• Wycieczka do Poznania

          • Dnia 12 grudnia klasy 6 i 7b wybrały się na niesamowitą wycieczkę do Poznania, gdzie mieliśmy okazję odwiedzić Fabrykę Czekolady oraz obejrzeć film pt. "Uwierz w Mikołaja". Nasza przygoda rozpoczęła się od wizyty w Fabryce Czekolady. Gdy tylko weszliśmy do fabryki, rozpoczęła się prawdziwa uczta dla naszych zmysłów. Przewodnik opowiedział nam o procesie produkcji czekolady od ziarna kakaowca aż do finalnego produktu. Mogliśmy również spróbować różnych rodzajów czekolady i stworzyć własne smakołyki - co było niesamowitym przeżyciem dla każdego z nas. Po wizycie w fabryce udaliśmy się do kina, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć film pt. "Uwierz w Mikołaja". Była to magiczna opowieść o wierze, magii świąt Bożego Narodzenia i sile miłości. Film poruszył serca wszystkich uczniów, a świąteczna atmosfera była wyczuwalna w każdej scenie. Śmiech, radość i emocje towarzyszyły nam podczas seansu, co sprawiło, że był to wyjątkowy czas dla naszych uczniów. Po tak niesamowitej wycieczce pełnej słodyczy i magicznych chwil, wszyscy wróciliśmy do szkoły z uśmiechami na twarzach i w sercach pełnych radości.

          • Występy naszych uczniów podczas jarmarku Świątecznego.

          • W dniu 9.12.2023 o godz. 12.00 na Rynku przed Urzędem Miasta odbył się kolejny już jarmark świąteczny związany ze zbliżającymi sie  Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku o godz. 14.00 na scenie na Rynku wystąpił chór naszej szkoły ,,Śpiewające czwóreczki” pod opieką p. Katarzyny Budy. Chór zaprezentował kolędy i piosenki świąteczne, które podbiły serca naszej publiczności. Licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta mogli również usłyszeć uczennicę kl. VI Zofię Pałygę w solowym wykonaniu kolędy. W czasie prezentacji usłyszeliśmy piosenki zespołu: Enej, Eratox i Przyjaciele, oraz Ha_Dwa-O. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w prezentacji szkół. Było cudownie!

          • Warsztaty kulinarne w pizzerii Pirat

          • Dnia 7 grudnia 2023 klasa 3b brała udział w warsztatach kulinarnych w Pizzerii Pirat w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie uczyli się od początku formować swoja pizze, dobierać ulubione składniki i wypiekać w odpowiedniej temperaturze. Wszystko odbywało się w pełnej kontroli zasad BHP. Kiedy wszystkie pizze się upiekły to każdy mógł spróbować swojego wypieku, który smakował 100 razy lepiej, bo był własnoręcznie przygotowywany. Uczniowie dowiedzieli się, jak się prawidłowo wypieka pizze, jakie są zasady i czego należy przestrzegać. Następnie każdy uczeń został pasowany ,,łopatą” na pirata i otrzymał pamiątkowy dyplom wraz ze słodkim upominkiem. Wszyscy zadowoleni i najedzeni wrócili do szkoły na kolejne lekcje. Pizzerii Pirat bardzo dziękujemy za miło spędzony czas.

          • Mistrzostwa Gminy w Piłce Halowej chłopców

          • W Grodziskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Halowej chłopców. W piątek 1 grudnia rywalizowali chłopcy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po zaciętej rywalizacji i bardzo dobrej postawie nasi zawodnicy zdobyli drugie miejsce. We wtorek 5 grudnia w GHS rywalizowali chłopcy w ramach Igrzysk Sportowych Dzieci. Tym razem duże zaangażowanie, pozwoliło wywalczyć 3 miejsca. Gratulujemy!

          • Dzień Misia

          • 24 listopada uczniowie klas 1-8 ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp. obchodzili Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy z uczniów przyszedł do szkoły z własnym pluszowym misiem. Maskotki towarzyszyły dzieciom przez cały dzień podczas lekcji i przerw. W tym dniu czekały na wszystkich atrakcje przygotowane przez Panie ze świetlicy, np. wykonanie własnych opasek na głowę z misiem, kolorowanki i zdjęcia. Największą popularnością cieszyła się fotobudka, w której można było zrobić sobie wspólne zdjęcia ze swoją przytulanką. Chętnych nie brakowało, co widać na zdjęciach .

          • Z wizytą u weterynarza.

          • Dnia 27.11.2023r. klasa 2b wybrała się do przychodni weterynaryjnej. W trakcie wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda gabinet weterynaryjny, jakie narzędzia są używane podczas badań oraz jakie czynności wykonuje weterynarz. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są najczęstsze choroby u zwierząt domowych i jakie są sposoby ich leczenia. Dzieci mieli okazję zadać pani weterynarz wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki temu wiedzą już, jak ważne jest dbanie o zdrowie swoich pupili.

            Wizyta w przychodni była nie tylko edukacyjna, ale również bardzo emocjonująca i interesująca. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca weterynarza od kuchni i dowiedzieć się, jak wiele trudu i pracy wymaga dbanie o zdrowie zwierząt.

            Serdecznie dziękujemy przychodni weterynaryjnej za niezwykle ciekawą lekcję i możliwość zapoznania się z zawodem weterynarza.

          • Wycieczka do Żabikowa

          • Uczennice i uczniowie klas VIII a i VII a dzisiejszy dzień spędziły na wycieczce. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie i poznanie losów mieszkańców Kraju Warty w okresie II wojny światowej. Przewodnicy opowiadali o warunkach obozowych, pracach przymusowych, ukazali również historię samego obozu w Żabikowie. Uczniowie zapalili również znicz pod pomnikiem Nigdy Wojny. Kolejnym puntem wycieczki był pobyt na Jarmarku Świątecznym w Poznaniu, a na koniec wizyta w kinie na wzruszającym filmie "Święto ognia".

          • "W Dordze Ku Niepodległości"

          • Listopad to miesiąc, w którym świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 został zorganizowany gminny konkurs historyczny "W Dordze Ku Niepodległości". Nasza drużyna z klasy VIII a w składzie: Nina Majewska, Kalina Olejniczak i Bohdan Serdiuk wywalczyła 2 miejsce. Ich zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie grę planszową dotyczącą wiedzy w zakresie I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości. Zatytułowali ją "Pociąg do historii", a pytania były bardzo zróżnicowane, łączyły fakty historyczne, znajomość postaci oraz wykonanie pieśni z tego okresu. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu.

          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 17 listopada w naszej szkole klasy 1- 8 obchodziły XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia podczas przerw i lekcji uczniowie rozwiązywali mnóstwo zadań, zagadek, łamigłówek związanych z mnożeniem. Były też zakodowane obrazki, szukanie tabliczki mnożenia w wykreślankach, gry związane z mnożeniem. Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza i jak widać po zdjęciach cieszy się dużą aktywnością uczniów.

          • Podsumowanie I modułu innowacji pedagogicznej - CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki V edycja - "Na tropach dobroczynności".

          • W ramach innowacji pedagogicznej – CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki uczniowie klasy 2b rozbudzali swoją ciekawość literaturą dziecięcą. W MODULE I od 1 października do 17 listopada 2023r. uczniowie pracowali na podstawie jednej z wybranych lektur – "Detektyw Pozytywka" Grzegorza Kasdepke. W ramach podjętych działań każdy drugoklasista założył własny lekturnik, w którym zamieszczał krótkie notatki oraz wykonywał rysunki dotyczące przygód głównych bohaterów z wybranej lektury. Ponadto zorganizowano uczniom warsztaty dyniowe, które przeprowadzono w Klubie Seniora Promessa - jako element pierwszego modułu - BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI. Kolejnym elementem pracy z lekturą były zadania interaktywne, które uczniowie wspólnie wykonywali w klasie na tablicy interaktywnej. Były quizy i zadania związane z bohaterami i wydarzeniami. Były też ćwiczenia rozszerzajace słownictwo (realista, optymista, pesymista). Nie zabrakło również zadań matematycznych i logicznych. Kolejnym ciekawym zadaniem była praca z tekstem, która wcale nie musi być nudna, jeśli połączy się ją z aktywnościami twórczymi, np. wyszukiwanie w książce fragmentów opisujących detektywa i jego biuro, aby z uzyskanych informacji stworzyć własny dokument pracy, wpisując najważniejsze informacje o Pozytywce. Zadaniem kolejnym było wg tego opisu narysować portret bohatera.

            Uczniowie z niecierpliwością czekają na II moduł - BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT.

          • "BÓBR" Międzynarodowy Konkurs Informatyczny.

          • W dniach 15-17 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz umiejętności programowania, a także popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu pracowali z ogromnym zaangażowaniem i widać było, że rozwiązywanie zadań sprawiało im mnóstwo radości.

            Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

          • KONKURS FOTOGRAFICZNY “JA Z KSIĄŻKĄ W JESIENNYM WYDANIU”

          • Bibliotek SP4 w połowie października ogłosiła konkurs fotograficzny. Nadesłano 30 prac konkursowych. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia. Wybrano 3 pierwsze miejsca. Pozostałe prace zostały wyróżnione. Każde zdjęcie cechuje się wielką kreatywnością i pomysłowością.

            WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Podczas tegorocznych obchodów z okazji Narodowego Dnia Niepodległości przenieśliśmy się do kart historii i przypomnieliśmy sobie przebieg tamtejszych wydarzeń. Wybrzmiały słowa takie jak: „11 listopada1918 roku następuje koniec zaboru obcego, Znów na mapie świata polskie państwo gości, Nikt nam nie zabierze już niepodległości! Ojczyzna wolna, znowu wolna.Tak bije serce, huczą skronie, dziś wolności kanonada, Witamy wszyscy niepodległość i 11 listopada!”. Wyrażając dumę z tego, że możemy żyć w wolnej Polsce, uczniowie odpowiadali na znane nam wszystkim pytania z  "Katechizmu polskiego dziecka” oraz wykrzyczeli hasła takie jak : „Piękna jest nasza Ojczyzna!” oraz „Cześć i chwała bohaterom!"

          • „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?”

          • Dnia 9 listopada uczniowie klasy VII b spotkali się po zmierzchu ze swoją polonistką na wieczornym czytaniu drugiej części “Dziadów” Adama Mickiewicza.

            W tajemniczy nastrój uczestników wprowadziła specjalnie przygotowana na tę okoliczność świetlica szkolna: symboliczna dekoracja, wyłączone światła, palące się świeczki oraz odpowiednie stroje. Jak na obrzęd Dziadów przystało, nie zabrakło tego wieczoru jadła, którym częstowały się nie tylko przyzywane duchy, ale wraz z nimi wszyscy uczestnicy nocnego obrzędu.

            Przesłanie „Dziadów” jest trudne do odbioru, szczególnie dla ludzi młodych, dla których język tego utworu jest często niezrozumiały. Nie zabrakło , więc czasu na wspólne rozmowy i rozważania na temat dramatu. Po spotkaniu jesteśmy pełni wiary w to , że taka forma czytania pozwoli młodzieży lepiej zrozumieć treść i przesłanie lektury.

          • Warsztaty artystyczne "Torba na książki z biblioteki"

          • W Październiku obchodzono Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku IASL jako hasło przewodnie MMBS 2023 wybrało – „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

            Od kilku lat również i nasza biblioteka obchodzi Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przygotowano warsztaty artystyczne dla klas 1-3 oraz konkurs fotograficzny dla wszystkich uczniów "Ja z książką w jesiennym wydaniu".

            W ramach warsztatów artystycznych „Torba na książki z biblioteki” powstały wyjątkowe dzieła. Najmłodsi nasi uczniowie stworzyli swoją własną torbę. Nauczyli się, jak zamienić zwykłą bawełnianą torbę w prawdziwe dzieło sztuki! Farby, pisaki oraz szablony wystarczyły, aby według własnego pomysłu stworzyć na torbie wymarzony wzór.

          • Warsztaty profilaktyczne.

          • W dniach 24.10.23 r. – 27.10.23 r. w naszej szkole gościła Pani Katarzyna Jankowska – psycholożka z Centrum Profilaktyki EKSPERT. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach.

            Temat warsztatów w klasach 1-3 to: EMPATIA. W ZGODZIE Z SOBĄ I INNYMI

            projekt, który w głównie opiera się na uświadomieniu roli współpracy koleżeńskiej, pobudzeniu empatii oraz pokazaniu co czuje ofiara doznająca różnych form przemocy.

            ROZWIJANIE EMPATII WŚRÓD UCZNIÓW

            POBUDZENIE WRAŻLIWOŚCI NA POTRZEBY I PRAGNIENIA IINNYCH

            NAUKA ROZPOZNAWANIA I NAZYWANIA UCZUĆ W KONTEKŚCIE PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

            Dla klas 4-6 przeprowadzono warsztaty pt. „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI a SZTUCZNA INTELIGENCJA i KOMPETENCJE CYFROWE”, czyli szanse i zagrożenia.

            Natomiast klasy 7-8 udział wzięły w warsztatach: "DEBATA" rekomendowany program przez KBPU mający kształtować postawy proabstynenckie oraz przeciwdziałać inicjacji alkoholowej.

            Warsztaty były bardzo interesujące, uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dziękujemy za zorganizowanie warsztatów Centrum Profilaktyki EKSPERT, Pani Katarzynie Jankowskiej oraz Wydziałowi Profilaktyki Alkoholowej i Narkotykowej przy Urzędzie Gminy w Grodzisku Wlkp. – Pani Naczelnik Ilonie Nowak-Białek.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
      • epuap: /SP4Grodzisk/SkrytkaESP
      • sekretariat - 612271275 dyrektor szkoły - 612271276 wicedyrektor szkoły - 612271277
      • ul. Środkowa 56 62-065 Grodzisk Wielkopolski Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych