13 kwietnia, gdy przypada wspomnienie zbrodni katyńskiej, dla społeczności naszej szkoły jest to czas wyjątkowy. W tym dniu obchodząc Dzień Patrona wspominamy życie, działalność i wartości, jakie dla nas pozostawił kpt. Józef Rejdych. Na dedykowanej tym wydarzeniom akademii zgromadziła się cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi. Dyrektor Karol Hoffman przypomniał działania kpt. Rejdycha przede wszystkim jako wieloletniego kierownika szkoły w Kobylnikach, który wpisywał się w model pracy organicznej ziemi wielkopolskiej. Z kolei burmistrz Piotr Hojan zaakcentował fakt wieloletniego zakłamywania zbrodni katyńskiej podkreślając znaczenie prawdy historycznej.
Podczas uroczystego apelu podsumowaliśmy konkursy przeprowadzone z tej okazji, których celem było przybliżenie postaci patrona. Na początek V edycję Biegu Patrona, w którym rywalizację podjęło prawie 90 uczniów naszej szkoły i w poszczególnych kategoriach wręczyliśmy medale. Najbardziej wymagającym konkursem było wcielenie się w postać kpt. Rejdycha w czasie jego pobytu w obozie i napisanie pamiętnika. Konkurs ten obył się w naszej szkole w ubiegły poniedziałek. Najpiękniejszą pracę stworzyła Lena Krupa, kolejne miejsca zajęły Oliwia Łyskawińska i Zofia Pałyga. Z kolei duża grupa najmłodszych uczniów wykazała się znajomością wierszy żołnierskich podczas konkursu recytatorskiego. Zwyciężył Olaf Szulc, a po nim uplasowali się Maksymilian Polaczek i Zuzanna Kaczmarek. Ostatnim konkurs polegał na zaprojektowaniu przypinki upamiętniającej patrona, a jednocześnie będącej odzwierciedleniem naszej szkoły. W tej rywalizacji komisja najwyżej oceniła pracę Beaty Maciejewskiej, a następnie Klaudii Kociemba i Luisy Cortina Castro. Dzięki zakupionemu przez Radę Rodziców urządzeniu wszyscy obecni na uroczystości otrzymali wybite z tej okazji przypinki.
Po części oficjalnej zgromadzonym uczestnikom zaprezentowany został montaż słowno-muzyczny, którego myślą przewodnią było ukazanie ogromu zła, jaki niesie każda wojna i znaczenia pokoju. Wraz z artystami przenieśliśmy się w klimat wojennej Warszawy, by z perspektywy tamtego czasu obserwować wydarzenia. Między poezją wysłuchaliśmy piosenek z mocnym przekazem i obejrzeliśmy kalejdoskop wojennych fotografii.
Po zakończonej uroczystości grupa uczniów z dyrektorem i nauczycielami oraz władzami Gminy złożyła wieniec i znicze przy pomniku - wagonie upamiętniającym zamordowanych przez Sowietów oficerów z ziemi grodziskiej. Tam też swoją tablicę i drzewo ma kpt. Józef Rejdych.
Nie byłoby tak pięknych obchodów Dnia Patrona, gdyby nie zaangażowanie bardzo wielu osób, którym pragniemy podziękować. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII a wraz z chórem szkolnym i instrumentalistami z kl. IV b. Nad przebiegiem i bezpieczeństwem rywalizacji sportowej czuwali nauczyciele: Tomasz Pierszalski, Joanna Jaśkowiak, Barbara Glinka-Polaczek, Anna Stachowiak i Anna Jakubowska. W pracach komisji konkursowych wzięli udział: Julia Drożdżyńska, Dorota Słowińska-Ciorga, Anna Beyga, Joanna Jaśkowiak, Małgorzata Walkowiak i Beata Pałyga. Oprawę muzyczna uroczystości przygotowały Katarzyna Buda i Dorota Słowińska – Ciorga. Dekoracje przenoszące nas w klimat lat czterdziestych wykonały Julia Drożdżyńska i Barbara Bendowska. Dziękujemy również obsłudze szkoły, przede wszystkim panu Zbigniewowi Bendowskiemu za nadzór prac technicznych oraz rodzicom uczniów klasy VII a, którzy zadbali o stroje z epoki wojennej. Bez współpracy wszystkich wymienionych osób nie sposób byłoby zorganizować tak wielowątkowe przedsięwzięcie. Nasz patron kpt. Józef Rejdych z pewnością byłby dymny z wprowadzania w życie wartości, jakimi się kierował. Nad koordynacją obchodów Dnia Patrona czuwała nauczycielka historii Joanna Jaśkowik.