• Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach 1-3

          • 17 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski twórczości Czesława Miłosza dla klas 1-3. W konkursie udział wzięło 5 uczniów. W etapie eliminacyjnym wyłoniono 3 miejsca, które będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym 24 kwietnia w Granowie.

          • Dzień Patrona Szkoły kpt. Józefa Rejdych

          • 13 kwietnia, gdy przypada wspomnienie zbrodni katyńskiej, dla społeczności naszej szkoły jest to czas wyjątkowy. W tym dniu obchodząc Dzień Patrona wspominamy życie, działalność i wartości, jakie dla nas pozostawił kpt. Józef Rejdych. Na dedykowanej tym wydarzeniom akademii zgromadziła się cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi. Dyrektor Karol Hoffman przypomniał działania kpt. Rejdycha przede wszystkim jako wieloletniego kierownika szkoły w Kobylnikach, który wpisywał się w model pracy organicznej ziemi wielkopolskiej. Z kolei burmistrz Piotr Hojan zaakcentował fakt wieloletniego zakłamywania zbrodni katyńskiej podkreślając znaczenie prawdy historycznej. 

            Podczas uroczystego apelu podsumowaliśmy konkursy przeprowadzone z tej okazji, których celem było przybliżenie postaci patrona. Na początek V edycję Biegu Patrona, w którym rywalizację podjęło prawie 90 uczniów naszej szkoły i w poszczególnych kategoriach wręczyliśmy medale. Najbardziej wymagającym konkursem było wcielenie się w postać kpt. Rejdycha w czasie jego pobytu w obozie i napisanie pamiętnika. Konkurs ten obył się w naszej szkole w ubiegły poniedziałek. Najpiękniejszą pracę stworzyła Lena Krupa, kolejne miejsca zajęły Oliwia Łyskawińska i Zofia Pałyga. Z kolei duża grupa najmłodszych uczniów wykazała się znajomością wierszy żołnierskich podczas konkursu recytatorskiego. Zwyciężył Olaf Szulc, a po nim uplasowali się Maksymilian Polaczek i Zuzanna Kaczmarek. Ostatnim konkurs polegał na zaprojektowaniu przypinki upamiętniającej patrona, a jednocześnie będącej odzwierciedleniem naszej szkoły. W tej rywalizacji komisja najwyżej oceniła pracę Beaty Maciejewskiej, a następnie Klaudii Kociemba i Luisy Cortina Castro. Dzięki zakupionemu przez Radę Rodziców urządzeniu wszyscy obecni na uroczystości otrzymali wybite z tej okazji przypinki.  

            Po części oficjalnej zgromadzonym uczestnikom zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny, którego myślą przewodnią było ukazanie ogromu zła, jaki niesie każda wojna i znaczenia pokoju. Wraz z artystami przenieśliśmy się w klimat wojennej Warszawy, by z perspektywy tamtego czasu obserwować wydarzenia. Między poezją wysłuchaliśmy piosenek z mocnym przekazem i obejrzeliśmy kalejdoskop wojennych fotografii.  

            Po zakończonej uroczystości grupa uczniów z dyrektorem i nauczycielami oraz władzami Gminy złożyła wieniec i znicze przy pomniku - wagonie upamiętniającym zamordowanych przez Sowietów oficerów z ziemi grodziskiej. Tam też swoją tablicę i drzewo ma kpt. Józef Rejdych. 

            Nie byłoby tak pięknych obchodów Dnia Patrona, gdyby nie zaangażowanie bardzo wielu osób, którym pragniemy podziękować. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII a wraz z chórem szkolnym i instrumentalistami z kl. IV b. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem rywalizacji sportowej czuwali nauczyciele: Tomasz Pierszalski, Joanna Jaśkowiak, Barbara Glinka-Polaczek, Anna Stachowiak i Anna Jakubowska. W pracach komisji konkursowych wzięli udział: Julia Drożdżyńska, Dorota Słowińska-Ciorga, Anna Beyga, Joanna Jaśkowiak, Małgorzata Walkowiak i Beata Pałyga. Oprawę muzyczna uroczystości przygotowały Katarzyna Buda i Dorota Słowińska – Ciorga. Dekoracje przenoszące nas w klimat lat czterdziestych wykonały Julia Drożdżyńska i Barbara Bendowska. Dziękujemy również obsłudze szkoły, przede wszystkim panu Zbigniewowi Bendowskiemu za nadzór prac technicznych oraz rodzicom uczniów klasy VII a, którzy zadbali o stroje z epoki wojennej. Bez współpracy wszystkich wymienionych osób nie sposób byłoby zorganizować tak wielowątkowe przedsięwzięcie. Nasz patron kpt. Józef Rejdych z pewnością byłby dymny z wprowadzania w życie wartości, jakimi się kierował. Nad koordynacją obchodów Dnia Patrona czuwała nauczycielka historii Joanna Jaśkowik.

          • Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Piłce Nożnej chłopców.

          • We wtorek 9 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Piłce Nożnej chłopców. Ze świetnej strony zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy zwyciężyli w turnieju i awansowali na etap rejonowy. W rozegranych zawodach udziały wzięły: Szkoła Podstawowa w Granowie, Szkoła Podstawowa w Kamieńcu, Szkoła Podstawowa w Wielichowie, Szkoła Podstawowa w Jabłonnej oraz reprezentacja naszej szkoły. Wygrana w turnieju była efektem świetnej gry, dzięki której nasi reprezentanci wygrali trzy mecze, a jeden zakończyli remisem. Gratulujemy. 

          • STOP PALENIU! #Ekoszkola

          •  Nasza szkoła wraz z uczniami zaangażowała się w niezwykle ważne tematykę przeciwdziałania paleniu tytoniu. Podczas zajęć omówiliśmy szkodliwe skutki palenia dla zdrowia, w tym choroby układu oddechowego, sercowo-naczyniowego oraz ryzyko wystąpienia nowotworów. Uczniowie mieli okazję przedstawić swoje spostrzeżenia na temat wpływu palenia na życie codzienne i kondycję fizyczną. Następnie grupy uczniów przygotowały plakaty informacyjne, które zawierały przekonujące argumenty przeciwko paleniu tytoniu oraz grafiki ilustrujące negatywne skutki na zdrowie. Poprzez tę aktywność uczniowie mogli podzielić się wiedzą z kolegami i koleżankami oraz przyczynić się do podnoszenia świadomości na temat szkodliwości palenia. Po prezentacji plakatów przeprowadziliśmy również scenki, w których uczniowie odgrywali sytuacje związane z presją rówieśniczą, próbą zachowań antyspołecznych czy negatywnymi konsekwencjami palenia w miejscach publicznych. Dzięki temu mogliśmy przećwiczyć różne strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach i rozwijać umiejętności asertywnego odmawiania. Zajęcia zakończyły się prezentacją multimedialną, która skupiała się na autentycznych historiach ludzi dotkniętych skutkami palenia tytoniu oraz dramatycznymi konsekwencjami dla ich życia i zdrowia. Uczniowie mieli okazję zgłębić temat na poziomie emocjonalnym i lepiej zrozumieć powagę problemu. Mamy nadzieję, że dzięki zajęciom nasi uczniowie zdobędą większą wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz będą bardziej świadomi konsekwencji, jakie niesie za sobą na ich zdrowie i życie.

          • Bezpieczny Internet

          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadł na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. W tym roku nasza szkoła również włączyła się aktywnie w obchody tego dnia. Po przeprowadzonych pogadankach i dyskusjach na lekcjach informatyki w klasach 4-8 uczniowie przypomnieli sobie, na co należy zwracać uwagę surfując po Internecie. Przy okazji rozmów okazało się, że uczniowie klas 5-8 i ich rodzice uzupełniają wiedzę o nowych zagrożeniach w Internecie i jak się przed nimi chronić na bieżąco. Natomiast najbardziej narażeni na oszustwa są ich babcie i dziadkowie. Dlatego w trosce o swoich bliskich uczniowie pod czujnym okiem nauczyciela informatyki przygotowali plakaty i ulotki o bezpiecznym korzystaniu z sieci, spersonalizowane specjalnie dla ich babć i dziadków. Z kolei uczniowie klas 4 przygotowali prace mające przestrzec przed niebezpieczeństwami ich rówieśników, a przy okazji uzupełnili własną wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

          • II Gminny Festyn Sportowy dla Osób z Niepełnosprawnościami

          • W sobotę 23 marca 2024 roku w hali sportowej naszej szkoły odbył się II Gminny Festyn Sportowy dla Osób z Niepełnosprawnościami. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkól Technicznych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Spółdzielni Pracy "Na Piątkę" oraz uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy mieli okazję rywalizować w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: rzut piłką lekarską, rzut piłką do celu, rzut woreczkiem do celu, bieg na 20 metrów, skoki przez skakankę i skok w dal. Organizatorem festynu była nasza szkoła i Urząd Miejski w Grodzisku Wlkp. To wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do integracji i wzajemnego wsparcia między osobami z niepełnosprawnościami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festynu oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałe emocje i sportowe osiągnięcia.

          • Dzień Świętego Patryka

          • Dzień Świętego Patryka w szkole był niezwykłą okazją do zabawy i nauki. W tym wtorkowym dniu uczniowie zostali zaproszeni do uczczenia irlandzkiego dziedzictwa i kultury poprzez różnorodne aktywności, wszystko w duchu zielonego koloru - barwy symbolizującej tego świętego. Dzieci weszły do szkoły w swoich najbardziej zielonych strojach, gotowe na przygodę. Głównym zadaniem uczniów było odnalezienie tajemniczej koperty, ukrytej gdzieś w szkole. W kopercie znajdował się kawałek układanki, który miał być częścią większego obrazka. Ale przed rozpoczęciem poszukiwań, każda klasa musiała dowiedzieć się wszystkiego na temat legendarnego irlandzkiego Leprechauna - postaci, która jest symbolem Dnia Świętego Patryka. Uczniowie zapoznali się z legendami i opowieściami na temat tego małego, zielonego skrzata, który jest znany z ukrywania swojego skarbu - garnka ze złotem - w skrzyniach na końcu tęczy. Po uzyskaniu wystarczającej wiedzy o Leprechaunach, uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z tą postacią, aby otrzymać wskazówki dotyczące miejsca, w którym ukryta jest koperta. Droga do znalezienia koperty została opisana po angielsku, co dodatkowo integrowało element języka angielskiego z zabawą i nauką. Po odnalezieniu koperty, uczniowie z każdej klasy połączyli swoje kawałki układanki, tworząc pełny obrazek, który był potem przyczepiany na gazetkę jako symbol ich wspólnej przygody. Na końcu drogi czekała na nich słodka niespodzianka.

          • Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Chłopców

          •   W rozegranych wczoraj na boiskach kompleksu Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1. Mistrzostwach Gminy w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Sportowych Młodzieży Szkolnej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i po bardzo dobrej grze zwyciężyli w turnieju. Dzięki zwycięstwu w turnieju nasi reprezentanci zagrają na etapie powiatowym. Nasza drużyna zagrała w składzie: Maćkowiak Igor, Brychcy Mateusz, Białas Aleks, Polifka Filip, Jagodzik Filip, Janecki Nikodem, Markwitz Nikodem, Damulewicz Mikołaj, Kostański Piotr, Castro Erik. Gratulujemy.

          • Dzień Matematyki i Liczby Pi

          • W tym tygodniu uczniowie z klas 4-8 brali udział w obchodach dwóch matematycznych dni. 12 marca z okazji Dnia Matematyki uczniowie chętnie włączyli się do wspólnego świętowania i brali udział w różnych aktywnościach matematycznych, rozwiązując rebusy, zadania i zagadki matematyczne, układając tangramy, tworząc Pi-Miasto. Na lekcjach matematyki odbyły się także turnieje wiedzy, w których uczniowie musieli wykazać się nie tylko swoimi wiadomościami, ale także logicznym myśleniem.

            Natomiast 14 marca swoje święto obchodziła Liczba Pi. Z tej okazji uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek na jej temat, a następnie przeprowadzali doświadczenia, polegające na wyznaczeniu przy pomocy miary/nitki i "okrągłych" przedmiotów wartości tej niezwykłej liczby. 

            Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób na uatrakcyjnienie naszego szkolnego życia. 

          • Dzień Matematyki w klasach 1-3

          • 12 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki. Była to okazja do świętowania jednej z najważniejszych dziedzin nauki, która od wieków fascynuje umysły ludzi na całym świecie. Podczas tego dnia uczniowie brali udział w różnorodnych aktywnościach, takich jak konkursy matematyczne, zabawy dydaktyczne czy też pokazy prezentujące praktyczne zastosowania matematyki. Celem było nie tylko rozbudzenie zainteresowania matematyką, ale także promowanie jej znaczenia w życiu codziennym oraz pokazanie, że może być ona fascynująca i zabawna.

            Dzień Matematyki stworzył okazję do integracji społeczności szkolnej poprzez wspólne działania i wyzwania matematyczne.

          • Mistrz Ortografii w klasach 2-3

          • 12 marca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ortograficzny  „Mistrz Ortografii” dla klasy II i III.
            Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.                                                                            Uczestnicy pisali dyktando oraz test, w którym było ukrytych wiele pułapek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
            Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali:
            l miejsce - Wiktoria K. z kl. III b                                                                                                                                          
            Il miejsce - Maksymilian P. z  kl. II a
            IIl miejsce - Pola W. z kl. lll a
            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

          • EKO Spa

          • Na lekcji przyrody uczniowie klasy V a mieli okazję robić naturalne maseczki z prostych składników, takich jak miód, cytryna, jogurt naturalny i kawa. Uczniowie byli bardzo zainteresowani procesem tworzenia maseczek i cieszyli się z możliwości korzystania z naturalnych składników. Po nałożeniu maseczek na twarze, mieli chwilę relaksu i odpoczynku, a następnie mogli zmyć maseczki i poczuć efekty pielęgnacyjne. Zajęcia były zarówno edukacyjne, jak i relaksacyjne, a uczniowie z uśmiechem zakończyli zajęcia eko-spa.   

          • Warsztaty świecowe

          • Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy specjalne warsztaty dedykowane przede wszystkim kobietkom. 

            Podczas warsztatów każdy uczestnik miał możliwość stworzenia własnej świecy z naturalnego wosku sojowego. Pod okiem pana Łukasza oraz pani Marty uczniowie uczyli się technik tworzenia świec oraz ozdabiania ich różnymi dodatkami, takimi jak suszone kwiaty. Była to nie tylko świetna okazja do kreatywnego spędzenia czasu, ale również świetna zabawa i okazja do nauki nowych umiejętności. Po zakończeniu warsztatów uczniowie mogli zabrać ze sobą swoje własnoręcznie wykonane świece, które będą wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! 

          • Dzień Kobiet w 4b

          • Chłopcy z 4b sprawili miłą niespodziankę koleżankom z klasy. Dziewczynki obdarowane zostały kwiatkami oraz słodkim upominkiem. Na wszystkich czekała też smaczna pizza. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim
      • epuap: /SP4Grodzisk/SkrytkaESP
      • sekretariat - 612271275 dyrektor szkoły - 612271276 wicedyrektor szkoły - 612271277
      • ul. Środkowa 56 62-065 Grodzisk Wielkopolski Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych