Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały opublikowane listy kandydatów przyjętych do klas I szkół podstawowych. Informacja o przyjęciu kandydata jest dostępna również po zalogowaniu w programie www.nabor.pcss.pl/grodziskwlkp/szkolapodstawowa
Lista kandydatów przyjętych do klasy I
Szkolny konkurs recytatorski "Piękno polskiej przyrody w poezji" w klasach 1-3
Dnia 25 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski "Piękno polskiej przyrody w poezji" w klasach 1-3.
I miejsce zajęła - Klaudia G. z klasy 1c
II miejsce zajęła - Julia K. z klasy 2b
III miejsce zajęła - Nikola S. z klasy 3b
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie powiatowym, który odbędzie się 9 kwietnia 2025r. w Szkole Podstawowej w Granowie.
69
Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy I spoza obwodu szkoły.
Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych. Informacja o kwalifikacji kandydata jest dostępna również po zalogowaniu w programie www.nabor.pcss.pl/grodziskwlkp/szkolapodstawowa.
Zakwalifikowanie dziecka do szkoły podstawowej nie jest tożsame z jego przyjęciem. Rodzice, których dziecko zostało zakwalifikowane do szkoły podstawowej zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do placówki w terminie od 26.03.2025 r. od godziny 8:00 do 28.03.2025 r. do godz. 15:00.
Niepotwierdzenie woli w podanym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w szkole podstawowej.
Potwierdzenie woli można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.
Uwaga! Potwierdzenie woli dotyczy jedynie uczniów biorących udział w rekrutacji do szkół podstawowych spoza obwodu.
Jemy zdrowo, kolorowo.....
Klasa 2a propaguje zdrowe odżywianie, dzieci zrobiły owocowe jeżyki. Było nie tylko zdrowo, ale smacznie i kolorowo.
14
Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach 4-8
Dnia 24 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski o tematyce przyrodniczej w klasach 4-8.
W kategorii klas 4-6:
I miejsce zajęła - Maja M. z klasy 6b
II miejsce zajęła - Sara M. z klasy 5b
III miejsce zajęła - Marcelina Sz. z klasy 4a
W kategorii klas 7-8:
I miejsce zajęła Zofia P. - z klasy 7a
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie powiatowym, który odbędzie się 9 kwietnia 2025r. w Szkole Podstawowej w Granowie.
15
Wiosna, wiosna ......
Dnia 21 marca odbył się spotkanie z okazji pierwszego dnia wiosny, który poświęcony był promocji zdrowego stylu życia. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, którzy przygotowali różnorodne atrakcje, podkreślając znaczenie zdrowej diety i aktywnego trybu życia. Jednym z głównych punktów programu było przedstawienie edukacyjne, które w ciekawy i przystępny sposób opowiadało o korzyściach płynących ze spożywania witamin, owoców i warzyw oraz regularnej aktywności fizycznej. Uczniowie zaprezentowali scenki, które zachęcały do dbania o zdrowie i podejmowania świadomych wyborów żywieniowych. Kolejną atrakcją był pokaz mody, w którym uczniowie wystąpili w kreatywnych kostiumach, przebrani za owoce i warzywa. Kolorowe stroje i pomysłowe stylizacje wzbudziły wiele uśmiechów wśród publiczności, a także przypomniały o różnorodności i wartości zdrowych produktów w naszej diecie. Całe wydarzenie przebiegło w miłej i wiosennej atmosferze, a jego celem było nie tylko świętowanie nadejścia wiosny, ale także promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów.
III Festyn Sportowy dla Osób z Niepełnosprawnościami – pełen emocji i sportowej rywalizacji!
22 marca 2025 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim odbył się III Festyn Sportowy dla Osób z Niepełnosprawnościami. Był to dzień pełen radości, pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji.
Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkurencjach, takich jak:
- bieg na 20 metrów na czas
- kozłowanie piłki slalomem
- rzut piłką do celu
- rzut piłką lekarską
- rzut woreczkiem do celu
- skok w dal z miejsca
- skoki przez skakankę
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i sportowego ducha walki! Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wspólnie świętować sport i integrację!
Do zobaczenia za rok!
249
Rekolekcje Wielkopostne w SP4
W dniach 19-21 marca w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Mieliśmy zaszczyt gościć Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek, które przybliżyły nam temat osób niewidomych.
Podczas spotkań uczniowie poznali historię błogosławionej Elżbiety Róży Czackiej, która poświęciła swoje życie pomocy osobom niewidomym. Dzięki różnym doświadczeniom uczniowie mogli wcielić się w rolę zarówno niewidomych, jak i ich opiekunów. Przekonały się, że “najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – to, co naprawdę wartościowe, dostrzegamy sercem.
Rekolekcje zakończyły się uroczystą Mszą Świętą, po której uczniowie serdecznie podziękowali naszym gościom za wspólnie spędzony czas i cenne lekcje.
Dziękujemy wszystkim za udział i refleksję nad tym, co naprawdę ważne!
74
Szkolny Konkurs Ortograficzny
W dniu 18.03.2025 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 2 i 3 szkoły podstawowej. Wydarzenie miało na celu rozwijanie umiejętności ortograficznych dzieci oraz promowanie dbałości o poprawność językową w atmosferze zdrowej rywalizacji. Konkurs składał się z dwóch etapów, w tym: dyktanda ortograficznego, rozwiązywania zagadek i łamigłówek związanych z zasadami ortografii. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie wykazujący się dużym zaangażowaniem i znajomością zasad ortograficznych. Zwycięzcami zostali: Marcelina Graf, Bartosz Tabaka i Maksymilian Polaczek, którzy zdobyli najwyższe wyniki i otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz upominków edukacyjnych. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie gminnym, który odbędzie się 28 marca 2025r. w SP im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie.
5
Udział naszych uczniów w konkursach
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o powiecie grodziskim w Liceum Ogólnokształcącym. Pisali test ogólny z wiedzy na temat dziejów powiatu, słynnych postaci, wydarzeń, funkcjonowania instytucji powiatowych i znajomości topografii. Następnie sześcioro najlepszych przeszło do kolejnego etapu ustnego. W tym gronie znalazły się trzy uczennice naszej szkoły osiągając bardzo dobre rezultaty. Laureatką I miejsca w powiecie została Lena Krupa z klasy VIII a, wyróżnienia otrzymały Amelia Adamczak kl. VIII a i Paulina Stachowiak kl. VIII b. W rywalizacji szkołę reprezentowali również Zuzanna Kiljańska i Mateusz Brychcy z kl. VIII b.
W dniu wczorajszym ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego o gen. Kazimierzu Sosnkowskim, Amelia Adamczak z kl. VIII a zdobyła I miejsce, a nagrody za swoje prace otrzymały również Aleksandra Nowak i Paulina Stachowiak z klasy VIII b. Cieszymy się z różnorodnej aktywności i gratulujemy sukcesów.
Mistrzostwa Gminy w Drużynowych Biegach Przełajowych.
W środę w piękne słoneczne przedpołudnie w Lulinie rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Drużynowych Biegach Przełajowych. Wszyscy nasi reprezentanci zostawili bardzo dużo sił walcząc o jak najwyższe miejsca. W ostatecznej klasyfikacji pozwoliło to zająć następujące miejsca: dziewczynki - rocznik 2014 o młodsze - III miejsce, chłopcy - rocznik 2014 i młodość - III miejsce, dziewczynki rocznik 2012-2013 - III miejsce, chłopcy rocznik 2012-2013 - V miejsce, dziewczynki rocznik 2010-2011 - III miejsce, chłopcy rocznik 2010-2011 - II miejsce. Indywidualnie: w kategorii chłopców roczniki 2014 i młodość zwyciężył Maksymilian Polaczek, w kategorii chłopców roczniki 2010 i młodsi - II miejsce wywalczył Mateusz Brychcy, III był natomiast Aleks Białas Gratulujemy bardzo dobrej postawy!
9
Projekt "Silni Polską"
Grupa uczniów, uczestników zajęć rozwijających z historii, realizująca projekt "Silni Polską" brała udział w przygotowanych przez ich opiekunkę zajęciach terenowych o temacie: "Grodziscy bohaterowie". Odwiedzając punkty związane z pięcioma postaciami związanymi z dziejami naszego miasta w okresie XX w. jednocześnie poznawali ich życiorysy. Trasa prowadziła ich szlakiem kpt. Józefa Rejdycha, Michała Drzymały, Antoniego Janusa, ks. kan. Czesława Tuszyńskiego i Antoniego Thuma. Przy każdej postaci należało zrealizować zadania m. in. stworzyć kolaż o walce z germanizacją, przeprowadzić wywiad Grodziszczaninem 700-lecia, wykonać trefla powstańczego, stworzyć dossier patrona naszej szkoły, nagrać reklamę Piwa Grodziskiego oraz odnajdywać tablice upamiętniające Powstanie Wielkopolskie. Na zakończenie każdy rozwiązywał krzyżówkę sprawdzającą zdobytą podczas zajęć wiedzę. Nie zabrakło również słodkich upominków ukrytych przez dobrotliwego jak zwykle dla mieszkańców Grodziska ks. Czesława 🙂 przy jego tablicy.
4
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Skamandrytów w klasach 7-8
Dnia 19 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Skamandrytów w klasach 7-8.
I miejsce zajęła - Wiktoria Ch. z klasy 7a
II miejsce - Lena K. z klasy 8a
III miejsce - Blanka M. Z klasy 7a
Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym, który odbędzie się 4 kwietnia 2025r. w LO w Grodzisku Wlkp.
5
Dzień Świętego Patryka.
17 marca w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka. Uczniowie starszych klas wzięli udział w grze terenowej, która sprawdziła ich wiedzę na temat tego święta, a finałowym zadaniem było odnalezienie garnka wypełnionego cukierkami. Młodsze dzieci mogły wykonywać łatwe zadania rozmieszczone po całej szkole, robić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz własnoręcznie tworzyć kapelusze leprechuna. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a świąteczna atmosfera długo pozostanie w ich pamięci. ☘️
24
Dzień Matematyki w klasach 1-3
W piątek 14 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.
61
Trzecie Ogólnopolskie Mistrzostwa IT
W piątek 14 marca odbył się półfinał Trzecich Ogólnopolskich Mistrzostw IT- zaprogramuj swoją przyszłość.
Mistrzostwa te pozwalają uczniom szkół podstawowych rozwijać się z różnych dziedzin technologii: cyberbezpieczeństwo, programowanie i sztuczna inteligencja.
Piątkowe półfinały rozpoczęły się od zmagań w kategoriach AI, Programowanie oraz Cyberbezpieczeństwo.
Naszą szkołę reprezentowali Maksymilian Śron z klasy 7a oraz Aleksander Podemski z klasy 7b. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Lekturki spod chmurki VI edycja - kolejny moduł "Radość i szczęście"
📚✨ Klasa 3B pełna radości! ✨📚
Nasza klasa zakończyła kolejny moduł projektu "Lekturki spod chmurki" – 6. edycja! 🌤️ Tym razem pracowaliśmy nad modułem "Radość i szczęście", realizując wiele ciekawych i kreatywnych zadań:
📖 Wypełniliśmy lekturniki po przeczytaniu "Afryka Kazika" Ł. Wierzbickiego.🎲 Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy gry planszowe inspirowane lekturą.🌳 Stworzyliśmy drzewka szczęścia w ramach pracy plastyczno-technicznej.😊 Przeprowadziliśmy lekcję "Skąd się bierze radość?", wykonując karty pracy i tworząc czterolistne koniczynki na szczęście.
To była wspaniała przygoda pełna uśmiechu, kreatywności i nauki! 💛🌟
Radość jest wszędzie – wystarczy ją dostrzec! 😊🌈
81
Rekrutacja uczniów do klasy I dla dzieci spoza obwodu szkoły
Rekrutacja uczniów do klas I
Rozpoczynamy rekrutację uczniów do klas I szkół podstawowych
dla dzieci spoza obwodu szkoły!
Rekrutacja odbywać się będzie w formie elektronicznej poprzez stronę internetową: Nabór Informator
OBOWIĄZEK SZKOLNY
Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
Naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE DLA DZIECI SPOZA OBWODU: 10.03.2025 – 19.03.2025
Wniosek należy wypełnić elektronicznie w systemie: Nabór Informator Wydrukowany i podpisany wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami (m.in. oświadczeniami) należy złożyć tylko w szkole pierwszego wyboru (tj. wskazanym na pierwszym miejscu we wniosku).
Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Dołączenie odpowiednich dokumentów jest warunkiem kwalifikacji wniosku do dalszego postępowania.
Brak dokumentów - załączników do wybranego kryterium - eliminuje przyznanie punktów przez komisję rekrutacyjną.
Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego.
Kolejność złożenia wniosku nie ma wpływu na wyniki rekrutacji. Ważna jest liczba uzyskanych punktów.
Po wypełnieniu wniosku elektronicznie w systemie zakładane jest konto dla rodzica/opiekuna prawnego, a wniosek otrzymuje identyfikator. Dzięki temu rodzice mają możliwość podglądu wypełnionych/zatwierdzonych wniosków, mogą śledzić status wniosku, sprawdzić informację o wynikach rekrutacji.
Dane wprowadzone do systemu przez szkołę pierwszego wyboru, przekazywane są w formie elektronicznej do pozostałych wskazanych we wniosku szkół.
Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoły będą jeszcze dysponowały wolnymi miejscami, zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające (również przez system elektroniczny).
W przypadku zakwalifikowania kandydata do placówki, niezbędne jest złożenie przez rodziców w wyznaczonym terminie potwierdzenie woli zapisu dziecka.
Potwierdzenie przez rodzica dziecka woli przyjęcia będzie odbywać się elektronicznie w systemie. Brak potwierdzenia woli przyjęcia jest jednoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji.
Wyniki rekrutacji rodzic może sprawdzić w systemie elektronicznym w informatorze lub na miejscu w szkole (na tablicy ogłoszeń).
Załączniki:
Zarzadzenie_Burmistrza_w_sprawie_rekrutacji_do_klas_I_szkol_podstawowych(4).pdf
Uchwala_Rady_Miejskiej_w_sprawie_ustalenia_planu_sieci_publicznych_szkol_podstawowych.pdf
Uchwala_Rady_Miejskiej_w_sprawie_ustalenia_kryteriow_w_postepowaniu_rekrutacyjnym_do_I_klas_szko.pdf
"VI Bieg Patrona kpt. Józefa Rejdycha"
Dzień dinozaura
Dzień Dinozaura w świetlicy był prawdziwą podróżą w czasie do prehistorycznego świata. Podczas tego wyjątkowego dnia, dzieci miały okazję obejrzeć filmy, które wprowadził je w fascynujący świat dinozaurów. Po seansie filmowym, przystąpiły do kreatywnego tworzenia – wykonały różnorodne prace plastyczne związane z dinozaurami, m.in. opaski na rękę z motywami prehistorycznych stworzeń. Dodatkowo, dzieci wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały dżunglę z dinozaurami, co dodało całemu wydarzeniu jeszcze więcej realizmu i magii. Na koniec dnia wszystkie prace zostały powieszone gazetce, która była doskonałą okazją do prezentacji swoich dzieł i podzielenia się zdobytymi wiadomościami
19
Archiwum Aktualności