terenie stołówek prowadzonych przez Stołówki Gminne w Grodzisku Wielkopolskim oraz zasad odpłatności za korzystanie z posiłków”, który reguluje w/w zasady.
§ 2. ZASADY WNOSZENIA OPŁATNOŚCI ZA POSIŁKI
1. Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszczana jest poprzez wpłatę bądź przelew na rachunek bankowy Stołówek Gminnych prowadzony w Banku Spółdzielczym w Grodzisku Wielkopolskim o numerze: 94 9063 0008 0000 0025 8371 0001. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Stołówkami Gminnymi, a placówkami oświatowymi dopuszcza się możliwość uiszczania odpłatności za posiłki u osoby wskazanej przez dyrektora placówki oświatowej.
2. Opłaty za posiłki uiszcza się za cały miesiąc z góry do 10-go dnia danego miesiąca, chyba że z umowy zawartej indywidualnie ze Stołówkami Gminnymi wynika inaczej. Wówczas obowiązują postanowienia umowne.
3. Za posiłki zakupione w pakietach nie obejmujących całego miesiąca kalendarzowego odpłatność za posiłki należy uiścić najpóźniej w dniu poprzedzającym skorzystanie z pierwszego posiłku.
4. Po ustaleniu, że na właściwe konto bankowe Stołówek Gminnych wpłynęła opłata za posiłki, osoba uprawniona do spożycia posiłku w stołówce mieszczącej się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim otrzyma elektroniczną kartę posiłkową, upoważniającą ją do odbioru zakupionych posiłków.
5. Stołówki Gminne sprzedają obiady wyłącznie w pakietach miesięcznych lub w pakietach obejmujących co najmniej pięć posiłków w ustalonych z góry dniach.
7. Całkowita rezygnacja z posiłków musi być zgłoszona osobiście u intendenta i odnotowana w deklaracji, której druk należy pobrać od pracownika Stołówek Gminnych lub od intendenta. W celu zwrotu nadpłaconej kwoty za posiłki, należy złożyć pisemny wniosek wraz z podaniem numeru konta, na który nastąpi jej zwrot. W przypadku braku posiadania rachunku bankowego zwrot nastąpi w sposób uzgodniony indywidualnie ze Stołówkami Gminnymi.
§ 3. ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY
1. Nieskorzystanie przez osobę korzystającą z posiłków w danym dniu należy zgłosić osobiście u intendenta Stołówek Gminnych, telefonicznie pod numerem 61 227 12 99 lub e-mailem pod adres poczty elektronicznej: sekretariat@stolowkigminne.pl w tym samym dniu, najpóźniej do godziny 11:00. Jeżeli w kolejnych dniach osoba ta nie będzie mogła korzysta z posiłków to również zobowiązana jest zawiadomić o tym Stołówki Gminne oraz o ilości i terminie przewidywanej niemożności korzystania z posiłków.
2. Odpłatność za niewykorzystany posiłek przysługujący w dniu dokonania zgłoszenia nie jest zwracana.
3. Uiszczone opłaty za niewykorzystane posiłki zostaną zaliczone na poczet należności za posiłki w miesiącu następnym. W przypadku rezygnacji z posiłków w kolejnym miesiącu nadpłacona kwota zostanie zwrócona na wskazany w § 2 ust. 7 niniejszego Regulaminu.
4. Podczas nieobecności w szkole ucznia, jego rodzic lub opiekun lub inna upoważniona przez nich osoba ma prawo w godzinach wydawania posiłków pobrać posiłek do domu we własnych naczyniach. Stołówki Gminne nie ponoszą odpowiedzialności za stan sanitarny naczyń własnych przyniesionych przez osobę pobierającą posiłek na wynos.
5. Podczas nieobecności w szkole ucznia objętego programem dożywiania w ramach programu dożywianie dzieci i młodzieży finansowanego przez OPS, rodzic, opiekun prawny lub inna upoważniona przez nich osoba ma prawo w godzinach wydawania posiłków pobrać obiad do domu we własnych naczyniach. Ust. 4 niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio.
6. Niezgłoszona niemożność korzystania z posiłków w danych dniach skutkuje niemożnością odliczenia opłaty za niewykorzystane posiłki.
Pakiet powitalny Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności