W dniu 28 czerwca 2013 r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 dla klas 0 - V. W obecności rodziców uczniów dyrektor szkoły podsumował miniony rok szkolny, dziękując uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłki zmierzające do uzyskania przez uczniów jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu. Grupa uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki otrzymała dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców szkoły. Następnie wręczono dyplomy z podziękowaniami dla uczniów pracujących w szkolnych chórze w ramach programu Śpiewająca Polska", dyplomy dla uczniów klasy III, którzy ukończyli kurs w ramach programu „Mam 10 lat i umiem pływać” oraz karty pływackie. Po wręczeniu nagród i pamiątkowych zdjęciach, uczniowie szkoły zaprezentowali część artystyczną. Po czym rozeszli się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa. Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom udanych, pogodnych wakacji. Zdjęcia z uroczystości dostępne w zakładce album fotograficzny.
Absolwent roku 2012/2013
W czwartek 27 czerwca Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego gościł absolwentów roku szkolnego 2012/2013 oraz ich rodziców i dyrektorów szkół. Uczniowie otrzymali pamiątkowe pióro z dedykacją, a Rodzice list gratulacyjny. W uroczystym spotkaniu w miejskim ratuszu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Honorata Kozłowska, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Alina Kachlicka oraz Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Artur Kalinowski. W naszej szkole tytuł absolwenta roku zdobył Kacper Fórmaniak. Kacprowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy. Zdjęcia z uroczystości w zakładce Album fotograficzny.
Czwarta klasa jeździ bezpiecznie
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV, którzy w tym roku szkolnym zdali egzamin na kartę rowerową otrzymali kaski rowerowe, ufundowane przez firmę De Heus Polska. Podczas uroczystego przekazania kart rowerowych oraz kasków, do ich używania podczas każdej wycieczki rowerowej zachęcał uczniów Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, Z-ca Burmistrza Honorata Kozłowska oraz st. sierż. Kamil Sikorski Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W spotkaniach uczestniczyli również Andrzej Ruszkowski dyrektor De Heus Polska w Grodzisku Wielkopolskim oraz Marek Kinecki Przewodniczący Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim. Spotkanie z uczniami było też okazją do oficjalnego otwarcia wiaty rowerowej, która w tym roku stanęła przy naszej szkole. Apelujemy w tym miejscu również do rodziców, by wsparli nasze działania i pomogli w dopilnowaniu dzieci, by zakładanie elementów odblaskowych i ochronnych, stało się dobrym nawykiem. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Najlepsi sportowcy roku.
W dniu 25 czerwca 2015 r. w grodziskim Ratuszu odbyło się coroczne spotkanie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego z najlepszymi uczniami szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczących w roku szkolnym 2012/2013 w zawodach gminnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Artur Kalinowski oraz dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów szczebla gminnego. W okresie od października do czerwca 2013 r. odbyło się 21 zawodów rangi Mistrzostw Gminy, w których udział wzięło blisko 1400 uczniów i uczennic 7 szkół. Podczas spotkania, Burmistrz Henryk Szymański uhonorował wybranych w szkołach najlepszych sportowców wręczając im dyplom, upominek i pamiątkową statuetkę. Tytuł Sportowca Roku 2012/2013 uzyskali z naszej szkoły Karolina Migdałek i Michał Janus, uczniowie klasy VI. Gratulujemy. Zdjęcia w zakladce Album fotograficzny.
Konkurs udzialania I pomocy "Ratujemy i uczymy sie ratować".
W czwartek 17 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się VI Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy – „Ratujemy i uczymy się ratować”. Do Konkursu przystąpiło 6 szkół podstawowych z gminy Grodzisk Wielkopolski. Każdą placówkę reprezentowała 3 osobowa drużyna. Dzieci miały wykazać się wiedzą merytoryczną i praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce i otrzymała okazjonalny medal. Zwycięska drużyna rywalizowała w składzie: Martyna Kandulska, Kaja Palicka i Piotr Migdałek. Gratulujemy. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Drużynowe Mistrzostwa Gminy Grodzisk Wielkopolski Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce
W sobotę, 15 czerwca 2013 r. na terenie Zespołu Otwartych Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych w Grodzisku Wielkopolskim rozegrano zawody lekkoatletyczne o drużynowe mistrzostwo gminy szkół podstawowych. Na końcowy rezultat składały się wyniki rywalizacji w pchnięciu kulą, biegu na 100 i 200 metrów, skoku w dal, skoku wzwyż, biegu na 600m (dziewczęta) lub 800m (chłopcy) oraz sztafety (300+200+100+50metrów). Punkty zdobyte za zajęte przez uczniów miejsca składały się na rezultat drużyny. Najlepszy wynik z naszej szkoły osiągnęli Piotr Fraszczak w pchnięciu kulą i Michał Janus w skoku w dal. W swoich dyscyplinach byli bezkonkurencyjni. W końcowej klasyfikacji dziewcząt i chłopców zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy.
Uwaga Rodzice/Opiekunowie
W dniu 26.06.2013 r. o godz. 16.30 odbędzie sie spotkanie z rodzicami podsumowujące rok szkolny 2012/2013. We czwartek 27.06.2013 r. o godzinie 10.00 odprawiona zostanie masza św. kończaca rok szkolny. W piątek 28.06.2013 r. uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 0 - V odbędzie się o godzinie 9.00 na dziedzińcu szkoły, a pożegnanie uczniów klay VI nastąpi podczas uroczystej akademii o godzinie 15.00. Zapraszamy.
Uwaga Rodzice/Opiekunowie
W zakładce Wycieczka do Warszawy zostało zamieszczone rozliczenie finansowe wycieczki. Prosimy o zapoznanie się.
Uwaga Rodzice/Opiekunowie
Informujemy, iż w dniu 18 czerwca (wtorek) o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci, które we wrzesniu 2013 roku rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych i klasach I. Zapraszamy.
W autokarze wiele się działo
Podczas zwiedzania Warszawy
Wycieczka do Warszawy
W dniach od 12.06 do 14.06.2013r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zespołu fontann, a następnie odbyliśmy spacer po Krakowskim Przedmieściu, podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta dalej wizyta na Starym Mieście i pomnik Syrenki. Kolejnym punktem zwiedzania był Barbakan i pomnik Małego Powstańca. Pani przewodnik oprowadzając nas po najciekawszych miejscach, zapoznawała nas z ich historią wzbogacając opowieści anegdotami i legendami. Mogliśmy się przekonać, że Warszawa to niezwykłe miasto nie tylko ze względu na burzliwe losy, lecz także ze względu na wyjątkowe piękno wielu miejsc. Wizytą w Królestwie eksperymentów i raju dla ciekawych świata czyli w Centrum Nauki Kopernik rozpoczęliśmy drugi dzień pobytu w stolicy. Wszyscy tam się dobrze bawiliśmy, odkrywaliśmy tajemnice natury oraz samodzielnie przeprowadzaliśmy doświadczenia i eksperymenty. Łazienki Królewskie to kolejna atrakcja naszej wycieczki. Ta dawna rezydencja ostatniego króla jest jednym z najciekawszych zespołów pałacowo-parkowych w Europie. Najbardziej spodobał się nam Pałac na Wyspie. Jednak największe wrażenie wywarł na nas Pałac w Wilanowie, perła polskiego baroku, wzniesiona dla króla Jana III Sobieskiego. Dzień trzeci rozpoczęliśmy od wizyty - przez większość uczniów najbardziej wyczekiwaną – na Stadionie Narodowym. Robi wrażenie, i to jakie, jest potężny, super nowoczesny. Szkoda tylko, że nie było zielonej murawy. Pełni wrażeń stadionowych wjechaliśmy windą na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki - najwyższy budynek w Polsce - ma 237 m do szczytu iglicy, gdzie podziwialiśmy panoramę Warszawy. Odbyliśmy również podróż warszawskim metrem. Nasz pobyt w stolicy zakończyliśmy na Powązkach, miejscu pochówku wielu wybitnych polaków. Poprzez udział w tej wycieczce uczniowie, jak sami stwierdzili wzbogacili swoją wiedzę i doświadczenie, zwiedzili ciekawe miejsca, przeżyli wiele ciekawych chwil, nauczyli się nowych piosenek i przeżyli kolejną wielką przygodę. Zdjęcia w zakladce Album fotograficzny.
Ścieżka edukacyjno-ekologiczna '' Pod chmurką''.
Uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody po raz kolejny poznawali tajemnice najbliższego środowiska na ścieżce Edukacyjno-ekologicznej '' Pod chmurką''. Ścieżka ta stanowi bazę do prowadzenia edukacji oraz stanowi żródło wiedzy o lokalnej przyrodzie i środowisku. Teren stanowi naturalne centrum edukacji ekologicznej, gdzie uczniowie zdobywają wiedzę poprzez bezpośrednie obcowanie z przyrodą, korzystają z jej walorów, zwiększają świadomość ekologiczną , uczą się jak dbaćo środowisko naturalne i doceniać jego zalety oraz zachować naturalne środowisko- łąki. Na trasie uczniowie zapoznawali się z wiadomościami, ciekawostkami i ilustracjami umieszczonymi na tablicach edukacyjnych, które rozmieszczone są wzdłóż ścieżki. Trasa ścieżki prowadzi również do oddanej niedawno do użytku wiatraka kożlarza przeniesionego z miejscwości Dąbcze pod Lesznem. Młyn wyposażony jest w kompletny mechanizm, przypomina mieszkańcom oraz turystom o skrzydlatych olbrzymach, które mieliły mąkę i niegdyś były nieodłącznym elementem grodziskiego krajobrazu - jest ''żywą lekcją historii''. Uczniowie ucząc się doskonale się bawili oraz odpoczywali.
"Stęszewska Triola".
Dnia 9 czerwca o godz.15:00 w Zielonym Zakątku w Stęszewie, odbył się III Festiwal piosenki ,,Stęszewska Triola", w którym wzięło udział 52 uczestników. Przewidziano 3 grupy wiekowe: klasy I- III, klasy IV- VI, gimnazjum. Z naszej szkoły do konkursu zgłoszone były: Natalia Dalaszyńska kl.V , Paulina Szumnarska kl. V, Wiktoria Szumnarska kl.VI, Karolina Mogdałek z kl.VI , Patrycja Kaminiczna kl.V Każda z tych solistek prezentowała jeden utwór.W grupie wiekowej IV- VI na III miejsce zakwalifikowała się Karolina Migdałek natomiast Patrycja Kaminiczna otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych.
Dnia 3 czerwca 2013 r. w grupach rocznego przygotowania przedszkolnego odbył się Dzień Dziecka. Z powodu niesprzyjającej aury zaplanowane atrakcje odbyły się w salach. Malowano barwne wzory na twarzach dzieci, dmuchano balony i wykonywano balonowe zwierzaczki. Dzieci świetnie bawiły się na “Dyskotece Malucha”, a później współzawodniczyły w konkursach. Rada Rodziców ufundowała drożdżówkę i soczek. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni Pana Piotra Gwoździa dzieci częstowano pączkami i bułeczkami jogurtowymi. Słodycze w postaci lizaków i cukierków ufundowała Pani Krystyna Kurek – właścicielka sklepu Ogólnospożywczego z Grodziska Wlkp. Materiały papiernicze, farby do twarzy, naklejki i gadżety uświetniły uroczystość dzięki uprzejmości Pana Dariusza Krawczyka – właściciela P.H.U. „FORMAT” z Grodziska Wlkp. Dziękujemy również rodzicom za ufundowanie niespodzianki, jaką były kolorowanki, kredki, balony. Warto dodać, że dzieci bawiły się wyśmienicie i tego dnia uśmiech nie opuszczał ich twarzy. Jesteśmy ogromnie wdzięczne, iż na naszą prośbę odpowiedzieli wspaniali darczyńcy. Serdecznie dziękujemy.
Ferie letnie w szkole.
Informujemy, iż w dniach 1 - 12 lipca 2013 r. wzorem lat ubiegłych w szkole zorganizowane bedą zajęcie rekreacyjno - sportowe. Zajecia odbywać sie będą w godzinach 9.00-13.00. Dla dzieci dożywianych przez OPS w Grodzisku Wlkp., które będą brały udział w zajęciach będą wydawane obiady, pozostałe dzieci mogą skorzystać z obiadów odpłatnie. ZEAS w Grodzisku Wlkp. w ramach swojego planu finansowego na 2013 r. nie przewiduje realizacji dowozów do szkół w czasie wakacji letnich. Dzieci, które zechcą skorzystać z tej formy wypoczynku prosimy o złoszenie się u swego wychowawcy i pobraniu karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Zapraszamy.
Spotkanie z rodzicami.
W dniu 4 czerwca 2013 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami, na którym zostaną omówione osiągnięcia uczniów oraz propozycje ocen rocznych z edukacji i przedmiotów nauczania oraz zachowania. Zapraszamy.
Uwaga Rodzice/Opiekunowie
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 10 Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 z dnia 11.09.2012 r. w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych w roku szkolnym 2012- 2013, informuję, iż w dniu 31 maja 2013 r. w szkole będzie pełniony dyżur przez nauczycieli. Uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć opiekuńczych w godzinach od 8.00 - 12.00
Ścieżka ekologiczna w Porażynie
Realizując edukacje przyrodniczą uczniowie klasy czwartej z nauczycielem przyrody udali się do Porażyna, gdzie poznawali, rozwijali i wzbogacali swoją wiedzę o ekosystemie leśnym. Ścieżka dydaktyczna nazywana również ścieżką przyrodniczą to doskonałe pole do praktycznego nauczania przyrody w bezpośrednim kontakcie z środowiskiem leśnym. Naszym przewodnikiem po Ośrodku był leśnik pan Tomasz Kałek, który zapoznał nas z historią pałacu w Porażynie byłą własnością gen. Kazimierza Sosnkowskiego.Ośrodek stwarza bazę zajęć terenowych umiejscowionych w porażyńskim parku, w którym domimują buki, dęby i graby/31 dzrew uznanych za pomniki przyrody/, W obrazowy sposób przedstawia walory przyrodniczne parku oraz podstawowe zagadnienia dotyczące prowadzenia gospodarki leśnej. Na trasie ścieżki dydaktycznej rozmieszczono wiele tablic z opisami występujących tam drzew i krzewów, ptaków i innych zwierząt oraz gatunków grzybów. Podczas zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki drzew , rośliny poszczególnych pięter lasu, określali kierunki świata, zapoznawali się z oznakowaniem dróg w lesie, czytali tablice informacyjne. Uczniowie mogli również zobaczyć domek Babajagi oraz kapliczkę. Na terenie Ośrodka znajduje się również plac zabaw dla dzieci oraz miesce na odpoczynek- dwie duże polany na tyłach pałacu, na których można odpocząć i podziwiać piękno przyrody. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Gminny Konkurs Matematyczny - "Jeden z Pięciu"
W piątek 17 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Jeden z pięciu” o tytuł „Mistrza Matematyki”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich podstawówek z gminy Grodzisk. Po wylosowaniu miejsc i wysłuchaniu zasad rywalizacji, uczniowie przystąpili do pierwszego etapu konkursu. Uczestnicy mieli do rozwiązania test, składający się z 15 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Pięciu z najwyższymi wynikami, przechodziło do drugiego etapu. Wśród tej piątki znalazła się trójka naszych uczniów: Wiktoria Keller, Karolina Migdałek i Kacper Fórmaniak. Tu uczestnicy nie rozwiązywali testu, tylko ustnie udzielali odpowiedzi na losowe pytania. Dwie błędne odpowiedzi eliminowały z dalszej gry. Zabawa trwała tak długo, aż został tylko jeden. Tytuł „Mistrza Matematyki” w tym roku zdobył Konstanty Marek Kinecki, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcy i wszystkim życzymy dalszych sukcesów w nauce. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Archiwum Aktualności