Do dnia 15 września 2014 r. rodzice, prawni opiekunowie ucznia oraz pełnoletni uczniowie mogą ubiegać się o pomoc materialną o charakterze socjalnym – stypendium szkolne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2014/2015 zamieszkałych na terenie gminy Grodzisk Wlkp., dla uczniów szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz do 15 października 2014 r. wnioski składają słuchacze publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
Rodziną w rozumieniu art. 6 pkt 14 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 ze zm.) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące. Stypendium nie przysługuje: uczniom, którzy nie mieszkają na terenie gminy Grodzisk Wlkp. Miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć: 456,00 zł netto. Wnioski składa się w Zespole Ekonomiczno – Administracyjnym Szkół w Grodzisku Wlkp., ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 d (II piętro, pokój nr 6). Wzór wniosku i szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole Ekonomiczno - Administracyjnym Szkół w Grodzisku Wlkp. ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 D (II piętro, pokój nr 6) lub pod numerem telefonu (61) 44 44 900. Od dnia 20 sierpnia 2014 r. wnioski można również otrzymać w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Do wniosku składanego przez rodziców, prawnych opiekunów ucznia lub pełnoletniego ucznia należy dołączyć: Zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości dochodów. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli o treści: „Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. WSZYSTKICH UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE PROSI SIĘ O SKŁADANIE KOMPLETNYCH WNIOSKÓW STYPENDIALNYCH. Wnioskodawcy zobowiązani są przedstawić informacje o WSZYSTKICH DOCHODACH uzyskanych w miesiącu poprzedzającym termin złożenia wniosku. Do pobrania Wniosek_-_stypendium_szkolne.pdf
POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW - stypendia szkolne
Wyprawka szkolna 2014/2015
ZEAS w Grodzisku Wlkp. informuje, że zostało podpisane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2014 poz. 1024), które określa szczegółowe warunki udzielania pomocy uczniom objętym Rządowym programem pomocy uczniom w 2014 r. –„Wyprawka szkolna” zgodnie z § 9 ww. rozporządzenia wchodzi ono w życie z dniem ogłoszenia tj. 31 lipca 2014 r. W załączeniu wnioski o udzielenie dofinansowania na zakup podręczników oraz pełna informacja o programie. Załączone dokumenty można otrzymać w sekretariacie szkoły i ZEAS-u. Do pobrania:
Wyprawka_szkolna-informacje_dla_rodzicow.doc,
Raport z ewaluacji zewnętrznej
Informuję, iż zespół wizytatorów ds. ewaluacji zewnętrznej zakończył pracę nad raportem z ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w naszej szkole w miesiącu maju 2014 r. Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania szkoły w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa. W przypadku naszej szkoły były to trzy wymagania: procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się, uczniowie nabywają wiadomości i umiejetności okreslone w podstawie programowej i respektowane są normy społeczne. Spełnienie wszystkich wymagań oceniono na poziomie wysokim (B). Zapraszam do zapoznania się z pełnym raportem raport_z_ewaluacji_zewnetrznej.pdf
Ferie letnie w szkole.
Informujemy, iż w okresie od 30 czerwca do 11 lipca 2014 r. w naszej szkole zostaną zorganizowane ferie letnie dla uczniów, którzy zadeklarowali swój udział. W załączenie program półkoloni - pobierz.doc
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Dnia 27 czerwca 2014 r. po raz ostatni przed przerwą wakacyjną zabrzmiał dzwonek szkolny dla braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wlkp. Tego dnia dzieci z klas 0- V naszej szkoły otrzymały świadectwa, dyplomy, nagrody i wyróżnienie za pracę w roku szkolnym 2013/2014. Wszyscy zebrali się na dziedzińcu szkoły, gdzie uczniowie z klasy I B zabrali zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli w „Wakacyjną podróż po państwach UE” Każdy uczeń zaprezentował tradycje i zwyczaje państw unijnych, zatańczono taniec grecki – „Zorbę”, zaśpiewano kanon po francusku i niemiecku. Na koniec występu dzieci w piosence „Grodzisk moje miasto”- pochwaliły walory naszej małej ojczyzny- Grodziska Wlkp. Uroczystą akademię uświetnił też chór szkolny, śpiewając piosenkę pt. „Przepraszamy” oraz o tematyce wakacyjnej. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie wyróżnień i nagród dla uczniów z poszczególnych klas, którzy zdobyli wysoką średnią z przedmiotów za cały pracowity rok szkolny. Ogłoszono również wyniki konkursów: PGNIG, bibliotecznego, zbiórki makulatury; wręczono karty pływackie z programu edukacyjnego; rozdano karty rowerowe, tym którzy pozytywnie zaliczyli egzamin. Na koniec Pan Dyrektor życzył wszystkim uczniom udanego wypoczynku letniego, przestrzegając o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw i pobytów na koloniach, obozach. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Żegnaj szkoło !
Dnia 27 czerwca 2014r. uczniowie klasy szóstej w rytmie poloneza uroczyście pożegnali się ze szkołą. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta Pan Henryk Szymański, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół Pan Artur Kalinowski, Radny Miasta Pan Józef Gawron, rodzice absolwentów, nauczyciele emeryci, nauczyciele i uczniowie klasy piątej. Dyrektor Szkoły i Burmistrz złożyli absolwentom życzenia, podziękowali za godną postawę i reprezentowanie szkoły. Absolwentem Roku 2013/14 została Natalia Dalaszyńska, wyróżnienie otrzymali również Anna Żychlińska, Katarzyna Mendel, Edwin Rabiega, Agnieszka Glapa, Karolina Szymkowiak i Paulina Szumnarska. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne. Wręczono również nagrody za konkursy plastyczne, podziękowania za pełnione w szkole funkcje przewodniczącej SU Natalii Dalaszyńskiej i zastępcy SU Przemkowi Sternalowi oraz prace w bibliotece szkolnej Agnieszce Glapie. Podczas uroczystości 24 uczniów podsumowało siedmioletni pobyt w szkole, w którym jak stwierdzili był ich drugim domem, w którym czuli się potrzebni, ważni i doceniani. Ślubowali między innymi, że zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności jak najlepiej wykorzystywać w życiu, szanować ludzi, pomagać im w potrzebie, nieść zaszczytne miano wychowanka naszej szkoły. Przepraszali za zmartwienia i przykrości, dziękowali za trud, troskę i wiedzę nauczycielom, rodzicom i wychowawcy pani Annie Jakubowskiej symboliczną różą, wykonując wspólnie wzruszające piosenki. Prezentacja zdjęć z pobytu w szkole podczas uroczystości wzbudziła emocje i wspomnienia. Wykonanie wspólnego zdjęcia to ostatni punkt uroczystości. Życzymy naszym absolwentom słonecznych wakacji i powodzenia w życiu i w nowej szkole - gimnazjum. Zdjęcia z uroczystości Album fotograficzny.
Absolwent Roku.
Absolwenci roku szkolnego 2013/2014 spotkali się w grodziskim ratuszu z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Henrykiem Szymańskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kineckim. W uroczystości, która odbyła się w środę, 25 czerwca uczestniczyli również rodzice najzdolniejszych uczniów szkół naszej gminy, dyrektorzy placówek oraz dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Artur Kalinowski. W podziękowaniu za trud, determinację, a co za tym idzie osiągnięte wyniki uczniowie otrzymali pióro z dedykacją, a ich Rodzice list gratulacyjny oraz kwiaty. Burmisrz wraz z Przewodniczącym złożyli również podziękowania i gratulacje na ręce dyrektorów szkół. Absolwentem roku naszej szkoły została Natalia Dalaszyńska. Gratulujemy. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Sportowcy Roku.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego z najlepszymi sportowcami gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. W uroczystości uczestniczyli również Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kinecki, dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Artur Kalinowski, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Zanim nastąpił najważniejszy moment, wręczenia młodym sportowcom dyplomów, statuetek oraz nagród rzeczowych, instruktor sportu Przemysław Wawrzyniak przedstawił sprawozdanie z przebiegu rywalizacji sportowej uczniów grodziskich szkół w roku szkolnym 2013/2014 w zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzki. Tytuł Sportowca Roku Szkolnego 2013/2014 w naszej szkole uzyskali: Klaudia Suwiczak i Piotr Fraszczak. Gratulujemy. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Konkurs PGNiG "Podaj Eko dłoń naszej planecie".
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie o tematyce ekologicznej zorganizowanym przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Temat przewodni konkursu „Podaj Eko dłoń naszej planecie” miał za zadanie propagować ochronę środowiska i otaczającą nas przyrodę, a także promować ekologiczne postawy w życiu codziennym. Konkurs miał także rozwijać wyobraźnię i kreatywność uczestników oraz ich wrażliwość artystyczną. Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia I stopnia: Karolinie Szymkowiak, Natalii Dalaszyńskiej, Oliwii Szymczak, Zuzannie Drgas, Agnieszce Glapa, Martynie Kandulskiej, Patrycji Kaminicznej i Klaudii Guzek oraz wyróżnienia II stopnia: Annie Żychlińskiej, Kai Palickiej, Jagodzie Stachowskiej, Piotrowi Migdałek, Krystianowi Pośledniemu, Patrycji Borowicz i Katarzynie Mendel. Gratulujemy.
Zbieramy nakrętki- pomagamy przyrodzie i dzieciom.
Kolejny raz nasza szkoła zdała egzamin z ekologii i ochrony środowiska, jednocześnie włączyła się do wielkiej ogólnopolskiej akcji. Dlaczego zbieramy nakrętki ? Pomagamy nie tylko przyrodzie. Akcja zbiórki nakrętek prowadzona jest w naszej szkole już od kilku lat. Celem jest całoroczna zbiórka nakrętek, które przeznaczamy dla chorej, niepełnosprawnej dziewczynki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Zakrętka to jest coś, co każdy ma w domu. W ciągu dnia spotykamy się kilkukrotnie z jakąś zakrętką, są kolorowe, małe, większe. Zbierać mogą wszyscy i wszędzie. Są one odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych. Segregujemy śmieci, pomagamy przyrodzie i dzieciakom. Realizujemy dwa cele w jednej inicjatywie. Zakrętki przerabiane są na granulat, z którego następnie powstają plastykowe łopaty, doniczki, wiadra budowlane itp. Naszą podopieczną jest dziewczynka z okolic Grodziska, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. W tym roku zebraliśmy 21 worków tj. ok. 420 kg. W skupie za tonę nakrętek można dostać 700 – 1600 zł. By uzbierać na wózek, trzeba więc nawet 10 – 12 ton plastiku, czyli ok. 4,5 mln sztuk nakrętek.Gdyby co piąty Polak oddawał jedną zakrętkę dziennie, bylibyśmy w stanie zakupić około 750 wózków inwalidzkich w ciągu roku. Aby zbieranie nakrętek było opłacalne, trzeba to robić na olbrzymią skalę. Zachęcamy wszystkich do segregowania śmieci i zbiórki plastikowych nakrętek. W imieniu rodziców chorej dziewczynki dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
Happening Ekologiczny
W piątek, 13 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim na ulicy Szerokiej odbył się Happening Ekologiczny. Zbiórka baterii, prezentacja stoisk związanych z ochroną przyrody, środowiska, recyklingiem, promocja zdrowia, prezentacje artystyczne dzieci, gry, konkursy, zabawy oraz po raz pierwszy – zielona kawiarenka – to atrakcje tegorocznego happeningu. Podczas, gdy dzieci biorące udział w Gminnym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej „Na zieloną nutkę” prezentowały swoje umiejętności wokalne, na przygotowanych stoiskach można było zasięgnąć informacji, dzieci natomiast mogły wziąć udział w zabawach i konkursach, otrzymując w zamian drobne upominki. Uczniowie naszej szkoły w teście wiedzy o ekologii, przygotowanym przez Nadleśnictwo Grodzisk Wlkp., zajęli następujące miejsca: Daria Antosz I miejsce, Paweł Nowak – II miejsce i Kacper Stachowiak IV miejsce. Dodatkowe zabawy dla dzieci obecnych na Happeningu przygotowali artyści „Dobrego teatru”. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również zielona kawiarenka, gdzie można było przysiąść i za jeden uśmiech wypić kawę lub herbatę, zjeść ciasto. Jak co roku, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy długa kolejka ustawiała się do stoiska zbiórki zużytych baterii, gdzie z 1 kg baterii można było otrzymać kwiat pelargonii. W tym roku zebrano 743 kg tego niebezpiecznego odpadu.
Wycieczka : Wieliczka – Kraków- Ojców
W dniach od 11 - 13 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej, podczas której zwiedzali kopalnię soli w Wieliczce, gdzie podziwiali piękne komory w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi, niesamowite podziemne jeziora, unikalne rzeźby solne, zapoznali się z pracą górników oraz wysłuchali niesamowitych legend. Drugi dzień spędzili w dawnej stolicy Krakowie – gdzie podziwiali Pomnik Grunwaldzki, mury obronne i Barbakan, Stary Rynek, Sukiennice, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, uniwersytet, Planty, Pałac Biskupi, Wzgórze Wawelskie – katedrę na Wawelu, krypty, dotykali na szczęście serce dzwonu Zygmunta oraz poznawali dzieła polskich malarzy w muzeum w Sukiennicach. Kolejny dzień to spacer w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie mogli zobaczyć formy krasowe: Grotę Łokietka, Maczugę Herkulesa, Igłę Deotymy, Bramę Krakowską i dziedziniec zamku w Pieskowej Skale. Zakwaterowanie, posiłki i odpoczynek znajdował się w Czernej koło Krzeszowic, w malowniczo położonym gospodarstwie agroturystycznym. Całej wyprawie towarzyszyła przepiękna słoneczna pogoda, dobry humor i wspaniała atmosfera. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń i emocji, pozwoliła poznać niezwykłe miejsca, poszerzyć swoją wiedzę, zdobyć kolejne doświadczenie i przeżyć niezwykłą przygodę. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Lekkoatletyce.
7 czerwca 2014 r. w Grodziskim Zespole Otwartych Boisk rozegrano zawody lekkoatletyczne o drużynowe mistrzostwo gminy szkół podstawowych. Druzyny szkolne składały sie z 10 dziewcząt i 10 chłopców, osobno rywalizujacych w swoich kategoriach. Na końcowy rezultat składały sie wyniki rywalizacji w pchnięciu kulą, biegu na 100 i 200 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż, biegu na 800m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy) oraz sztafety (300+200+100+50 metrów). Punkty (5, 3, 2, 1) zdobyte za zajęte przez uczniów miejsca składały się na rezultay drużyny. W obu kategoriach - dziewcząt (29 punktów) i chłopców (23 punkty) zwyciężyły reprezentacje naszej szkoły. Gratulujemy sukcesu sportowego i wielkiego zaangażowania. W kategori dziewcząt startowały:bieg na 100m - Wiktoria Mańkowska (III miejsce), bieg na 200 m - Marta Grzelewska (I miejsce), bieg na 800 m - Martyna Kandulska (I miejsce), skok wzwyż - Paulina Szumnarska (I miejsce), skok w dal - Natalia Dalaszyńska (I miejsce), pchnięciu kulą - Klaudia Suwiczak (II miejsce), sztafeta - Martyna Kandulska + Patrycja Kaminiczna + Agnieszka Gamrot + Natalia Dalaszyńska (I miejsce). W kategorii chłopców startowali: bieg na 100 m - Dariusz Bendowski (IV miejsce), bieg na 200 m - Mateusz Kropiński (II miejsce), bieg na 1000 m - Piotr Fraszczak (I miejsce), pchnięciu kulą - Krystian Kubicki (I miejsce), skok wzwyż - Filip Wróbel (II miejsce), skok w dal - Michał Pięta (IV miejsce), sztafeta - Piotr Fraszczak + Bartosz Nowak + Krystian Pośledni + Krystian Kubicki (I miejsce). Wszystkie startujące zespoły otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze w swoich kategoriach - puchary.
Dbamy o środowisko „ Zbierając makulaturę - chronimy lasy”
Zbiórka makulatury ma na celu uświadomienie dzieciom i dorosłym, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko i każdy jest odpowiedzialny za jego stan obecny i przyszły. Coroczna organizowana w naszej szkole zbiórka ma na celu propagowanie postaw ekologicznych, dbałość o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu. W zbiórkę makulatury w naszej szkole zaangażowani byli zarówno uczniowie jak również ich rodzice, którzy segregowali, zbierali oraz dostarczyli ją do szkoły. Zebraliśmy ok. 2510 kilogramów makulatury od uczniów, rodziców, nauczycieli oraz samej szkoły, która prowadzi również selektywną zbiórkę odpadów . Najwięcej makulatury zebrali: Kaja Palicka - 229 kg, Szady Matylda- 210 kg, Szady Weronika – 166 kg, Konieczek Kacper – 100 kg, Nikodem Matuszewski -100 kg, Stachowiak Patrycja 89 kg, Drgas Zuzanna - 75 kg, Stachowiak Tomasz - 57, Walkowiak Antoni 48 kg, Maćkowiak Jakub 46 kg, Walkowiak Bartosz - 45 kg. Najwięcej zebrała klasa IV- 729 kg, następnie klasa III- 313 kg i V klasa – 267 kg .Osoby, które przyniosły najwięcej otrzymają nagrodę. Makulaturę oddaliśmy do skupu, a pieniądze przeznaczymy na zakup lektur i książek do biblioteki szkolnej. Za udział w akcji serdecznie wszystkim dziękujemy i zachęcamy do zbierania makulatury.
Wizyta w Porażynie.
Dnia 5.06.2014 r. uczniowie klasy czwartej i pierwszej udali się do Porażyna na lekcje w terenie do lasu w Porażynie, gdzie poszerzali i wzbogacali swoją wiedzę o ekosystemie leśnym. Ścieżka dydaktyczna nazywana również ścieżką przyrodniczą to doskonałe pole do praktycznego nauczania przyrody w bezpośrednim kontakcie z środowiskiem leśnym. Naszym przewodnikiem po Ośrodku był leśnik pan Tomasz Kałek. Na trasie ścieżki dydaktycznej na rozmieszczonych tablicach dzieci zapoznawali się z występującymi tam drzewami i krzewami, ptakami i zwierzętami leśnymi oraz grzybami. Podczas zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać różne gatunki drzew, rośliny poszczególnych pięter lasu, zapoznawali się z oznakowaniem dróg w lesie, czytali tablice informacyjne, mogli również zobaczyć domek Baby Jagi oraz kapliczkę. Podczas pobytu musieli wykonać kartę pracy - Las, po czy bawili się i odpoczywali na placu zabaw dla dzieci łącząc wiedzę z odpoczynkiem i zabawą. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Dzień Dziecka
Tegoroczne święto wszystkich naszych uczniów przygotowaliśmy w Wiejskim Centrum Kultury i Sportu w Zdroju. Ten wyjątkowy dzień nasza szkoła obchodziła na sportowo i na wesoło. Maluchy udały się autobusami, a starsi uczniowie dotarli tam pod opieką nauczycieli i rodziców rowerami. Na początku pan dyrektor i nauczyciele złożyli życzenia wszystkim dzieciom, po czym gromko odśpiewali Sto lat. Chętni uczniowie zaprezentowali się w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Szkolny’’ Talent Show ” prezentując przygotowane przez siebie tańce, piosenki oraz niezwykłe umiejętności . Zwycięzcą został Damian Tomiak z klasy VI, II miejsce zajęła Patrycja Dalaszyńska, III zaś Klaudia Mańczak. Starsi uczniowie grali w piłkę nożną i siatkową, bawili się na terenie ośrodka, maluchy zaś bawiła profesjonalna firma animatorów angażując najmłodszych w różnych konkurencjach i zabawach. Wspólnie z nauczycielami odgrywali różne wesołe scenki i tańczyli i bawili się. Wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe baloniki. Rodzice przygotowali smaczne smażone kiełbaski , które ufundowało Koło Łowieckie "Dąbrowa". Było głośno, śmiesznie i wesoło. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Zasiłek szkolny dla uczniów.
ZEAS w Grodzisku Wlkp. informuje, że w roku szkolnym 2013/2014 istnieje możliwość uzyskania pomocy materialnej w formie jednorazowego zasiłku szkolnego dla uczniów, którzy znajdują się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu wystąpienia zdarzenia losowego. Zdarzenie to musi mieć miejsce do 2 miesięcy od daty złożenia wniosku o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym , gdyż o zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego. Pomoc przyznawana jest w formie jednorazowego świadczenia. Wnioskodawcą może być rodzic ucznia, a także dyrektor szkoły. W załączeniu Wniosek_zasilek.doc
Archiwum Aktualności