Informuję, iż w dniu 19 marca 2013 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami poświęcone omówieniu postępów w nauce i zachowaniu uczniów. Serdecznie zapraszamy.
Spotkanie z rodzicami.
Rekolekcje Wielkopostne w szkole.
Informuję, iż w dniach 13 - 15 marca 2013 r. w szkole zorganizowane zostaną Rekolekcje Wielkopostne. W dniu 13 i 14 marca zajęcia będą odbywać się w szkole w godzinach 8.00 - 11.00, natomiast w piątek 15 marca dla klas 0 - 2 zajęcia w szkole do godziny 10.00, dla klas III - VI spowiedź św. od 9.00 w Klasztorze. O godzinie 10.00 odbędzie się msza św. dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli w Klasztorze. Zapraszamy.
Szkolny Konkurs Recytatorski
W poniedziałek 04.03.2013 r. w szkole odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima. Do rywalizacji przystąpiło 52 uczniów szkoły. Uczniowie konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowiły klasy I - III, a drugą IV – VI. Uczestnik mógł zaprezentować 1 wybrany przez siebie utwór o tematyce zgodnej z hasłem konkursu. Prezentowane utwory oceniane były przez jury wg następujących kryteriów: stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne deklamowanie, zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu, ogólne wrażenie artystyczne. Jury stanowili nauczyciele: Grażyna Marciniak, Jadwiga Hoffman, Joanna Dalaszyńska, Beata Pałyga. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Martyna Maik, II miejsce Martyna Kandulska i III miejsce Jakub Sobczyk. Natomiast wśród uczniów starszych I miejsce zajęła Natalia Dalaszyńska, II miejsce Oliwia Szymczak i III miejsce Karina Szymczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowi, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca nagrody książkowe. Gratulujemy. Zdjęcia z konkursu w zakładce Album fotograficzny.
Uwaga Rodzice dzieci rocznika 2007.
W dniu 26.02.2013 r. o godzinie 17.00 zapraszamy do szkoły na spotkanie rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych urodzonych w roku 2007. Celem spotkania będzie omówieni gotowości szkolnej dzieci, które jako sześciolatki mogą już w roku szkolnym 2013/2014 zostać uczniami klasy I szkoły podstawowej. W zebraniu wezmą udział: dyrektor ZEAS, dyrektor szkoły, nauczyciele, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Wlkp. Zapraszamy.
Akcja zbiórki pluszowych zabawek.
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Paznaniu organizuje akcję humanitarną "Wielkopolska - dzieciom afgańskim", mającą na celu pomoc dzieciom afgańskim poszkodowanym w czasie wojny. Nasza szkoła przyłączyła sie do tej akcji. Do dnia 26 lutego 2013 r. dzieci mogą przynieść do szkoły pluszaka z dołączonym liścikiem z pozdrowieniami.
Zbiórka tekstyliów - informacja.
Informuje, iż w dniu 19.02.2013 r. nasza szkoła zorganizowała przy współudziale fundacji „DZIECI DLA ZIEMI” zbiórkę odzieży używanej, dzieki której mogliśmy przyczynić się do znacznego ograniczenia ich składowania na wysypiskach. Uczniowie zebrali 395,2 kg tekstyliów. Dziekujemy wszystkim, którzy zaangazowali sie w naszą akcję.
Propozycja wycieczki do Warszawy
Termin: 12 – 14 czerwca 2013 r.
Koszt wycieczki: 310 zł + bilety wstępu (Centrum Kopernika i inne ok. 25 zł.).
Liczba uczestników – 44 osoby.
Proponowany program:
1 dzień
Wyjazd godz. 6.00 z Grodziska, przyjazd do Warszawy, Zamek Królewski z zewnątrz, kolumna Zygmunta, Stare Miasto, pomnik Syrenki, obiadokolacja, zakwaterowanie.
2 dzień
Śniadanie, Centrum Nauki Kopernik jedyna taka nowoczesna placówka, gdzie można poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. 450 eksponatów zgromadzonych zostało w 6 galeriach tematycznych, Można je dotykać, wąchać, smakować i przeprowadzać własne eksperymenty. Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki (na życzenie wjazd na punkt widokowy) lub tarasy widokowe na gmachu biblioteki uniwersyteckiej, Cmentarza Zasłużonych na Powązkach, obiadokolacja.
3 dzień
Śniadanie, park Łazienkowski z pomnikiem Chopina i Pałac , spacer Krakowskim Przedmieściem, powrót ok. 22.00.
Zakwaterowanie: Usługi Turystyczne – Agroturystyczne Dariusz Uszyński, ul. Leśnia 22, 05-119 Józefów k/Warszawy – pokoje 4-8 osobowe.
Ponadto cena wycieczki obejmuje: dodatkowe ubezpieczenie, transport autokarowy, wyżywienie, pilot, przewodnik.
Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie.
Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasza szkoła organizuje przy współudziale fundacji „DZIECI DLA ZIEMI” zbiórkę odzieży używanej w celu pozyskania dodatkowych funduszy dla naszej szkoły. Dodatkowe fundusze uzyskane z odzysku surowców wtórnych służą wszystkim uczniom naszej szkoły, jednak wysiłek który w to wkładamy w największym stopniu wpłynie na edukację naszych milusińskich – naukę o zachowaniach społecznie niezbędnych – ekologię i szeroko rozumianą ochronę środowiska naturalnego. Według ostatnich raportów produkujemy rocznie w Polsce ok. 240 tys. ton śmieci tekstylnych. Dzięki akcjom takim jak ta, sortowaniu i ponownemu wprowadzaniu w obieg niepotrzebnych tekstyliów , możemy przyczynić się do znacznego ograniczenia ich składowania na wysypiskach. Szacunkowo jest to 120 mln ton. !!!! Jeśli zaangażujecie się Państwo w naszą akcję macie wspaniałą okazję do „przewietrzenia waszych szaf” przesortowania i przekazania na rzecz „DZIECI DLA ZIEMI” niepotrzebnej odzieży, butów, pasków zasłon i innych materiałów tekstylnych. Jeśli przekazany worek okaże się zbyt małych z chęcią przyjmiemy dodatkowe. Prosimy nie zapomnieć powiadomić o akcji Dziadków , Rodzinę oraz sąsiadów. Prosimy o dostarczenie zebranych surowców w dniu: 19.02.2013 r. do godziny 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej wyjątkowej zbiórce.
Przekaż 1% podatku dla Naszej szkoły.
Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, do którego należy Nasza szkoła zajmuje się wspieraniem rozwoju edukacji i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Pomaga szkołom i organizacjom pozarządowym od wielu lat. Sześć lat temu, z chwilą wejścia w życie ustawy o wolontariacie i pożytku publicznym, zrodziła się idea wsparcia szkół i organizacji edukacyjnych mechanizmem przekazywania "1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego" . Nasza akcja umożliwia lokalnym społecznościom wspieranie małych i średnich organizacji pozarządowych, które nie są w stanie przekształcić się w OPP, a wykonują bardzo cenne i potrzebne działania każdego dnia. Poniżej podajemy dane jakie należy wpisać do formularza PIT. Dziękujemy.
Pobierz bezpłatny program PIT Format 2012!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl
Graliśmy z WOŚP po raz XXI
Dzień Dabci i Dziadka na dużej scenie.
Dnia 4 lutego 2013 r. w godzinach popołudniowych w Centrum Kultury „RONDO” odbyła się niecodzienna uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej Nr 4 przygotowane przez Panią Anetę i Izę przedstawiły baśń pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Maluchy, by wyrazić szacunek, miłość i wdzięczność swym babciom i dziadkom wręczyły upominek z życzeniami, a na koniec wykonały piosenki ze słowami specjalnie na tą okazję napisane przez nauczycielki. Następnie wspólnie skosztowano słodki poczęstunek i kawę. Z reakcji zacnych gości odczytano zadowolenie, podziw i dumę z małych aktorów. Dziękujemy wszystkim rodzicom, wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego z Opalenicy, oprawie muzyczno- technicznej p. Andrzejowi Chróstowi i p. Rafałowi Adamczewskiemu za pomoc w zorganizowaniu uroczystości. Osobne podziękowania kierujemy do Dyrektora CK „RONDO” za udostępnienie sali. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Balik karnawałowy
05 lutego 2013 r. w Centrum Kultury „Rondo” odbył się balik karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z klas „0” oraz I, II i III. Tłumny korowód różnobarwnych bajkowych postaci doskonale bawił się przy muzyce z najnowszych list przebojów dla dzieci. Zabawę prowadziła agencja artystyczna ART AND MUSIC z Poznania, która znakomicie zachęcała dzieci do tańca, śpiewu oraz udziału w licznych konkursach. Zapełniony przez cały czas parkiet świadczył o tym, że zabawa była wyśmienita. Dzieci wraz z prowadzącymi i wychowawcami klas przenosiły się w trakcie balu do różnych zamkowych komnat, musiały uwolnić zamkniętą w wieży księżniczkę i odczarować zaklętego w smoka królewicza. Jednak, aby tego dokonać czekało ich wiele niespodzianek, podczas których trzeba było wykonać rozmaite zadania, nauczyć się magicznych zaklęć i tworzyć zabawne układy taneczne. Odbył się też konkurs na najbardziej pomysłowy strój oraz króla i królową balu. Jak co roku nie zabrakło kreatywności ze strony rodziców, którzy pomogli dzieciom przygotować karnawałowe kreacje. Stroje były przeróżne i bardzo kolorowe. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki, wróżki, czarownice, cyganki, motylki, biedronki . Chłopcy natomiast wybrali przede wszystkim stroje Zorro, Supermana, Spidermana, Michela Jacksona, pirata , policjanta i wiele innych. W trakcie balu dzieci otrzymały także słodki poczęstunek. To był bardzo zaczarowany i wesoły bal. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły, by tu dać upust swej fantazji w plastycznej ekspresji na temat balu. Zdjęcia z balu w zakładce Album fotograficzny
Mistrzostwa Powiatu grodziskiego w warcabach.
W sobotę 02 lutego 2013 r. w Grodziskiej Hali Sportowej odbyły sie Indywidualne Mistrzostwa Powiatu grodziskiego w warcabach. Naszą szkołę reprezentowała trójak uczniów: tj. Paulina Borowska z klasy VI, Mikołaj Stachowiak z klasy VI i Krystian Pośledni z klasy IV. Krystian okazał się bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie pojednyki zwyciężąjąc jednocześnie w turnieju w kategorii chłopców. Krystian będzie reprezentował powiat grodziski w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego. Gratulujemy.
Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2012/2013
W dniu 1 lutego 2013 r. odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2012/2013. Dyrektor szkoły omówił osiągnięcia edukacyjne uczniów, udział w konkursach, przeglądach, zawodach sportowych. Wychowawcy poszczególnych klas wyróżnili uczniów, którzy zdobyli wzorowe i bardzo dobre zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Są to następujący uczniowie: w klasie I – Julia Drzewiecka, Karolina Golczak, Piotr Kadziński, Dominika Walkowiak, w klasie II – Anna Szymankiewicz, Matylda Szady, Eryk Stachowiak, Paweł Nowak, Monika Glapa, Martyna Maik, Martyna Dominiak, Piotr Bendowski, Kacper Gabryelski, w klasie III – Kaja Palicka, Martyna Kandulska, Marta Jasiak, Weronika Szady, Piotr Migdałek, Amelia Koszuta, Weronika Brychcy, Zuzanna Drgas, w klasie IV – Julia Rejman, Patrycja Kaminiczna, Krystian Pośledni, Bartosz Nowak, w klasie V – Natalia Dalaszyńska, Anna Żychlińska, Edwin Rabiega, Katarzyna Mendel, Marta Grzelewska, Beata Nowak, Karolina Szymkowiak i w klasie VI – Karolina Migdałek i Kacper Fórmaniak. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w II półroczu. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
"Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie poznawanie''
W piątek 1.02.2013r. czterech laureatów konkursu przyrodniczego ogłoszonego przez Wielkopolski Park Krajobrazowy na wiersz o zwierzętach pt. '' Przyrodnicze rymowanie otaczającego świata poznawanie poznawanie'' tj. Aleksandra Stachowiak z kl. VI, Michał Janus z kl.VI, Edwin Rabiega kl. V oraz Dominik Stachowiak z kl.IV uczestniczlo w uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, podczas której odebrali z rąk zastępcy dyrektora Parku Krajobrazowego i Pani Wicekurator Oświaty w Poznaniu oraz Wojewódzkiego Dyrektora Ochrony Środowiska, dyplomy oraz nagrody za zajęcie II i III miejsc. W Konkursie literackim brali udział uczniowie z 126 szkół, z których nadesłano 876 prac. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla wszystkich nagrodzonych. Gratulujemy nagrodzonym, którzy swym zaangażowaniem i postawą rozsławiają naszą szkołę. Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w różnych konkursach. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Opinia rodziców o szkole.
Szanowni rodzice, informujemy, iż pod poniższym linkiem można pobrać zestawienie i analizę pytań, z którymi zwróciliśmy się do Państwa w ramach prowadzonej kontroli zarządczej. Ankiety dostarczone zostały wszystkim rodzicom uczniów szkoły. Wróciło wypełnionych 100 ankiet. Wnioski wynikające z ich analizy zostaną uwzględnione w planowaniu pracy szkoły. Prosimy o zapoznanie się z opiniami rodziców o naszej szkole. Analiza_ankiety.pdf
Spotkanie z rodzicami.
Informuję, iż w dniu 01 lutego 2013 r. o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2012/2013. Przekazane zostaną Państwu oceny uzyskane uczniów w I półroczu. Serdecznie zapraszamy.
Ogólnopolski Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci".
Kwestia odpadów to jeden z najbardziej dotkliwych problemów współczesnego świata na początku XXI wieku. Postęp i rozwój technologii nie przynoszą satysfakcjonującego rozwiązania. Góry odpadów i śmieci wciąż rosną, a do ich przyrostu przyczyniają się coraz to nowsze rodzaje odpadów takie jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) oraz zużyte baterie. Odpowiedzialne postępowanie z ZSEE i zużytymi bateriami to wyzwanie dla współczesnej cywilizacji. To również wyzwanie, z którym zmierzą się już po raz drugi uczestnicy konkursu „Drugie życie elektrośmieci” – uczniowie szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wlkp. Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zbiórka tego sprzętu. Uczniowie biorący udział w Konkursie będą osiągać ten cel w trakcie ogólnopolskiej rywalizacji Szkolnych Zespołów poprzez: zdobywanie wiedzy nt. zasad postępowania ze ZSEE i zużytymi bateriami, aktywizację i mobilizowanie do podejmowania właściwych i odpowiedzialnych działań z ZSEE i bateriami przez szkolną i lokalną społeczności, nawiązywanie efektywnej współpracy z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi w ich miejscowości za zbiórkę tych surowców oraz promocję zbiórki. W dniu 29.01.2013 r. odbyło się spotkanie z Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wlkp. Panem Markiem Łukarskim i pracownikiem Wydziału Panem Marcinem Polaczkiem, którzy w wyczerpujący sposób udzielili odpowiedzi na pytania uczestników konkursu. Oto kilka pytań: „Czy w naszej miejscowości lub gminie już funkcjonuje system zgodny z obowiązującymi przepisami Ustawy o czystości i porządku w gminach czy też gmina jest w trakcie wprowadzenia ustawy w życie?”, „Gdzie w naszej gminie jest miejsce na zbiórkę elektrośmieci?”, „Czy składowanie elektrośmieci wymaga specjalnych warunków?”, „Jakie zagrożenia wiążą się ze składowaniem elektrośmieci?”, „Gdzie następnie trafiają elektrośmieci i co się z nimi dzieje?”, „ Czy w gminie prowadzone są jakieś kampanie edukacyjne na temat poszerzenia wiadomości mieszkańców o elektrośmieciach?”, „Jak ocenia Pan efektywność istniejącego w gminie systemu zbiórki ZSEE i zużytych baterii ?”. Wzrost świadomości uczniów i społeczeństwa w zakresie gospodarowania odpadami ZSEE jest podstawowym celem jaki chcemy osiągnąć poprzez udział w konkursie. W konkursie biorą udział: Anastazja Baumann, Patrycja Kaminiczna, Wiktoria Mańkowska, Patrycja Stachowiak, Natalia Dalaszyńska, Oliwia Szymczak, Agnieszka Gamrot, Julia Rejman, Klaudia Mańczak, Zuzanna Sernal. Opiekunem jest Pani Natalia Żok - Klorek. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Dzień Seniora
W czwartek 10 stycznia, jak co roku odbył się „Dzień Seniora” zorganizowany przez p. sołtys wsi Kobylniki Elżbietę Jędrzejczak i naszą szkołę. Babcie i dziadkowie lokalnej społeczności chętnie skorzystali z zaproszenia i licznie przybyli do naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości był burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański wraz z małżonką oraz radni Józef Gawron i Roman Jajczyk z małżonkami. Spotkanie rozpoczął występ przygotowany przez dzieci z klasy III (wychowawca p. Joanna Dalaszyńska), które przedstawiły tradycyjne „Jasełka”. Była Maryja, Józef, trzej królowie, aniołki i pastuszkowie. Piękne były nie tylko stroje ale także scenografia. Wiele wzruszeń dostarczyły zebranym gościom zaśpiewane kolędy i pastorałki w wykonaniu solistek z klasy III. Pierwszą cześć spektaklu zakończyła grupa dzieci – uczestników kółka tanecznego realizowanego w ramach programu indywidualizacji nauczania – przygotowana przez p. Grażynę Marciniak - bardzo żywiołowym tańcem świątecznym. Po przedstawieniu wystąpił chór szkolny i soliści biorący udział w programie,, Śpiewająca Polska", którym to opiekuje się Pani Katarzyna Buda. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy piękne pastorałki: „Wigilia dla wędrowca”, „Święta, święta”, „Magia świąt”, „Mikołaj nie zawiedzie”, „Gwiazdka”. Artystyczne popisy młodych aktorów zrobiły duże wrażenie na zebranych. Gromkie oklaski były dla nich dużym uznaniem. Burmistrz Grodzisk Wlkp. złożył wszystkim seniorom wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia zdrowia, radości, szczęścia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia. Życzył spełnienia kolejnych marzeń oraz nieustającej miłości płynącej z serc Najbliższych, jak również wielkiego, przysługującego szacunku ze strony społeczeństwa. Do życzeń przyłączył się dyrektor szkoły mówiąc, iż wszyscy seniorzy są dla nas wyjątkowo ważni i bardzo nam potrzebni. Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich Seniorów na słodki poczęstunek gdzie miło i sympatycznie spędzili czwartkowy wieczór. Zdjęcia w zakładce Album fotograficzny.
Archiwum Aktualności